pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 czwartek 21 stycznia 2021r.   imieniny: Agnieszka, Epifani, Marcela

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

„Dodaj znajomego, nie hejtuj” – pod tym właśnie hasłem, 12 września na terenie Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Barlinku, odbył się festyn zorganizowany dla dzieci i młodzieży z Gminy Barlinek. W spotkaniu wzięli udział m.in. Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz młodzież kl. V i VI ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 4, Szkoły Podstawowej w Mostkowie, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek”, Gimnazjum dla Dorosłych oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Radosna".

Festyn rozpoczęto od wręczenia nagród w konkursie literacko – plastycznym „Ja za 20 lat" skierowanym do uczniów szkół podstawowych, realizowanym w ramach cyklicznej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł". Wśród 2547 laureatów z całej Polski wyróżniono 8 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Barlinku. Nagrody otrzymali - Nela Strembicka, Alicja Złota, Kuba Magdziarz, Natalia Szkodzińska, Klaudia Osiecka, Matylda Skop, Oliwia Ciesielska i Oliwia Kaczmarczyk. W trakcie festynu, wielokrotnie przypominano o zagrożeniu jakim jest hejt.

REKLAMA

O tym, do czego mogą doprowadzi obraźliwe komentarze i wyżywanie się za pomocą internetu na innej, czasem obcej nam osobie. W wielu przypadkach, takie pełne jadu komentarze, destrukcyjnie wpływają na samoocenę hejtowanej osoby i mogą prowadzić nawet do tak drastycznych kroków jak samobójstwo. Dlatego też poproszono wszystkich obecnych o wyjęcie swoich telefonów komórkowych i wpisanie w kontakty jeszcze jednego ważnego numeru - 116 111. Jest to numer telefonu zaufania dla młodzieży. Festyn to również liczne atrakcje w tym m.in. walki rycerskie w wykonaniu rycerzy z Chorągwi Ziemi Międzyrzeckiej, stanowiska średniowiecznych aptekarzy, dyby, pokaz średniowiecznych technik fechtunku z udziałem miecza długiego, sztuka pisania gęsiom piórem i stoisko wyrobu papieru czerpanego.

Nie zabrakło pokazów w wykonaniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie i kursu pierwszej pomocy udzielanego przez harcerzy z Harcerskiego Szczepu Puszczy Barlineckiej. Policjanci z Komisariatu Policji w Barlinku przygotowali specjalny tor, na którym trzeba było slalomem przejechać na gokarcie w alkogoglach, co okazywało się nie takie proste.

Na festynie obecna była także grupa motocyklistów Blue Knight i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Myśliborzu. Gośćmi specjalnymi były Królowa Puszczy Barlineckiej Emanuela Kiełbasa oraz Boginka Moriana Nikola Wiśniak. Koordynatorami festynu, w którym wzięło udział blisko 500 uczniów były: Katarzyna Kiełbasa - Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Barlinku oraz Eliza Stefaniuk – Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Organizatorzy - Zespół Interdyscyplinarny Przeciwdziałania Przemocy w Barlinku, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Pomocy Społecznej w Barlinku, Komisariat Policji w Barlinku przy współpracy Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Barlinku, Barlineckiego Ośrodka Kultury, Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku, Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”. Festyn „Dodaj znajomego, nie hejtuj”, poprzedziła projekcja filmu w Kinie „Panorama”.
monikary

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.