pldaenfrdeuk

 

 


 środa 16 czerwca 2021r.   imieniny: Alina, Aneta, Jan, Justyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Kasacja pojazdów Barlinek

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

A A A

Dokładnie tydzień temu, w Barlinku rozpoczęto cykl spotkań organizowanych w ramach „Niezapominajki dla Romy”. 23 maja w kawiarni artystycznej BOK, odbyło się kolejne, lecz chyba najważniejsze spotkanie, zorganizowane z okazji Święta Niezapominajki.

W tym dniu o swojej najnowszej książce, poświeconej w całości Romanie Kaszczyc, opowiadała Iwona Małgorzata Żytkowiak. Premiera powieści „Zamknij oczy” miała miejsce kilka dni temu. O czym jest książka? To przede wszystkim historia życia prywatnego Romy. Jeśli będziecie Państwo szukać w niej twórczości artystycznej, to jej nie znajdziecie. To książka o tragicznym dzieciństwie, przesiedleniu, otaczających Ją ludziach. To książka prawdziwa i potrzebna, nasycona faktami mieszającymi się z fikcją. Iwona Małgorzata Żytkowiak, spędziła z Romaną Kaszczyc wiele godzin, słuchając Jej opowiadań. Roma opowiadała o wszystkim, jednak nie każdy element Jej niezwykłego życia zawarty jest w książce. Wszystko dlatego, że nie wyraziła na to zgody.

REKLAMA

Pierwsze części powieści były przez nią autoryzowane, reszty nie zdążyła przeczytać. Dlatego też, wszystkie imiona i nazwiska, poza postacią Romy, są wymyślone. Jak powiedziała autorka, pisanie tej książki kosztowało Ją wiele emocji. Jak przyznała, teraz tuż po wydaniu, czyta ją i odkrywa na nowo, bowiem nie do końca pamięta co w niej zawarła. Romana Kaszczyc bardzo cieszyła się z powstającej powieści. Opowiadała o niej każdemu, kogo spotkała na swej drodze. Zapraszamy więc Państwa do przeczytania powieści i odkrycia prywatnej strony „Barlineckiej Romy”.

Spotkanie w kawiarni artystycznej BOK, rozpoczęto od minuty ciszy, bowiem dzień wcześniej, 22 maja, minęła trzecia rocznica śmierci Romany Kaszczyc. Wieczór poprowadził Krzysztof Komorowski. Podczas spotkania była możliwość nabycia książek wraz z autografem Iwony Małgorzaty Żytkowiak. „Niezapominajka dla Romy” została zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Barlinka i uzyskała wsparcie finansowe Gminy Barlinek.

monikary

 

Pin It

Komentarze

+10

Guest

Nie byłem nigdy fanem Pani Romany , ponieważ nigdy nie interesowałem się jej twórczością, najprawdopodobniej nie rozumiałbym jej twórczości. Po prostu mam inne zainteresowania. Patrząc z boku cieszy mnie to , że są tacy ludzie , którzy dbają o pamięć tej nietuzinkowej , wielce zasłużonej dla Barlinka osoby. Oby tak dalej.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.