piątek 16 listopada 2018r.   imieniny: Edmund, Maria, Marek

Reklama

barlinek

Pod koniec czerwca ruszyły prace budowlane związane z projektem „Szlak Przygody nad Jeziorem Barlineckim”. Wówczas, podpatrywaliśmy początki realizacji projektu a zapowiadały się one obiecująco.

Tempo prac nie uległo zmianie i można wnioskować, że inwestycja zostanie oddana w terminie, który przypada na październik tego roku. Dziś, 22 sierpnia, ponownie odwiedziliśmy teren budowy, aby zobaczyć i pokazać Państwu postępy prac. Na odcinku od ul. Polana Lecha, na wysokości ośrodka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, położona została kostka brukowa. W dniu naszej wizyty, zakończono już układanie kostki aż do ul. Sportowej.

REKLAMA

Wykonawca, firma budowlana Sebastiana Owczarza, przystępuje więc w najbliższych dniach do dalszej części budowy. Kolejnym etapem będzie montowanie oświetlenia i budowa pomostów, co nastąpi już za kilkanaście dni. We wrześniu postawiony zostanie witacz z postaciami Królowej Puszczy i Skrzatów, wiata edukacyjna, figury roślin z tablicami edukacyjnymi. Przy pomoście na wysokości ośrodka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego stanie figura Boginki Moriany wraz z tablicą informacyjną. Posadowione zostaną również figury łosia i dzika w naturalnych wielkościach. Za kilka dni ruszają prace na „Spalonce”, związane z tą samą inwestycją. Tam m.in. stanie drewniana wiata wypoczynkowa, tablica informacyjna, ławka w kształcie pająka oraz tablica edukacyjna i ruchome elementy edukacyjne.

monikary

 

Komentarze  

-1 #26 Guest 2018-08-28 16:10
Przyjdzie czas to I wokoło jeziora kostka wyloża.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #25 Mały Kazio 2018-08-28 13:55
Cytuję TBM58:
Cytuję Mały Kazio:
Piękna kostka, piękne krawężniki ale kto będzie wiedział, że ścieżka wiedzie wzdłuż jeziora? Czy myślimy o wycięciu samosiejek z trzcinowiska wzdłuż promenady? Wiem, że to wszak dziewicza część jeziora, ale jakieś "odsłonięcie" wody byłoby dobre
Trzciny nie mają samosiejek.To system korzenny tak mocno posadowiony w dnie ,że trzeba by całe dno intensywnie wyorać.

Ależ "samosiejki" to nic innego jak las olchowo - bukowo - brzozowy...w trzcinach, który wyrósł przez ostatnie 20 lat. I cóż, że piękne ścieżki, skoro plenery żadne? Równie dobrze, z podobnym skutkiem, można by było przeorać betonem las - na jedno by wyszło.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #24 Guest 2018-08-28 11:47
czemu nikt nie docenia tego co ma tylko próbuje zmieniać! natura w tamtym miejscu miała swój urok właśnie bez betonów, wystarczyło zrobić most i tyle. szkoda słów. może jeszcze leśne dróżki wyłóżmy kostką?
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #23 Guest 2018-08-27 14:46
Na kiedy przewidziano koniec prac?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #22 Guest 2018-08-25 23:36
A przecież spacerowanie po piaskowych drogach wśród tak pieknej zieleni ma swój niepowtarzalny urok, który tak silnie chcemy zepsuć :-\ :-(. Po co?!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #21 Guest 2018-08-25 23:34
Wszędzie tylko betony, bruki, polbruki- zabetonowac cale miasto by chodziło się przyjemnie! Szkoda, że tak bardzo ingerujemy w przyrodę :-(. Szlak by to trafił! :-\ :-\
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #20 Guest 2018-08-24 17:02
To powinno być zrobione już dawno temu zarówno od strony Moczkowa jaki dalej nad jeziorem do Polany Lecha(obok koniecznej do wykonania Ulicy). Spacerować trzeba nie tylko o pięknej pogodzie gdzie jest sucho ale czasem w deszczową pogodę. Jeżeli firmy mają tu zarabiać na turystyce(spacerować ulicami Miasta nie można smród i spaliny). Nie krytykujcie tych co robią a mobilizujcie pochwałami. A najlepiej startujcie w Wyborach na stanowisko Burmistrza i Radnego, diety bez podatku coraz wyższe tylko brać. Pisze tu ktoś, że Gmina finansuje zadania Powiatu i Województwa- to tylko świadczy o złym systemie administracyjnym Państwa jaki nam wprowadzono za Buzka a właściwie Millera. Już trzecia partia głosi, że to naprawi ale zaraz znika- może Wy dacie radę. Basen potrzebny, Amfiteatr potrzebny, Ścieżki potrzebne, Drogi rowerowe potrzebne, smród w ulicy głównej niepotrzebny. Zarośnięte krzakami 8,5 ha też chyba niepotrzebne, Stojąca od lat Hala dawniej sportowa też chyba niepotrzebna(zamiast przynosić zyski -dochody to przynosi straty) a przecież można udostępnić ją jako Halę targową dla rolników i kupców jak nie ma innego pomysłu. A może ją już kiedyś sprzedano z ulgami i ktoś czeka terminu?. Tyle w Barlinku do zrobienia ale już widać Kandydatów w Kościołach zaczynają chodzić głównymi Nawami, nawet ateiści stają się bardzo pobożnymi jak kiedyś Michnik i Kuroń.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #19 Guest 2018-08-24 06:33
Marudzenie to jest podstawa egzystencji ludzi z naszego miasta, zamiast cieszyć się, że taki trakt wzdłuż jeziora powstaje to wy narzekacie, a trzeba się cieszyć, że cywilizacja zawita!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #18 TBM58 2018-08-23 21:14
Cytuję Mały Kazio:
Piękna kostka, piękne krawężniki ale kto będzie wiedział, że ścieżka wiedzie wzdłuż jeziora? Czy myślimy o wycięciu samosiejek z trzcinowiska wzdłuż promenady? Wiem, że to wszak dziewicza część jeziora, ale jakieś "odsłonięcie" wody byłoby dobre
Trzciny nie mają samosiejek.To system korzenny tak mocno posadowiony w dnie ,że trzeba by całe dno intensywnie wyorać.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #17 TBM58 2018-08-23 21:12
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Wrescie... i w 2020 Barlinek ogranizuje Triathlon dla karzdego! Plywanie z rynku na przystan, pozniej piekna dycha na okolo jeziora i jakies 5 km biegu po miescie! To byloby cos pieknego... barlinek mialby naprawde swietna impreze!


!!!jedynka!!! z ortografii kaŻdy a nie karzdy

i przede wszystkim nazwy miast PIszemY z dużej litery Czyli Barlinek a nie barlinek. i kilka innych błędów ... np wres... na początku2d