pldaenfrdeuk


 piątek 22 listopada 2019r.   imieniny: Cecylia, Marek, Maur

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)
barlinek

O budowie drogi dla rowerów na trasie Barlinek – Pełczyce pisaliśmy już wiele. W listopadzie ubiegłego roku, zakończona została budowa odcinka, za który odpowiedzialna była Gmina Barlinek. Wykonano 4,75 km ścieżki do granicy gminy, natomiast drugie 4,75 km ma budować Gmina Pełczyce.

W sierpniu tego roku, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj i Burmistrz Pełczyc Mirosław Kluk, podpisali umowę gwarantującą unijne wsparcie inwestycji w kwocie 2,5 mln zł. Od tamtej pory trwały procedury związane z ogłoszeniem przetargu i wyłonieniem wykonawcy.

REKLAMA

Kilka dni temu, pod koniec października, ruszyły pierwsze prace. Na początek wycinane są krzaki i drzewa a cały teren jest gruntownie porządkowany. Będziemy obserwować postępującą budowę i informować Państwa o postępach. Zakończenie prac ma nastąpić we wrześniu 2020 r.

 

Jednak to nie koniec nowych tras rowerowych, bowiem docelowo z Barlinka rowerem będziemy mogli pojechać aż do Choszczna. 20-kilometrowy odcinek z Pełczyc do Choszczna, poprowadzony dawnym nasypem kolejowym, ma kosztować ponad sześć mln złotych. Wszystko w ramach 420-kilometrowego szlaku Pojezierzy Zachodnich.

 

barlinek

 

Odcinek Pełczyce – Choszczno jest już na etapie budowy. Teren został przekazany wykonawcy na początku września. Jeśli na obu budowach wszystko pójdzie zgodnie z planem, po procedurach odbioru i oficjalnych otwarciach, w IV kwartale 2020 r., będziemy mogli pojechać rowerem do Choszczna, przemierzając malownicze krajobrazy trasy, którą dawniej przemierzała kolej, mijając m.in. zabytkową lokomotywę w Lubianie.

monikary

 

Komentarze  

0 # Guest 2019-11-05 06:10
DDR ?
Deutsche Demokratische Republik...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-14 # Guest 2019-11-04 19:02
Cytuję Guest:
Kiedy trasa Mostkowo dzikowo

nigdy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Perchein 2019-11-04 18:33
A czy nie lepiej było wydać te 140 milionów na kolej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-11-04 18:08
hmm ... a kiedyś był pomysł o wąskotorówce turystycznej do Rewala :):):) ..... szkoda, że nie wypalił
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-11-04 17:43
Wszystko super. Niech mi ktoś wytłumaczy jak z 31 stycznia mam dojechać z 7 letnim dzieckiem BEZPIECZNIE na ścieżkę rowerową w kierunku Pelczyc??!! Niech ktoś mądry mi pomoże, bo myślę i myślę i za chole... nie wiem jak to zrobić BEZPIECZNIE.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-20 # Guest 2019-11-04 21:12
Helikopterem jak nie wiesz jak... Głupie pytanie zadajesz to głupio ci odpowiem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Guest 2019-11-04 15:57
mam poważne wątpliwości co do tej inwestycji dla Barlinka, jako mieszkanka naszego miasta uważam, że są INNE bardziej potrzebne dla naszego miasta inwestycje, polecam ku uwadze naszym radnym
***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-11-05 10:46
W artykule mowa jest o odcinku na terenie gminy Pełczyce, a nie Barlinek. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-11-04 13:43
Eh ja bym się jeszcze przejechał pociągiem tą trasą :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-11-04 13:17
Kiedy trasa Mostkowo dzikowo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież