pldaenfrdeuk


 czwartek 17 stycznia 2019r.   imieniny: Antoni, Jan, Rościsław

Reklama

barlinek

03 maja na Rynku Miejskim, odbyła się „Polska Majówka na ludowo”, zorganizowana przez Barlinecki Ośrodek Kultury. Główną częścią imprezy była strefa zabaw dla dzieci, w której nie zabrakło licznych atrakcji. Najmłodsi, pod bacznym okiem wypoczywających na leżakach rodziców, mogli m.in. układać mega klocki, puzzle, pomalować sobie buźki, pobawić się w piaskownicy i puszczać bańki mydlane.

W zabawie pomagali im animatorzy z Barlineckiego Ośrodka Kultury i klowni. Organizatorzy nie zapomnieli o warsztatach ceramicznych, szachowych, rysunkowych i robienia kotylionów. Na specjalnie zaaranżowanym boisku, zabawy z piłką przygotowała Indywidualna Szkoła Futbolu. Trenerzy wraz z zawodnikami, wśród których nie zabrakło Michała Wyrwasa, zorganizowali pokazy umiejętności młodych piłkarzy. Ponadto, każdy kto chciał, mógł spróbować swoich sił mierząc się na boisku z zawodnikami ISF Barlinek.

REKLAMA

Swoje stoisko miała Biblioteka Publiczna w Barlinku. Tam, za symboliczną złotówkę, można było nabyć wiele ciekawych pozycji książkowych. Swoje prace, zaprezentowała działająca w Barlineckim Ośrodku Kultury, grupa artystyczna „W kręgu sztuki”. Pokazy sztuk walki, w wykonaniu najmłodszych karateków, przygotowała Barlinecka Akademia Karate. Gwiazdą tegorocznej Majówki, był Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej „Ina”. Zespół jest jednym z największych i najczęściej występującym zespołem spośród wszystkich grup w regionie.

Na barlineckim rynku, wystąpiło ponad pięćdziesięciu tancerzy, którzy zaprezentowali najpiękniejsze polskie tańce i przyśpiewki ludowe. Ich występ otworzył uroczysty polonez, po którym do wspólnego tańca, zaprosili mieszkańców Barlinka. W części artystycznej wystąpiły Martyna Oleszkiewicz, Paulina Stanisławek, Zosia Bogusław a także zespół „Sonata”. Z włoskimi przebojami wystąpili Roberto Zucaro i Mario Carota a „Polską Majówkę na ludowo” zakończył koncert Andrzeja Szpaka, który zaprezentował piosenki Czesława Niemena. Majówkę poprowadziła Katarzyna Mielcarek.

monikary

Foto: Mateusz Zych

 

Komentarze  

+3 #6 Guest 2018-05-07 10:19
Jak ktoś nie lubi Barlinka to może się wyprowadzić do Choszczna lub Myśliborza tam się dzieje.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #5 Guest 2018-05-07 08:51
Facet ze szczecina fajnie śpiewał Niemena.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #4 Guest 2018-05-06 05:43
Fajny zespół.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #3 Guest 2018-05-04 17:13
Ludzie zacznijcie się w końcu cieszyć z małym rzeczy !!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 #2 Guest 2018-05-04 09:12
nie wiem czy śmiać się czy płakać z barlineckiej organizacji majówki .... bez komentarza
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #1 Guest 2018-05-04 08:16
A na Dni Barlinka posłuchamy Red Lips.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież