pldaenfrdeuk


 piątek 17 stycznia 2020r.   imieniny: Antoni, Jan, Rościsław

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Zwycięzca w kategorii Best Foreign-Language Short (Overall) oraz w kategorii Best Children Short na festiwalu Indie Short Fest w Los Angeles, zdobywca pierwszego miejsca w kategorii Best short film for children na festiwalu Short to the point w Rumunii – etiuda filmowa „Wolne pokoje”, 06 lipca miała swoją premierę w barlineckim Młynie Papierni.

Dlaczego właśnie tam? Bowiem cały film, kręcony był właśnie w tym wyjątkowym miejscu. W dziele Bartka Jakubiaka i Przemka Jurkiewicza, zobaczyć możemy m.in. Olgę Miłaszewską (znaną m.in. z filmu „Bogowie” czy też „Wałęsa. Człowiek z nadziei” oraz seriali „Na wspólnej”, „Ojciec Mateusz”, „Klan”), Weronikę Wachowską (młodą i utalentowaną aktorkę, znaną z m.in. "Listy do M 3", "Ojciec", "Dwoje we troje", "Baby Bump", "Facet(nie) potrzebny od zaraz"), Filipa Zalegę (zagrał w takich produkcjach jak: "Ksiądz", "Wataha" czy "Na Wspólnej"), Gabrielę Całun (zagrała w filmie „Sztos” a także serialach „Klan”, „Na dobre i na złe”).  

REKLAMA

Film „Wolne pokoje” opowiada niezwykłą historię Zosi, która pod przymusem matki przyjeżdża na wakacje do starego, rodzinnego młyna, gdzie ma się nią zająć ciotka. Niestety ciotka jest dla Zosi chłodna i nieprzyjemna, a sam młyn jest przerażający i straszny. Wakacje głównej bohaterki zapowiadają się więc nieciekawie. Jednak pewnego dnia Zosia, wraz z chłopcem którego poznała na miejscu, odkrywa w młynie drzwi, które są zamknięte od lat i pod żadnym pozorem nie można ich otwierać. Dzieci postanawiają złamać tę zasadę i dowiedzieć się jaką tajemnice skrywa młyn.

monikary

Foto: Radosław Nawrot

Komentarze  

+2 # Guest 2019-07-10 09:54
W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Dziedzictwa "Młyn Papiernia" oraz autorów filmu chciałabym potwierdzić, że planowana jest kolejna projekcja, która odbędzie się podczas Lata Teatralnego. Pokaz we Młynie miał dla nas bardzo symboliczny charakter - rok temu Bartek i Przemek obiecali nam, że kolejnego lata wrócą do Młyna i pokażą efekty swojej pracy. Teraz, dzięki współpracy z Plantacją Wyobraźni, organizatorami Lata Teatralnego oraz ECS możliwe będzie pokazanie etiudy szerszej, barlineckiej publiczności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2019-07-08 04:31
Film kręcony w Barlinku w Młynie Papierni i okolicach, zdobywca kilku już pierwszych nagród na świecie!!
Jakim cudem film (etiuda filmowa) promujący Barlinek i jego czarujące miejsca nie jest wyświetlany na Lecie Filmowym?!?!?!
Miasto powinno być z tego dumne!
To jest skandal i lekceważenie mieszkańców naszego Barlinka!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-07-08 09:11
Drogi Internauto,
Dziękujemy za zainteresowanie Letnimi Wieczorami Filmowymi. Chcielibyśmy odnieść się do zarzutu, iż nie wyświetlamy polskiej etiudy na Wieczorach Filmowych. Otóż film będzie wyświetlany podczas Lata Teatralnego, które jest tydzień póżniej. Wszystko odbędzie się w ECS (rozmawialiśmy o tym z organizatorami - Młynem Papiernia). Tego dnia nie zmieni się także formuła, czyli nie zabraknie leżaków i kocyków Jeśli chodzi o fakt niewyświetlania filmu na LeWIFi, informacja powinna dotrzeć do nas na etapie planowania, ale niestety nikt się do nas nie zgłosił z propozycją. Pozdrawiamy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież