pldaenfrdeuk


 piątek 22 marca 2019r.   imieniny: Bogusław, Katarzyna, Paweł

Reklama

A A A
3.6 1 1 1 1 1 Ocena 3.60 (5)

W trakcie ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni zajmowali się m.in. projektem uchwały o wydzierżawieniu na czas nieoznaczony, w trybie przetargowym, nieruchomości stanowiącej własność gminy Barlinek.  

W uzasadnieniu uchwały napisano, że na tym terenie ma postać zadaszony kort tenisowy. W trakcie ponad godzinnej dyskusji nad tym tematem padały pytania o cenę, za jaką wydzierżawiony zostanie ten teren? Pytano, czy będzie to złotówka plus vat za cały rok? Apelowano o równe traktowanie osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie gminy. Pytano, dlaczego wynajmujący garaże od gminy nie płacą za to przysłowiowej złotówki?

REKLAMA

W czasie omawiania tego tematu wracano do dzierżawy terenu byłych zakładów drzewnych i  hali sportowej. Wskazywano na treści umów dotyczących tych dzierżaw. Apelowano do burmistrza, aby kierował się dobrem gminy i dbał o jej finanse. 

Na zakończenie dyskusji głos zabrał burmistrz Dariusz Zieliński. Wyjaśniał radnym wiele wątków z dyskusji. Odpowiadał na zadane pytania. W głosowaniu radni, większością głosów opowiedzieli się za przedstawionym projektem uchwały. Cała dyskusja i głosowanie w materiale filmowym. Zachęcamy do wysłuchania wszystkich opinii.

 

Fragment VII sesji Rady Miejskiej w Barlinku.

 

Od siebie dodajmy, że Akademia Tenisa Barlinek, zainteresowana wydzierżawieniem terenu pod kolejny kryty kort prowadzi zajęcia z ponad 50 dzieciakami. Do tego dochodzą osoby starsze. Chętnych, szczególnie dzieci jest więcej. Stąd pomysł postawienia kolejnego kortu

js

 

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+2 #48 Guest 2019-03-09 11:12
Cytuję Guest:
Bierzmy przykład z Gryfina, wspaniały kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy(basen, zjeżdżalnie, solanka, labirynty, sauny x3.... założę się że Burmistrz nasz tam nie był) funkcjonuje tam od wielu lat i przynosi dochody miastu cały rok, nawet mieszkańcy Barlinka tam jeżdżą by skorzystać. Wszystko w jednym miejscu. ***

Wykonać taki projekt w 2-3 lata i dochody do miasta na lata, z Gorzowa by przyjeżdżali bo tam takiego poziomu nie mają, proste!

Jeżeli podaje Pan/Pani przykład Gryfina to tam elektrownia od wielu lat sponsoruje tenis i obiekty sportowe nie należą do stowarzyszenia które robi wszystko za pieniądze. To nie są korty prywatne pytanie gdzie idą pieniądze za opłaty kortów otwartych w Barlinku.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 #47 Guest 2019-03-07 21:15
Bierzmy przykład z Gryfina, wspaniały kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy(basen, zjeżdżalnie, solanka, labirynty, sauny x3.... założę się że Burmistrz nasz tam nie był) funkcjonuje tam od wielu lat i przynosi dochody miastu cały rok, nawet mieszkańcy Barlinka tam jeżdżą by skorzystać. Wszystko w jednym miejscu. ***

Wykonać taki projekt w 2-3 lata i dochody do miasta na lata, z Gorzowa by przyjeżdżali bo tam takiego poziomu nie mają, proste!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #46 Guest 2019-03-06 14:51
Jeśli chodzi o zasadę to wspomniany kort nr 5 w tajemniczych okolicznościach trafił jako grunt po balon, stowarzyszenie może się pozbyć majątku tylko za zgodą walne zebrania członków a Burmistrz i Przewodniczący Rady będący członkami stowarzyszenia brali w tym procederze udział i lekką rączką wyrazili zgodę na budowę balona z dzierżawą za 1 zł. A Pan Romaniuk niech w Rychnowie zajmie się szatnia dla sportowców bo krowy się pasą na boisku a tak tupał nogami niech teraz zwróci kasę za budowę szatni.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #45 Guest 2019-03-06 13:43
Mam prośbę do Stowarzyszenia jeżeli Pan Burmistrz jest taki hojny dla sportu i dzieci to zróbcie raz w tygodniu darmowe lekcje dla dzieci. A temu obiektowi brakuje bazy noclegowej nie drugiego balona. W Barlinku była szkoła tenisa z tradycjami teraz to jest ewidentnie biznes.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #44 Guest 2019-03-06 11:21
Witam. Odnosząc sie do wypowiedzi pana radnego Romaniuka rwącego szaty jak Reytan, pragnącego za wszelką cenę zatrzymać w Barlinku przedsiębiorców którzy uciekają z powodu wysokich podatków mam radę, niech się zajmie wraz z radą obniżeniem podatków lokalnych oraz przygotowaniem infrastruktury dla tychże porządanych firm a nie lobbowaniem na rzecz zaprzyjażnionego *** przedsiębiorcy którego jedynym dotkliwym podatkiem jaki płaci jest podatek od domu. Zaskakującą jest przychylność rady miasta wraz z burmistrzem dla przedsiębiorcy który wykorzystując ludzką ufnośc pod zasłoną dymną jaką jest realizacja zadań gminy min. praca z dziećmi, na oczach Balinian i *** kolegów ze stowarzyszenia BKT z miną spaniela wyciąga ręce po następny kąsek. Dajcie ale nie za darmo, niech też poczuje podatki lokalne i dzierżawę. CDN.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #43 Guest 2019-03-06 09:22
Cytuję Guest:
Wielki szacun dla Mariusz Maciejwskiego ale duże braki w wiedzy działalność gospodarcza a stowarzyszenie dwie różne sprawy, stowarzyszenie może prowadzić w ramach statutu działalność zarobkową ( członków 15), a prywatną działalność każdy, popiera burmistrz i Pan Romaniuk - super wiedza tylko czy to sesja czy kabaret ?

ale za co ten szacun?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #42 Guest 2019-03-05 13:54
Tenis to piękny sport dla dzieci i dorosłych. Powiem tak Pan Kuklinowski jak ktoś go jescze pamięta przekręca się jak widzi co się dzieje tu chodzi tylko o kasę . Gdzie są treningi dla dzieci których nie stać 200 zł miesięcznie. Pan burmistrz ślepy? Jakie stowarzyszenie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 #41 Guest 2019-03-04 19:47
Tak to juz jest jak Ty chcesz sie wybudowac w naszej gminie domek zgodnie ze wszelkimi mozliwymi przepisami wytycznymi itd idz zacznij skladac wnioski w naszej gminie hahaha kto tylko mial z nasza gmina stycznosc w tej kwesti wie o co chodzi " nie da sie nie mozna " tak Ci zycie uprzykrza ze Ci odejdzie zapal do samorozwoju . Aleeeee przelec sie rowerkiem i zobacz kto z balkonow noge w wodzie trzyma w nowowybudowanych domach wszystko mozna obejsc jak wiesz z kim trzymac . Nasza gmina to pionier w temacie na uklady niema rady. Sa rowni i rowniejsi . Tam warunki zabudowy , natura 2000, odleglosc od jeziora, nawiazanie do okolicznej infrastruktury hahaha .mordo ty moja zalatwione
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #40 Guest 2019-03-04 18:39
Cytuję Guest:
Wielki szacun dla Mariusz Maciejwskiego ale duże braki w wiedzy działalność gospodarcza a stowarzyszenie dwie różne sprawy, stowarzyszenie może prowadzić w ramach statutu działalność zarobkową ( członków 15), a prywatną działalność każdy, popiera burmistrz i Pan Romaniuk - super wiedza tylko czy to sesja czy kabaret ?

Sesja
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #39 Guest 2019-03-04 18:26
Wielki szacun dla Mariusz Maciejwskiego ale duże braki w wiedzy działalność gospodarcza a stowarzyszenie dwie różne sprawy, stowarzyszenie może prowadzić w ramach statutu działalność zarobkową ( członków 15), a prywatną działalność każdy, popiera burmistrz i Pan Romaniuk - super wiedza tylko czy to sesja czy kabaret ?
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież