pldaenfrdeuk


 piątek 22 marca 2019r.   imieniny: Bogusław, Katarzyna, Paweł

Reklama

A A A
3.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 3.33 (6)

Wiele sygnałów dotyczących Zakładów Urządzeń Okrętowych "Bomet" napływa do naszej redakcji. Jednym z nich jest informacja o wywożeniu poszczególnych jego elementów. Przypomnijmy. W chwili obecnej ZUO "Bomet" Sp. z o.o. jest w upadłości likwidacyjnej.

Cały jego majątek, wraz z gruntem został wystawiony na sprzedaż. Koszt to 9 mln zł. Jak nam powiedział syndyk masy upadłościowej Maciej Kasprzyk, w chwili obecnej trwają rozmowy z potencjalnymi nabywcami. Na obecnym etapie sprzedaży w grę wchodzi sprzedaż w "całości".

REKLAMA

Nie ma więc możliwości, że ktoś wywozi z terenu zakładu pojedyncze maszyny czy inne jego urządzenia. Wyjątek stanowi tutaj fakt, że na jego terenie działała firma LFE i może ona zabrać swój majątek.

Dopiero gdyby nie udało się sprzedać firmy w całości, o jej dalszej sprzedaży, już poszczególnych składników zadecydować musi sąd.  

js

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+3 #18 Guest 2019-03-20 08:13
Witam Serdecznie.
Nie pracowałam w tym zakładzie,tam pracował mój mój mąż.Pamiętam ja za dr Bagińkiego był budowany żłóbek,przedszkole.Mogłam tam powierzyć swoje dzieci.Fat miasto budował Bomet ZUO.Autobusy woziły ludzi do pracy.Gwarno było i duma miasta ten zakład.Przez ponad 40 lat mój mąż pełnił funkcje kierownicze.Potem nastał czas Strajków,ludzie walczyli o Wolność!!Chodziłam pod zakład z dziećmi małymi.Dla kogo Ci ludzie Strajkowali?Pozamykali Stocznie,Wszedł Syndyk.czy tak było?Teraz się zamyka to co sprzedane szok!!!Może jeszcze żyją ludzie co wiedzą więcej i byli na stanowiskach w biurowcu.Może oni się wypowiedza ,bo mój mąż już nic nie powie.Nawet żaden z derektorów co pełnili swoje stanowiska po Panu Bagińskim,coś powiedzą.?Oni wiedzą najlepiej.Szkoda tego zakładu sprzedać.Pamiętam jak mi mąż mówił,że zakładku nie będzie tylko Neon zostanie i tak jest:((Przykre to.Pozdrawiam pracowników Bometu
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #17 Guest 2019-03-17 14:03
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Co nasza władza zrobiła by firma nie upadła?

Co ma władza do prywatnej własności trzeba było nie sprzedawać teraz to musztarda po....a szkoda...tak po prawdzie to teraz to tylko mury
Będzie kolejne super miejsce ja Barloa dla meneli....

Ma i to dużo, podatki, zasiłki i warunki środowiskowe a i ekonomiczne również funkcjonowania firm. Ponadto jeżeli chce i dba o interes Gminy może wpływać na obsadę kadrową firmy i "dobrostan" właściciela. to nie tylko ta obecna ale i wcześniejsze . Gmina temu Zakładowi pomagała wielokrotnie nawet finansowo.

gość nr 8 z kosmosu czy z komsomołu się urwał?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #16 Guest 2019-03-16 22:46
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Co nasza władza zrobiła by firma nie upadła?

Co ma władza do prywatnej własności trzeba było nie sprzedawać teraz to musztarda po....a szkoda...tak po prawdzie to teraz to tylko mury
Będzie kolejne super miejsce ja Barloa dla meneli....

Ma i to dużo, podatki, zasiłki i warunki środowiskowe a i ekonomiczne również funkcjonowania firm. Ponadto jeżeli chce i dba o interes Gminy może wpływać na obsadę kadrową firmy i "dobrostan" właściciela. to nie tylko ta obecna ale i wcześniejsze . Gmina temu Zakładowi pomagała wielokrotnie nawet finansowo.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #15 Guest 2019-03-15 08:20
Cytuję Guest:
Co nasza władza zrobiła by firma nie upadła?

Co ma władza do prywatnej własności trzeba było nie sprzedawać teraz to musztarda po....a szkoda...tak po prawdzie to teraz to tylko mury
Będzie kolejne super miejsce ja Barloa dla meneli....
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #14 Guest 2019-03-14 15:08
Cytuję Guest:
Co nasza władza zrobiła by firma nie upadła?

A co zrobił zarząd firmy ,żeby firma mogła dalej funkcjonować ? Czas zatrzymał się tam w miejscu...Ktoś chyba przespał ważne chwile dla firmy...wstyd!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #13 Guest 2019-03-14 12:53
Po raz kolejny z tego Zakładu wywożone są cenne maszyny i urządzenia co utrudni w sposób zasadniczy jego ponowne uruchomienie a dla Gminy przynoszące znaczne straty. Tym Zakładem i jego ciągłą "prywatyzacją" powinny się zająć właściwe Służby Państwa bo przecież to Zakład państwowy z TFI. Szkoda, że Rada Gminy nie zażądała wyjaśnień od właściciela Zakładu bo główne koszty poniesie Gmina.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #12 Guest 2019-03-14 11:46
Smutek i smutek to naszam ojcyzne sie spr,edaje nasi ojcowie i matki zostawili tam swoje serce radosne teraz smutek pozdrawiam allla
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #11 Guest 2019-03-14 07:59
Bo dla dzisiejszych władz Barlinka przemysł jest już nie ważny ważniejsze są kijki.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #10 Guest 2019-03-14 07:31
Cytuję Guest:
Co nasza władza zrobiła by firma nie upadła?



Nic .... czyli to co robi najlepiej :/
Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 #9 Guest 2019-03-13 22:04
Co nasza władza zrobiła by firma nie upadła?
Cytować | Zgłoś administratorowi