sobota 2 grudnia 2023r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Formacja Słońce
Wisła - Perła Beskidów przywitała nas bardzo gościnnie. Luksusowe warunki treningu i odpoczynku w Hotelu Gołębiewskim robiły wrażenie. Pracy było mnóstwo, wrażeń jeszcze więcej, ale najwięcej wrażeń wywołał koncert konkursowy  i wywalczenie Grand Prix.

Zachowania dzieci po ogłoszeniu wyników potwierdzają potężną dawkę emocji towarzyszącą tancerzom na Koncercie Galowym. W Jury wśród wybitnych choreografów zasiadła nasza szefowa, sędzia IDO Katarzyna Czerwińska. Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu był Piotr Galiński i Hotel Gołębiewski. Impreza jest cykliczna i co roku będą zapraszane do udziału najlepsze formacje i zespoły w Polsce.  Ciekawostką festiwalu był udział córki Adama Małysza - Karoliny. Na zdjęciu obok newsa Formacja Słońce z Izabelą Małysz i burmistrzem Wisły Andrzejem Molikiem.                                  

BARLINEK. Po raz kolejny najlepszą grupą taneczną w Polsce okazali się tancerze, których od lat przygotowuje Katarzyna Czerwińska. Całkiem niedawno „Formacja Słońce – Słoneczna Gromada”, promowała nasz region na Dniach Województwa Zachodniopomorskiego we Wrocławiu i była tam jedynym takim zespołem. Teraz zaś  tancerze wrócili z Grand Prix  z I Letniego Festiwalu Tańca w Wiśle. Zespół pokonał w drodze eliminacji wiele innych grup z całego kraju i zakwalifikował się do bardzo prestiżowego festiwalu, któremu patronował luksusowy „Hotel Gołębiewski” . Trzydziestka dzieci i młodzieży, która reprezentowała „Formacje Słońce – Słoneczna Gromada”, przez tydzień szlifowała swoją formę na parkietach sal balowych słynnego hotelu.

REKLAMA

Poprzeczkę podnieśli jeszcze wyżej
W Wiśle po raz pierwszy młodzi tancerze zmierzyli się z dość nietypowym zadaniem, które polegało na połączeniu dwóch stylów tańców, których nie mieli dotąd w swoim repertuarze. W tym roku przewodnim tematem festiwalu był latin show. Młodzi mieszkańcy Barlinka przygotować mieli hip hop połączony z tańcem latynoamerykańskim. – Tego jeszcze wcześniej tu nie było – można było usłyszeć wśród licznie zgromadzonej w amfiteatrze publiczności. – Przygotować przez kilka dni taką grupę to niebywały sukces – podkreślił Piotr Galiński.

 {jgflv file:=[pokaz.flv] width:=[400] height:=[288] autostart:=[false]}

Kolejny prestiżowy sukces zespołu  spotkał się z ogromnym aplauzem.  – Znam wasze tańce, jesteście jedyni w swoim rodzaju. Napatrzeć nie mogę się na te niesamowite harce na scenie. Widziałam was kiedyś w telewizji i cieszę się, że mogłam obejrzeć was na żywo – stwierdziła Anna Cieszkowska z Gdańska, która z mężem i wnuczką znalazła się wśród publiczności. – Niebiosa nam sprzyjają i cieszę się, że mogę gościć u siebie tak wybitne zespoły – oznajmił burmistrz Wisły Andrzej Molik wręczając statuetkę.

 {jgflv file:=[nagroda.flv] width:=[400] height:=[288] autostart:=[false]}

Pluskali się w wodzie i tańczyli
Młodzież wróciła pełna wrażeń. –  Zasłużyli kolejny raz na ten sukces - mówi szczęśliwa Katarzyna Czerwińska. - Warto było ciężko pracować – twierdzą tancerze „Formacji Słońce – Słoneczna Gromada”. Oprócz trudnych ćwiczeń na parkietach „Hotelu Gołębiewski” skorzystali także z jego licznych atrakcji. – Najczęściej odwiedzany był Aquapark Tropicana, gdzie można było pływać do woli, ale też skorzystać z wielu kąpieli leczniczych czy rozmaitych saun i siłowni – mówi Jacek Jobke pracujący u boku Katarzyny Czerwińskiej. Wieczorem zaś młodzi mieszkańcy Barlinka wraz z kolegami z innych miast mogli bawić się w dyskotece i obserwować popisy taneczne w wykonaniu znanych mistrzów świata i Polski. Spędzili też wieczór przy góralskim ognisku. Poznali również Karolinę Małysz – córkę słynnego Adama, która także tańczyła w tym samym amfiteatrze.

Elżbieta Lipińska

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież