BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 28 stycznia 2023r.   imieniny: Agnieszka, Piotr, Radomir

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A

Jeśli nie wiesz jak radzić sobie w przypadku zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym, to właśnie 17 sierpnia mogłeś wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pełczycach.

Tam, na specjalnie przygotowanym modelu komina, demonstrowano przebieg pożaru oraz jak przy pomocy m.in. gaśnicy, spróbować stłumić ogień, na czas dojazdu jednostek straży. Dodatkowo, druhowie z OSP Pełczyce, zbudowali specjalną makietę pokoju, która posłużyła jako przykład błyskawicznie rozwijającego się pożaru. W modelu, zasymulowano pożar wywołany pozostawionym na tapczanie niedopałkiem papierosa. Pożar rozwinął się momentalnie a płomienie potrzebowały niecałych czterech minut, by strawić całe wyposażenie pomieszczenia.

REKLAMA

Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej PSP w Choszcznie, każdy kto przybył na spotkanie, mógł przy pomocy kamery termowizyjnej śledzić wzrost temperatury w płonącym pomieszczeniu, a także jej spadek, tuż po zakończonej akcji gaśniczej. W trakcie pokazów, wykorzystano zakupiony w ramach projektu zestaw specjalistycznych lanc gaśniczych, przeznaczonych do gaszenia m.in. pożarów sadzy oraz pożarów budynków mieszkalnych.

 

Wszystko to odbyło się w ramach programu "Społecznik na lata 2019-2021 - Program Marszałkowski" i współpracy OSP Pełczyce z Gminą Pełczyce i Komendą Powiatową PSP w Choszcznie. W spotkaniu „Zadbany komin to bezpieczny komin”, uczestniczyli także kominiarze, którzy wraz ze strażakami przypominali o konieczności regularnych kontroli przewodów kominowych.

monikary

 

Komentarze

-2

Guest

Jaka jest cena zestawu lanc gasniczych do sadzy?Nie kazdy ma taki zestaw specjalistyczny do gaszenia sadzy ,i ognia .Moze cos o piasku ,ktory chyba jest przy kazdym kominie.Malo informacji

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.