pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 niedziela 17 stycznia 2021r.   imieniny: Antoni, Jan, Rościsław

Reklama

A A A
3.25 1 1 1 1 1 Ocena 3.25 (4)

O demontaż separatorów na jezdni w ulicy Kombatantów i zlikwidowanie tam znaku umożliwiającego jazdę do 70 km. na godzine, apelował w trakcie ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, do burmistrza Dariusza Zielińskiego, radny Cezary Krzyżanowski.

- Zamontowane na tej drodze rozdzielacze jezdni są notorycznie uszkadzane - mówił m.in. radny Krzyżanowski. A ich odłamki stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Sam byłem świadkiem, gdzie rozpędzony TIR nie zatrzymał się na czerwonym świetle. Na szczęście osoby stojące na pasach nie weszły na jezdnię. Naprawdę jest tam niebezpiecznie. Jest to obszar, który prowadzi do szkoły. Proszę także, aby dodatkowo w tamtym obszarze, przy pasach zamontować oznakowanie, że jest to przejście o szczególnym znaczeniu. Dzieci przechodzące do szkoły - podkreślał radny.

REKLAMA

Według niego usunięcie separatorów usprawni ruch na tej drodze. Zawnioskował także o montaż dwóch luster drogowych umożliwiając bezpieczny wyjazd na ulicę Niepodległości z ulicy Różanej i Armii Polskiej. Burmistrz Dariusz Zieliński odpowiadał radnemu, że takie uwarunkowania na tej drodze zaopiniowane zostały Wojewódzką Komisję do spraw Ruchu Drogowego. Od dłuższego też czasu analizowana jest możliwość zamontowania bardziej trwałych separatorów. Co do luster, wniosek zostanie skierowany do zarządcy drogi, czyli do Wojewódzkiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

js

 

 

Komentarze

+1

Guest

Faktycznie, 70 km/h w mieście to przesada. Natomiast od miesiaca ne czuć smrodu na GT, albo wybory, albo filtry. W każdym razie ogromne dzięki Haconowi za zaprzestanie trucia ludności GT i środowiska.
+3

Guest

Co za dziwny sposob oceny postow - tylko oceny pozytywne lub negatywne.W przyjetym systemie oceny pozytywne eliminuja oceny negatywne i przy przewadze negatywnych pozostaja tylko negatywne.Dziwna jednomyslnosc !!! Wszystko jest czarne lub biale . Brak w tym logiki !!
-1

Guest

A możesz sprecyzować jakie masz zarzuty do tego pytania ? Jestem kierowcą od 25 lat i jakoś też nie bardzo wiem jak ustąpić przjazdu pojazdowi uprzywilejowanemu gdy z jednej strony blokuje mnie krawężnik a z drugiej żółty prog?
-2

Guest

Zysk czasowy na odcinku od ronda dworcowego do Lidla wynosi okolo 20 sek.Czy warto halasowac,smrodzic i zdzierac hamulce dla 20 sek.,ze nie wspomne o uciazliwosciach dla mieszkancow
-3

Guest

i wjeżdżać na żółte "garbiki" - kiedyś były dwie ciągłe, jednak na zakręcie przy takiej 70 tce zawalano na lewy pas i był problem przynajmniej obcierki, dlatego zrobiono to co zrobiono.
Teraz nawet 50 nic nie da. Jak ktoś będzie chciał jechać nawet 80 to i tak pojedzie. Postawienie znaku do 50 nic nie da dla bezrozumnych kierowców.

Guest

Zrobiono tam 70 aby w Barlinku był wydział nauki jazdy, aby "uczniowie" nauczyli się przyśpieszać do 70 w warunkach miejskich i aby nie musieli po to jeździć do Gorzowa.
Jak już jest wytęskniona średnicówka to można tam zrobić do 50.
Jeżdżę tamtędy dosyć często. Zanim się rozpędzę do 75 to już zaraz muszę hamować.
Teraz już bez sensu jest tamta 70-ka.
+3

Guest

A moze warto sie zastanowic,czy w miescie o tak malym obszarze trzeba koniecznie dopuszczac jazde z podwyzszonymi predkosciami ?Dawniej kurort,oaza spokoju - dzis halas,zapylenie,smog,smrod powodowane przez zaklady produkcyjne i nadmierny ruch samochodowy.Do czego sie tak spieszymy-do samozaglady ? Moze ostatnie ogolnoswiatowe protesty mlodziezy w obronie klimatu dadza do myslenia ?Wszelkie zmiany ,ktore zachodza w naszym otoczeniu sa trudne do odwrocenia.Zatem nie pogarszajmy sytuacji,przez tworzenie kolejnych zagrozen.
-2

Guest

No dobrze, nie TEREN a jedynie lub aż OBSZAR ZABUDOWANY, określony tablicą D-42.
Skasować "70", bo to bzdura, za którą ktoś kiedyś zapłaci na najbliższym skrzyżowaniu. W miejsce ohydnych, żółtych rozdzielaczy, pozostawić rozdzielacze uchylne, obrazujące podwójną ciągłą, które można najechać bez ich dewastacji

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.