pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 19 września 2021r.   imieniny: Alfons, Konstancja, Teodor
A A A
Image
Gęsiarka znów na Rynku!

Dzisiaj, 28 października, po prawie dwóch miesiącach symbol Barlinka wrócił na swoje dawne miejsce. Generalnym wykonawcą prac, przy przywracaniu jej do dawnego wyglądy, była szczecińska firma Gotyk.

 

 

Nadzór konserwatorki sprawowała Ewa Palacz, ze Szczecina. Prace konserwatorskie przeprowadzili Miłosz Ciesielski i Paweł Mazur, z firmy Alabaster. – Uzupełniliśmy drobne ubytki w mosiądzu, z którego wykonana jest Gęsiarka – tłumaczy Miłosz Ciesielski. – Dodatkowo go doczyściliśmy i zabezpieczyliśmy przed działaniem czynników atmosferycznych. W trakcie prac od nowa trzeba było odtworzyć trzon, na którym stoi Gęsiarka. – Opiaskowaliśmy także niektóre elementy całej fontanny – podkreśla Ciesielski.

REKLAMA

Po renowacji fontanna wygląda jak nowa!
ZAPRASZAMY NA RYNEK - ODWIEDŹMY GĘSIARECZKĘ

Foto: Jacek Słomka

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.