pldaenfrdeuk

 środa 5 sierpnia 2020r.   imieniny: Emil, Karolin, Maria

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (2)

Jeśli nie wiesz jak radzić sobie w przypadku zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym, to właśnie 17 sierpnia mogłeś wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pełczycach.

Tam, na specjalnie przygotowanym modelu komina, demonstrowano przebieg pożaru oraz jak przy pomocy m.in. gaśnicy, spróbować stłumić ogień, na czas dojazdu jednostek straży. Dodatkowo, druhowie z OSP Pełczyce, zbudowali specjalną makietę pokoju, która posłużyła jako przykład błyskawicznie rozwijającego się pożaru. W modelu, zasymulowano pożar wywołany pozostawionym na tapczanie niedopałkiem papierosa. Pożar rozwinął się momentalnie a płomienie potrzebowały niecałych czterech minut, by strawić całe wyposażenie pomieszczenia.

REKLAMA

Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej PSP w Choszcznie, każdy kto przybył na spotkanie, mógł przy pomocy kamery termowizyjnej śledzić wzrost temperatury w płonącym pomieszczeniu, a także jej spadek, tuż po zakończonej akcji gaśniczej. W trakcie pokazów, wykorzystano zakupiony w ramach projektu zestaw specjalistycznych lanc gaśniczych, przeznaczonych do gaszenia m.in. pożarów sadzy oraz pożarów budynków mieszkalnych.

 

Wszystko to odbyło się w ramach programu "Społecznik na lata 2019-2021 - Program Marszałkowski" i współpracy OSP Pełczyce z Gminą Pełczyce i Komendą Powiatową PSP w Choszcznie. W spotkaniu „Zadbany komin to bezpieczny komin”, uczestniczyli także kominiarze, którzy wraz ze strażakami przypominali o konieczności regularnych kontroli przewodów kominowych.

monikary

 

Komentarze

-2

Guest

Jaka jest cena zestawu lanc gasniczych do sadzy?Nie kazdy ma taki zestaw specjalistyczny do gaszenia sadzy ,i ognia .Moze cos o piasku ,ktory chyba jest przy kazdym kominie.Malo informacji

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.