BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Wykonawca obejścia Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151, czyli jak mieszkańcy miasta potocznie mówią „obwodnicy”, zamknął dojazd do ulicy Ogrodowej. Związane jest to oczywiście z koniecznością wyburzenia i postawienia nowego wiaduktu, którym będą teraz jeździły samochody.

Jak powiedział nam z-ca dyrektora kontraktu Marek Bukowski, ulica Ogrodowa zostanie zamknięta do czasu wybudowania nowego obiektu i usunięcia wszystkich kolizji podziemnych. Obecnie trwają tam prace zabezpieczające i rozbiórkowe. Po dokonaniu rozbiórek nastąpi budowa nowej drogi.

 

REKLAMA

Wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Ze względu na prowadzone przez Gminę Barlinek roboty budowlane na drogach osiedlowych, zorganizowany zostanie objazd ulicami Dworcową i Fabryczną. Nastąpi to po otrzymaniu wszystkich niezbędnych decyzji. Tyle od wykonawcy. A jak to wygląda na miejscu? Póki co nie ma oznakowania dotyczącego objazdu i wielu kierowców jeździ kierując się na wiadukt. Jednak ci, którzy już wiedzą że droga jest zamknięta, jadą od ulicy Fabrycznej, po terenie dawnego dworca PKP. Tak też w najbliższym czasie będzie wyglądał ten oficjalny już objazd. Jak udało nam się dowiedzieć, utrudnienia na ul. Ogrodowej potrwają do końca marca 2018 r.

monikary

 

Komentarze

-2

Marceli

mam jakieś nieodparte wrażenie, że coś wymknęło się spod kontroli. Jedno nie zakończone (i raczej przed zimą finału nie widzę) drugie rozpoczęte, aby szybko rozpocząć - chaos i improwizacja dobra przy łapaniu pcheł a nie podczas ćwiczeń na żywym organiźmie
+14

Guest

Skoro objazd ul Dworcowa ma nam służyć do marca prosze o tymczasowe oznakowanie odcinka tego przejazdu. Póki co jeżdzą jak chcą, piesi chodzą jak chca wąsko tam jest a po zmroku to już w ogóle porażka. Prosze potraktowac sprawe poważnie dopóki stłuczki nie było i żaden pieszy nie ucierpiał.
+8

Alek

Dobrze stwierdzone to nie jest obwodnica tylko droga alternatywna . Nie pomoże ona rozładować ruchu w całym mieście bo ostatecznie wpina się do ciągu ulic które teoretycznie miała odciążyć. Przyda się w razie W ,łatwiej w mieście będzie się wpiąć z podrzędnej ,ale nie będzie to klasyczna obwodnica . I nie marudzę ani narzekam po prostu stwierdzam fakty.

Guest

Marceli, gdyby babcia miała wąsy....
A co do biadolenia to ciekawe uwagi też tak można nazywać (np. o ruchu pieszym, aby dojść do Netto...).
I cieszyć się też można (jak Ty), albo nawet bardziej (jak by było trochę mądrzej).
+7

Marceli

zobacz Jacuś, jak fajnie, że ja się podpisuję, no nie?
Biadolą, biadolą i będą biadolić. Mysle jednak, ze biadolenie zniknie z forum, gdy okaże się, że mosteczek na Młynówce w centrum miasta bedzie trzeba rozebrać albo ograniczyć jego nośność. Barlinek miałby wówczas tylko jeden, jedyny objazd dla ciężkich pojazdów tj Górny Taras. Cieszmy sie więc, ze budowana jest alternatywa, która może w kazdej chwili byc niezbędną dla właściwego funkcjonowania miasta tranzytowego

jacuś

do wszystkich guestów :ujawnijcie się bo jak widzę wszystko wiecie i na wszystkim się znacie ,to szkoda żeby wasze talenta do siania zaw\mętu się marnowały , po co ludzie z wyższy inżynierskim wykształceniem ,projektanci m,wy ich zamienicie i będzie następna DOBRA ZMIANA.
+1

Guest

Jest tylko jeden sposób by zlikwidować ruch tranzytowy z i do Strzelc Kraj. przez miasto. Trzeba wybudować lub przebudować drogę z Krzynki przez Płonno do drogi woj nr 151 w Krzynce ustawić znak objazdu do Gorzowa Wlkp.,Choszczna, Myśliborza z ograniczeniem dla ciężarówek. Do tego wybudować rondo na 31 stycznia i pociągnąć "obwodnice" aż za Moczkowo do GW z krzyżówką na ul. Myśliborskiej. Do tego zrobić odbicie z ronda na ul. Szosa do Lipian w kier. Moczkowa i połączyć ją z ul. Myśliborską. Nie wspominając o niedokończonym rondzie na Górnym Tarasie.
+14

Guest

Zgadzam się, że to jest pseudo obwodnica, która wcale nie odciąży ruchu na ulicach Niepodległości i Maja i utrudni ruch na 31-go Stycznia. Pytanie -kto będzie z niej korzystał, czyli jeździł odcinkiem pełczycka/dworzec - 31 Stycznia? Mieszkańcy Barlinka - niewielu, bo to nikomu nie pasuje. Transport ciężki - kierunek z Gorzowa i Strzelec - bez sensu. Mieszkańcy Pełczyc - tylko częściowo...
Jeśli już ta droga ma odciążyć ruch na głównych ulicach to powinno się obowiązkowo połączyć ją z Tunelową i Ogrodową. Ale tam nie będzie skrzyżowań, przez co bardzo wielu mieszkańców nie bezie mogło z niej korzystać.
Podsumowując - gratulacje dla projektanta i tęgich głów z UMIG.
A tak swoją drogą to planowanie remontów w czasie to po prostu mistrzostwo naszych urzędników. Zamknięta Podgórna, Zielna, teraz Ogrodowa. Ciekawe czy w tym samym czasie dojdzie jeszcze do zamknięcie Tunelowej, zwężka i śnieg na Stycznia.
I to nie jest marudzenie tylko myślenie.
+14

Guest

Po pierwsze ta nowa ulica nigdy nie miała ani nie będzie "obwodnicą" dla naszego miasta. Prawdziwej obwodnicy która zadowoliłby wszystkich Barlinek nigdy nie będzie miał biorąc pod uwagę jego usytuowanie oraz otoczenie terenami chronionymi. Po drugie pisanie że jest to "pierwsza w Polsce obwodnica prowadzona środkiem miasta" sam jest bzdurą , wystarczy spojrzeć na m.in. Szczecin i jego obwodnicę śródmiejska, która idzie może nie przez samo centrum ale przez osiedla mieszkalne. Na koniec jedynym błędem aktualnej koncepcji bez połączenia z Gorzowską jest brak ronda na 31-go Stycznia.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.