pldaenfrdeuk


 piątek 13 grudnia 2019r.   imieniny: Łucja, Otylia, Włodzisława

Reklama

A A A
3.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 3.33 (6)

Wiele sygnałów dotyczących Zakładów Urządzeń Okrętowych "Bomet" napływa do naszej redakcji. Jednym z nich jest informacja o wywożeniu poszczególnych jego elementów. Przypomnijmy. W chwili obecnej ZUO "Bomet" Sp. z o.o. jest w upadłości likwidacyjnej.

Cały jego majątek, wraz z gruntem został wystawiony na sprzedaż. Koszt to 9 mln zł. Jak nam powiedział syndyk masy upadłościowej Maciej Kasprzyk, w chwili obecnej trwają rozmowy z potencjalnymi nabywcami. Na obecnym etapie sprzedaży w grę wchodzi sprzedaż w "całości".

REKLAMA

Nie ma więc możliwości, że ktoś wywozi z terenu zakładu pojedyncze maszyny czy inne jego urządzenia. Wyjątek stanowi tutaj fakt, że na jego terenie działała firma LFE i może ona zabrać swój majątek.

Dopiero gdyby nie udało się sprzedać firmy w całości, o jej dalszej sprzedaży, już poszczególnych składników zadecydować musi sąd.  

js

Komentarze  

+6 # Guest 2019-03-20 08:13
Witam Serdecznie.
Nie pracowałam w tym zakładzie,tam pracował mój mój mąż.Pamiętam ja za dr Bagińkiego był budowany żłóbek,przedszkole.Mogłam tam powierzyć swoje dzieci.Fat miasto budował Bomet ZUO.Autobusy woziły ludzi do pracy.Gwarno było i duma miasta ten zakład.Przez ponad 40 lat mój mąż pełnił funkcje kierownicze.Potem nastał czas Strajków,ludzie walczyli o Wolność!!Chodziłam pod zakład z dziećmi małymi.Dla kogo Ci ludzie Strajkowali?Pozamykali Stocznie,Wszedł Syndyk.czy tak było?Teraz się zamyka to co sprzedane szok!!!Może jeszcze żyją ludzie co wiedzą więcej i byli na stanowiskach w biurowcu.Może oni się wypowiedza ,bo mój mąż już nic nie powie.Nawet żaden z derektorów co pełnili swoje stanowiska po Panu Bagińskim,coś powiedzą.?Oni wiedzą najlepiej.Szkoda tego zakładu sprzedać.Pamiętam jak mi mąż mówił,że zakładku nie będzie tylko Neon zostanie i tak jest:((Przykre to.Pozdrawiam pracowników Bometu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-03-17 14:03
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Co nasza władza zrobiła by firma nie upadła?

Co ma władza do prywatnej własności trzeba było nie sprzedawać teraz to musztarda po....a szkoda...tak po prawdzie to teraz to tylko mury
Będzie kolejne super miejsce ja Barloa dla meneli....

Ma i to dużo, podatki, zasiłki i warunki środowiskowe a i ekonomiczne również funkcjonowania firm. Ponadto jeżeli chce i dba o interes Gminy może wpływać na obsadę kadrową firmy i "dobrostan" właściciela. to nie tylko ta obecna ale i wcześniejsze . Gmina temu Zakładowi pomagała wielokrotnie nawet finansowo.

gość nr 8 z kosmosu czy z komsomołu się urwał?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-03-16 22:46
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Co nasza władza zrobiła by firma nie upadła?

Co ma władza do prywatnej własności trzeba było nie sprzedawać teraz to musztarda po....a szkoda...tak po prawdzie to teraz to tylko mury
Będzie kolejne super miejsce ja Barloa dla meneli....

Ma i to dużo, podatki, zasiłki i warunki środowiskowe a i ekonomiczne również funkcjonowania firm. Ponadto jeżeli chce i dba o interes Gminy może wpływać na obsadę kadrową firmy i "dobrostan" właściciela. to nie tylko ta obecna ale i wcześniejsze . Gmina temu Zakładowi pomagała wielokrotnie nawet finansowo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-03-15 08:20
Cytuję Guest:
Co nasza władza zrobiła by firma nie upadła?

Co ma władza do prywatnej własności trzeba było nie sprzedawać teraz to musztarda po....a szkoda...tak po prawdzie to teraz to tylko mury
Będzie kolejne super miejsce ja Barloa dla meneli....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-03-14 15:08
Cytuję Guest:
Co nasza władza zrobiła by firma nie upadła?

A co zrobił zarząd firmy ,żeby firma mogła dalej funkcjonować ? Czas zatrzymał się tam w miejscu...Ktoś chyba przespał ważne chwile dla firmy...wstyd!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-03-14 12:53
Po raz kolejny z tego Zakładu wywożone są cenne maszyny i urządzenia co utrudni w sposób zasadniczy jego ponowne uruchomienie a dla Gminy przynoszące znaczne straty. Tym Zakładem i jego ciągłą "prywatyzacją" powinny się zająć właściwe Służby Państwa bo przecież to Zakład państwowy z TFI. Szkoda, że Rada Gminy nie zażądała wyjaśnień od właściciela Zakładu bo główne koszty poniesie Gmina.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-03-14 11:46
Smutek i smutek to naszam ojcyzne sie spr,edaje nasi ojcowie i matki zostawili tam swoje serce radosne teraz smutek pozdrawiam allla
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-03-14 07:59
Bo dla dzisiejszych władz Barlinka przemysł jest już nie ważny ważniejsze są kijki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-03-14 07:31
Cytuję Guest:
Co nasza władza zrobiła by firma nie upadła?



Nic .... czyli to co robi najlepiej :/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-03-13 22:04
Co nasza władza zrobiła by firma nie upadła?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-03-13 21:39
Cytuję Guest:
Do Guest 1 , ciekawe jak wszedłeś na hale produkcyjne jak są pozamykane na klucz , (włamanie?) a co do maszyn numerycznych z "twojej" epoki już dawno ich nie ma , są tylko nowoczesne 5 osiowe sprawne i tylko czekają na uruchomienie .W PRL nawet o takich nie myśleli , jak już pisać to prawdę , a ona jest taka że zakład może ruszyć nawet już jutro , czego wszystkim życzę.

wiem że wszystko jest pozamykane, ale niestety nie mogę zdradzić jak się tam dostałem bo zaraz siada na mnie prokurator, tam nie wolno nic tknąć!, tam nie wolno być! A nawiązując do wyposażenia, tokarki numeryczne były 20 lat temu jak pisałem i uczyłem się na nich roboty, a teraz? zakład może ruszyć jutro? chyba krążki toczyć jak na warsztatach szkolnych w ZSZ. Przecież ten zakład jest 100 lat za murzynami z technologią wykonania robót, Tam może ruszyć tylko produkcja "chałupnicza" a nie masowa produkcja ludzie, tam trzeba wpompować miliony żeby to szło. tam infrastruktura jest tak stara że strach wode do kranu puścić, non stop awarie. Niestety zakład został zaniedbany tak że tylko pomieszczenia zastały i na pewno na nie których działach jak najbardziej sprzęty są ok. ale połowa zakładu jest "do tyłu"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-03-13 21:24
Szkoda będzie żeby taki potężny zakład jak bomet został zlikwidowany przecież to kawał historii barlinka a druga sprawa jest taka że pracownicy którzy pracowali długi czas w bomecie nie mają pracy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-03-13 19:28
Pracowałem kilka lat w BOMECIE. SLD wraz z UE wykończyła polskie stocznie, to też padły zakłady produjące osprzęt dla stoczni. Jednak w ich miejsce powstały niemieckie firmy takie jak Hacon, które niekoniecznie przyjazne są dla środowiska Barlinka. Czyli można wnioskować, że Niemcy co lepsze zostawili u siebie natomiast trucicieli wyslali do Polski.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-03-13 19:09
Powiem bardzo krótko....30 lat temu miałem w Bomecie praktyki. Po około 28 latach udało mi się króciutko popracować ,ale nie z moich fanaberii przestałem. Z przerażeniem patrzałem ,że po tylu latach tam nic się nie zmieniło... szaro ,buro i nie jako... Wstyd Panowie że do tego dopuściliście...Jest mi smutno :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-03-13 14:14
Do Guest 1 , ciekawe jak wszedłeś na hale produkcyjne jak są pozamykane na klucz , (włamanie?) a co do maszyn numerycznych z "twojej" epoki już dawno ich nie ma , są tylko nowoczesne 5 osiowe sprawne i tylko czekają na uruchomienie .W PRL nawet o takich nie myśleli , jak już pisać to prawdę , a ona jest taka że zakład może ruszyć nawet już jutro , czego wszystkim życzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # TBM58 2019-03-12 22:50
Pracowałem w Bomecie tylko cztery miesiące na starzu.Do dzisiaj wspominam kużnie,stanowiska na hali i kowali.To była wiosna roku 1984.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 # Guest 2019-03-12 22:10
Oby Syndyk Bometu nie działał tak jak Syndyk KB znajdującej się na tej samej ulicy zajmującej się produkcją domów. Minęło kilka lat wciąż nie mam zaległego wynagrodzenia mimo tego że Syndyk wynajmował halę i biuro kolejnej firmie przez kolejne lata. Na koszty Syndyka pewnie starczyło a dla byłych pracowników niestety nie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+95 # Guest 2019-03-12 21:14
witam
Dokładnie 22 lata temu jako uczeń Technikum Mechanicznego w Barlinku miałem praktyki w tym zakładzie na dziale tokarek sterowanych numerycznie, byłem pod wrażeniem jakie sprzęty są w zakładzie, jaki jest jego ogromny potencjał. Ludzie którzy pracowali wtedy; każdy przy swoim stanowisku (maszynie) z wywieszonym planem produkcyjnym do zrealizowania na każdej zmianie. Produkcja szła aż huczało, wózkowi nie nadążali wozić materiału do produkcji, kobiety na tokarko-kopiarkach gwinty robiły itd. Na kuźni zdunowie nie nadążali remontować pieców tak się hajcowało piece w ogóle nie były wygaszane nawet na wekkend. Dokładnie kilka dni temu, miałem okazje zwiedzić (nielegalnie) ponownie po 22 latach ten zakład po ostatnim upadku: chodziłem po tych halach, korytarzach, stołówce, biurowcu, szatniach itd. i aż mi się łezka w oku zakręciła. Normalnie jak bym się cofnął w czasie, albo jak by czas w tym zakładzie stanął w miejscu. Dosłownie wszystko wygląda tam tak samo jak wtedy, jak za czasów PRL-u, te same maszyny, napisy, hasła, plakaty, zielone lamperie. Przez tyle czasu tam nic nie było modernizowane.
Zastanawia mnie jedno: Jak można było dopuścić do tego, że zakład który był podporą tego miasta, ba podporą! ten zakład zbudował to miasto!!! wychował i wyszkolił społeczność tego miasta, stworzył szkoły, osiedla, kino, stadion i halę sportową, ośrodek wypoczynkowy itd.
Moim skromnym zdaniem, upadek tego zakładu to Największa Porażka Miasta Barlinka. Pokusił bym się o stwierdzenie że po części odpowiedzialność za dzisiejszy, opłakany stan tego zakładu ponoszą odpowiedzialność wszystkie władze Miasta Barlinka po kolei od początku lat 90-ych. Nikt nie docenił zasług ludzi którzy pracowali wtedy na "dzisiejszy" Barlinek
Bardzo bym chciał przeczytać tutaj, bądź wysłuchać gdzieś opinii emerytowanych pracowników dawnego zakładu ZUO BOMET, lub kogoś z kierownictwa dawnych związków zawodowych zakładu, lub nawet kogoś z kierownictwa zakładu co o tym sądzą. Ponieważ to jest w tej chwili ważne przynajmniej dla części społeczeństwa Barlinka związanego z tym zakładem.
Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi