BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W niedzielę na gorzowskim stadionie odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Niespodziewanym zwycięzcą okazał się Szymon Woźniak, a faworyt gospodarzy - Bartek Zmarzlik był dopiero szósty.

Początek zawodów na "Jancarzu" nie układał się po myśli Bartka Zmarzlika. 22-latek z Kinic rozpoczął od "jedynki", przegrywając już na inaugurację z Szymonem Woźniakiem i Patrykiem Dudkiem. Kolejna dwa starty w wykonaniu naszego zawodnika były już lepsze, ponieważ dwukrotnie na metę wjechał jako zwycięzca. Później, gdy wydawało się, że Zmarzlik powinien bez problemów wygrać, to wyjechał nieco słabiej ze startu i ukończył wyścig dopiero jako trzeci.

REKLAMA

Po czterech startach Bartek miał na swoim koncie osiem punktów. Do finału po rundzie zasadniczej awansować miało dwóch najlepszch zawodników, a dwóch kolejnych miał wyłonić bieg barażowy. Zmarzlik miał szansę na bezpośredni awans przed ostatnią serią startów, ale spełnionych musiało zostać kilka warunków. Niestety, 22-latek przegrał z Jarosławem Hampelem i ostatecznie zdobył 10 punktów i musiał walczyć w barażu.

Bieg ostatniej szansy dla Bartka był jednak bardzo trudny i pechowy. Najpierw próbował zakładać Janusza Kołodzieja, który się przewrócił. Chwilę później, w drugim podejściu Zmarzlik został na starcie i chciał zmienić swój tor jazdy przed wejściem w łuk, a tam trafił ponownie na koło Kołodzieja i tym razem obaj zawodnicy upadli. Dodatkowo motocykl naszego zawodnika zawiesił się na bandzie, ale od strony trybun. Sędzia za każdym razem dopuszczał do startu całą czwórkę, korzystając z takiej możliwości, ponieważ wszystko działo się w pierwszym łuku. Stawka była bardzo wyrównana w barażu i zewnętrzne pole nie okazało się atutem Bartka, co widać było w trzecim podejściu do tego wyścigu. Zmarzlik próbował atakować rywali, ale został wypchnięty nieco szerzej. Na dystansie nie było już w stanie tego odrobić i ukończył ten bieg na końcu, a to oznaczało, że faworyt miejscowej publiczności był dopiero szósty.

Bezpośrednio do finału awansowali Przemysław Pawlicki i Jarosław Hampel, a z barażu dołączyli do nich Szymon Woźniak i Patryk Dudek. W finale najlepszy okazał się Woźniak, który został nowym mistrzem Polski. Podium uzupełnili Pawlicki i Dudek.

Dawid Lis

Wyniki:
1. Szymon Woźniak - 10 (3,2,1,1,3) + I. miejsce w finale
2. Przemysław Pawlicki - 13 (3,2,3,2,3) + II. miejsce w finale
3. Patryk Dudek - 10 (2,2,2,3,1) + III. miejsce w finale
4. Jarosław Hampel - 12 (3,3,0,3,3) + IV. miejsce w finale
5. Janusz Kołodziej - 11 (3,3,2,1,2)
6. Bartosz Zmarzlik - 10 (1,3,3,1,2)
7. Norbert Kościuch - 8 (1,0,2,3,2)
8. Maciej Janowski - 7 (2,3,d,2,0)
9. Piotr Pawlicki - 7 (1,1,1,3,1)
10. Tobiasz Musielak - 7 (0,1,2,2,2)
11. Grzegorz Zengota - 6 (0,w,3,0,3)
12. Krzysztof Buczkowski - 6 (2,u,3,w,1)
13. Dawid Lampart - 6 (2,2,1,0,1)
14. Krystian Pieszczek - 3 (1,t,0,2,0)
15. Mateusz Szczepaniak - 2 (0,1,u,1,0)
16. Daniel Jeleniewski - 1 (0,0,1,0,0)
17. Kacper Woryna - 0 (w)
18. Kacper Gomólski - ns

Biegi Bartka:
3. (59,17) Woźniak, Dudek, Zmarzlik, Zengota
7. (58,81) Zmarzlik, Prz. Pawlicki, Szczepaniak, Buczkowski (u)
9. (58,82) Zmarzlik, Kołodziej, Jeleniewski, Janowski (d4)
14. (59,47) Kościuch, Musielak, Zmarzlik, Lampart
20. (59,35) Hampel, Zmarzlik, Pi. Pawlicki, Pieszczek Baraż:
21. (59,75) Woźniak, Dudek, Kołodziej, Zmarzlik

Foto: Sebastian Mitek

Komentarze

+1

agatbarlinek

Znaleźli się eksperci w temacie żużla, brawo Bartek, dla takich zawodników ludziska wypełniają stadiony. A tak na marginesie, jest nie wielu zawodników potrafiących zrobić z motorem to co Bartek, więc niech bawi się jazdą.
+3

SzyZio

Zawsze jestem za Stalą, ale baraże to skandal. Bartek do wykluczenia, mogło się to źle skończyć dla niego i nie tylko. Chłopie młody jesteś, życie przed Tobą, nie za wszelką cenę !

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.