pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 niedziela 17 stycznia 2021r.   imieniny: Antoni, Jan, Rościsław

Reklama

A A A
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (8)

Jezioro Barlineckie, co jakiś czas jest świadkiem prawdziwych sensacji ornitologicznych. Nie tak dawno, odwiedziła nas bardzo wyjątkowa Gęsiówka Egipska. Wcześniej były to m.in. łabędź krzykliwy, gęś białoczelna, rożeniec, cyraneczka oraz bąk – ptak z rodziny czapli. Pojawienie się tych wyjątkowych ptaków, zawsze wywołuje emocje, szczególnie wśród ornitologów.

Kilka dni temu, mieszkańcy miasta, którzy spacerowali promenadą Jeziora Barlineckiego, zauważyli spacerującą nad brzegiem akwenu kaczkę mandarynkę. Jest ona widywana codziennie, szczególnie z samego rana, jak siedzi w stadzie innych kaczek.

REKLAMA

Mandarynka zamieszkuje przede wszystkim Chiny, Japonię gdzie również zimuje. W Europie, hodowana jest jako ptak ozdobny. Kaczki mandarynki, zaobserwowano w Barlinku dwukrotnie – w latach 2008 i 2010. Czy to jest ten sam mandaryn, który odwiedził nasze jezioro 11 i 9 lat temu? Nie wiadomo, jednak zachęcamy do spacerów i być może i Państwu uda się zaobserwować tego wyjątkowego i pięknego ptaka.

monikary

 

Mandarynka na jeziorze - 10 listopada 2008r.

 

Samotny Mandaryn - 14 luty 2010r.

 

 

Komentarze

+4

Guest

To jest mlody kaczorek a z poprzednich lat widac doroslego osobnika

Moze kumus uciekl z woliery i wybral wolnosc :)

A golabkow przybywa moze by je policzyc ile juz mieszka nad jeziorem ;)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.