Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Wszystkie panny i kawalerowie, żony i mężowie, wszyscy bez względu na wiek i płeć, zebrali się w Kupalnockę, aby uczestniczyć w tym pełnym magii święcie ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. 23 czerwca tuż po godz. 22.00 w Parku im. Emanuela Laskera, rozpoczęła się Noc Kupały.

Muzykanci rozpoczęli grać, panny wiły wianki a zło czaiło się za rogiem. Dlaczego w Barlinku nie można kupić książki a alkohol na każdym rogu? Dlaczego nie możemy schronić się cieniu drzew? Czy lata, które przemijają aż tak bardzo dają nam się we znaki, że na wszelkie sposoby próbujemy się odmładzać? Niestety nawet w tym przypadku magiczne zioło nasięrzału nie pomogło. W tym roku, pomimo staropolskiego języka, Sobótka bardzo nawiązywała do czasów współczesnych i do bliskiego nam Barlinka.

REKLAMA

Nie zabrakło przesłania, którego chyba nam wszystkim na co dzień brakuje. Zapominamy o tych, których los rozrzuca po całym świecie skupiając się na sobie. „Sobótka – wędrujące widowisko” bo tak nazywał się ten wyjątkowy spektakl, przygotowały Elżbieta Chudzik oraz Marta Grygier. Wspólnie wędrowali - Teatr Wiatrak i wiatrakowi przyjaciele oraz Jacek i Alicja Hałas.

Widowisko zrealizowało Stowarzyszenie Plantacja Wyobraźni - Mały Dom Kultury oraz Teatr Wiatrak.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Barlinek. monikary

Komentarze

+1

Guest

Aktorzy byli świetni jednak pod kątem organizacyjnym było słabo. Z uśmiechem wspomina sie sobótki z nad jeziora Chmielowego kiedy to aktorzy mieli ogromne pole popisu a widzowie miejsce by usiąść i podziwiać. Szkoda że nie było słychać wszystkich a ci których było pewnie męczą się ze zdartym gardłem. Przesłanie piękne ale prosze za rok zadbajmy o wszystkich widzów. Młodych i starszych, wyższych i niższych. A nagrywanie głosu to w plenerze super rozwiązanie.

Guest

Lokalizacja bardzo klimatyczna;.piękne oświetlenie i adaptacja przestrzeni do potrzeb widowiska; żywiołowe,prześmiewcze i sentymentalne kreacje aktorów;uroczy detal oświetlonej łódki płynącej z jeziora; wspaniałe tańce po zakończeniu przedstawienia.
Dziękuję! Z niecierpliwością czekam na BLT.
+5

Guest

Jak pięknie byłoby to zrobić pod drugiej stronie rzeczki, ludzie mogliby oglądać widowisko z murów, jaki klimat i do tego dobry widok ;)
+2

Guest

Szkoda niestety, że widzowie nie mogli w pełni uczestniczyć w tym pięknym widowisku tłocząc się wokół taśmy. W mojej ocenie bardzo niefortunnie wybrane miejsce. Byłam, a jakby mnie nie było, bo kompletnie nie widziałam, nie słyszałam, czego bardzo żałuję. Szkoda również, że kwestie aktorów nie zostały nagrane jak to dawniej bywało. Wróćcie kochani nad Jezioro Chmielowe lub na plażę. Tam Wasza praca ma sens, bo każdy może zobaczyć, usłyszeć, w pełni zachwycić się.,.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież