Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

24 czerwca, sobota, to najważniejszy dzień Barlineckich Świętojanek. Właśnie w tym dniu, mieszkańcy Gminy Barlinek oraz turyści, mają niebywałą okazję oglądać przepiękne widowisko na podstawie „Baśni o Królowej Puszczy Barlineckiej” autorstwa Romany Kaszczyc.

Na scenie przy ul. Jeziornej, zbierają się najważniejsze postaci z barlineckich lasów, takie jak Leśne Rusałki, Zielony Jan, Guślarz, Boginki, Mądra Baba, Duch Puszczy, Skrzaciki, Tęczowy Smok, Baba Jagodowa oraz Elfy, by poznać piękną dziewczynę, która od tej pory władać będzie Puszczą Barlinecką. Zanim jednak ukazała się nowa władczyni, uroczyście pożegnano Królową Puszczy Barlineckiej 2016 Aleksandrę Motylewicz, Boginkę Morianę Paulinę Stanisławek oraz Skrzaciki, którymi byli: Filip Świątek, Zuzanna Świątek, Michalina Łukomska oraz Filip Subocz.

REKLAMA

Królowa Aleksandra podziękowała mieszkańcom Barlinka za ten wspaniały rok, w którym mogła reprezentować swoje piękne miasto, po czym oddała insygnia władzy swojej następczyni. Kim ona jest? Kilkutysięczny tłum czekał właśnie na ten moment. Szanowni Państwo, Królową Puszczy Barlineckiej 2017/2018 została Weronika Motyka. Jej towarzyszką Boginką Morianą zostaje Aleksandra Motyka, natomiast Skrzacikami – Karolina Jaworska, Wanessa Borowska, Oliwia Kaczmarczyk i Maja Słowińska.

Pokłony nowej władczyni oddały Królowe z miast partnerskich wraz z delegacjami a mieszkańcy Barlinka na wiwat krzyczeli „Nich żyje Królowa”. Po koronacji Królowa Weronika i Boginka Aleksandra rozdawały widokówki z autografami i fotografowały się z mieszkańcami miasta oraz turystami. Widowisko przygotowali pracownicy Barlineckiego Ośrodka Kultury i przyjaciele, według scenariusza Katarzyny Mielcarek. W części artystycznej pierwszego dnia obchodów Barlineckich Świętojanek wystąpili – zespół Sonata, Ada Szulc & Harmony Trejo, M-Power, Shantel oraz Endrju. Tradycyjnie każdy mógł skorzystać z licznych stoisk gastronomicznych a dzieci z przygotowanych dla nich atrakcji, takich jak wesołe miasteczko.

monikary

Foto: Jacek Słomka

Foto: monikary

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
[quote name="Guest"]
Ulalalal czyżby ktoś z rodzinki :D ?


Ulala nie.
Czy pozytywny komentarz sugeruje odrazu, ze przynaleze do rodziny ? Jezeli tobie tak... Plytkie to troche, i chyba towarzyszy zazdrosc prawda ?
Gul skacze, bo komus moze dziwnie zalezalo na calkiem innym " endzie". Rozczarowanie ! Wiwat Weronika ! : D

Guest

Cytuję Guest:
Na pewno lepsza niż dotychczasowe królowe. Piękny, a przede wszystkim szczery uśmiech. Poprzednio przesadna delikatność i nieśmiałość zasłaniała atuty jakie powinna mieć królowa. Teraz doczekałam się dostojnej, reprezentatywnej młodej kobiety, którą bez żadnych "ale" mogę nazwać królową. Nowa królowa posiada młodą, kobiecą pewność siebie, nie słodką, zagubioną duszę dziewczynki. Kręcony włos, w końcu inna, przykuwająca uwagę twarz wyróżnia Weronikę spośród poprzednich "zasiadających na tronie".


Ulalalal czyżby ktoś z rodzinki :D ?
-2

Guest

Na pewno lepsza niż dotychczasowe królowe. Piękny, a przede wszystkim szczery uśmiech. Poprzednio przesadna delikatność i nieśmiałość zasłaniała atuty jakie powinna mieć królowa. Teraz doczekałam się dostojnej, reprezentatywnej młodej kobiety, którą bez żadnych "ale" mogę nazwać królową. Nowa królowa posiada młodą, kobiecą pewność siebie, nie słodką, zagubioną duszę dziewczynki. Kręcony włos, w końcu inna, przykuwająca uwagę twarz wyróżnia Weronikę spośród poprzednich "zasiadających na tronie".
-3

Guest

Pierwszy raz miałem okazję być w Barlinku i na koronacji Królowej Puszczy Barlineckiej....urzekła mnie uroda ,delikatność i dostojność Królowej Aleksandry .....śliczna dziewczyna powinna częściej się uśmiechać do twarzy jej z uśmiechem ...szkoda że nie byłem na jej koronacji
+3

Guest

Koncert Ady Szulc był jednym z piękniejszych koncertów na jakich byłem. Dziewczyna ma piękny głos. Szkoda, że na prostackim disco-polo było więcej osób niż na tak ładnym występie.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież