Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

„Nie bój się, nie lękaj, wypłyń na głębię…” – słowa naszego Patrona są myślą przewodnią towarzyszącą w codziennej pracy całej społeczności szkolnej. Jubileusz 70 - lecia naszej szkoły to czas refleksji oraz powrotu do sentymentalnych wspomnień. Na przestrzeni 70 lat nasza szkoła bardzo się zmieniła. 

Uroczystości Jubileuszowe rozpoczęły się wspólną mszą św. w Kościele  w Mostkowie, którą celebrowali ks. Dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego oraz opiekun szkół Jana Pawła II Diecezji Szczecińsko – Kamieńskiej Paweł Płaczek, Proboszcz Parafii NMP w Barlinku Bronisław Lose oraz Proboszcz Parafii w Mostkowie ks. Andrzej Hulka.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele wielu instytucji a między innymi: Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak, Radni Rady Powiatu, Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Barlinku, dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, przedstawiciele związków zawodowych, dyrektorzy i prezesi zakładów pracy, a przede wszystkim zaproszeni absolwenci. 

REKLAMA

Zgromadzonych  na Jubileuszu 70 – lecia gości powitaliśmy na tarasie przed szkołą. To tu została uroczyście odsłonięta pamiątkowa tablica. Aktu odsłonięcia dokonali: Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Dyrektor Szkoły Pani Iwona Galbarczyk oraz przedstawiciele uczniów. Tablicę poświęcił  ks. Dyrektor Paweł Płaczek. Minutą ciszy, złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy, uczciliśmy pamięć naszych nieobecnych nauczycieli, uczniów i pracowników.

Następnie zgromadzeni uczniowie uroczyście odśpiewali szanownej Jubilatce „Sto lat”, po czym nastąpiła degustacja tortu.

Po uroczystościach przed budynkiem goście i absolwenci zostali zaproszeni do nowej części szkoły, gdzie odbyła się kontynuacja obchodów Jubileuszowych. Rozpoczęły się one wzruszającym przemówieniem Dyrektor Iwony Galbarczyk,  która w uznaniu zasług dla rozwoju Pomorza Zachodniego została odznaczona Srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. Również szkoła doznała tego zaszczytu. Odznaczenia te wręczył Radny Województwa Zachodniopomorskiego Józef Jerzy Faliński.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, podczas której przybliżona została historia naszej szkoły, a nasi uczniowie pochwalili się swoimi umiejętnościami aktorskimi i wokalnymi.

Zdjęcia i prezentacje multimedialne pozwoliły zaproszonym absolwentom wrócić do lat młodości. Uroniona została niejedna łza.

Po gromkich oklaskach zaproszeni goście mogli zabrać głos i złożyć życzenia na ręce Pani Dyrektor. Po części oficjalnej i artystycznej goście zostali zaproszeni na stołówkę szkolną, gdzie wzniesiono toast, odbyła się degustacja tortu i sentymentalny poczęstunek.

Wspomnieniom i rozmowom nie było końca. Zaproszeni goście chodząc spacerkiem po klasach mogli zobaczyć specjalnie przygotowane na tę okoliczność tablice, wystawy, dzienniki, zbiory kronik, arkuszy, itp.

Na zakończenie spotkania Jubileuszu 70 - lecia każdy z gości otrzymał płytkę i gazetkę okolicznościową specjalnie wydaną na tę okazję pt. „Z kart historii szkoły…”.

Cieszymy się, że mogliśmy przywołać te sentymentalne wspomnienia i mamy nadzieję, że słowa M. Grechuty „Tyle było dni do utraty sił, do utraty tchu, tyle było chwil…” pozwolą nam docenić przeszłość i optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Organizatorzy

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.