BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A

Dokładnie tydzień temu, w Barlinku rozpoczęto cykl spotkań organizowanych w ramach „Niezapominajki dla Romy”. 23 maja w kawiarni artystycznej BOK, odbyło się kolejne, lecz chyba najważniejsze spotkanie, zorganizowane z okazji Święta Niezapominajki.

W tym dniu o swojej najnowszej książce, poświeconej w całości Romanie Kaszczyc, opowiadała Iwona Małgorzata Żytkowiak. Premiera powieści „Zamknij oczy” miała miejsce kilka dni temu. O czym jest książka? To przede wszystkim historia życia prywatnego Romy. Jeśli będziecie Państwo szukać w niej twórczości artystycznej, to jej nie znajdziecie. To książka o tragicznym dzieciństwie, przesiedleniu, otaczających Ją ludziach. To książka prawdziwa i potrzebna, nasycona faktami mieszającymi się z fikcją. Iwona Małgorzata Żytkowiak, spędziła z Romaną Kaszczyc wiele godzin, słuchając Jej opowiadań. Roma opowiadała o wszystkim, jednak nie każdy element Jej niezwykłego życia zawarty jest w książce. Wszystko dlatego, że nie wyraziła na to zgody.

REKLAMA

Pierwsze części powieści były przez nią autoryzowane, reszty nie zdążyła przeczytać. Dlatego też, wszystkie imiona i nazwiska, poza postacią Romy, są wymyślone. Jak powiedziała autorka, pisanie tej książki kosztowało Ją wiele emocji. Jak przyznała, teraz tuż po wydaniu, czyta ją i odkrywa na nowo, bowiem nie do końca pamięta co w niej zawarła. Romana Kaszczyc bardzo cieszyła się z powstającej powieści. Opowiadała o niej każdemu, kogo spotkała na swej drodze. Zapraszamy więc Państwa do przeczytania powieści i odkrycia prywatnej strony „Barlineckiej Romy”.

Spotkanie w kawiarni artystycznej BOK, rozpoczęto od minuty ciszy, bowiem dzień wcześniej, 22 maja, minęła trzecia rocznica śmierci Romany Kaszczyc. Wieczór poprowadził Krzysztof Komorowski. Podczas spotkania była możliwość nabycia książek wraz z autografem Iwony Małgorzaty Żytkowiak. „Niezapominajka dla Romy” została zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Barlinka i uzyskała wsparcie finansowe Gminy Barlinek.

monikary

 

Komentarze

+10

Guest

Nie byłem nigdy fanem Pani Romany , ponieważ nigdy nie interesowałem się jej twórczością, najprawdopodobniej nie rozumiałbym jej twórczości. Po prostu mam inne zainteresowania. Patrząc z boku cieszy mnie to , że są tacy ludzie , którzy dbają o pamięć tej nietuzinkowej , wielce zasłużonej dla Barlinka osoby. Oby tak dalej.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.