pldaenfrdeuk

 niedziela 25 lipca 2021r.   imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A

Konkurs literacki „O Łabędzie Pióro” im. Romany Kaszczyc, z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród literatów amatorów. Swoich sił w tegorocznym konkursie postanowiło spróbować 21 osób „piszących do szuflady”. Wystartowali oni w kategoriach poezja oraz proza.

Nadesłane utwory oceniało jury w składzie – Stanisław Smoła oraz Eliza Chojnacka. Po wnikliwej analizie tekstów, które prezentowały różnorodny poziom, podejście, oryginalność, poprawność językową i stylistyczną, jurorzy postanowili przyznać następujące nagrody:

PROZA

14-18 lat:

I miejsce -  Oliwia Jóźwiak„134340”
Wyróżnienie - Jagoda Stefańska „Malarz”

REKLAMA

Dorośli (18+):

I miejsce – Marek Stachowiak „Miejsce na końcu języka”
II miejsce – Tomasz Jan Polakiewicz „Krawacik dołącza do grupy”
III miejsce – Janusz Włodarczyk „Lalka”
Wyróżnienie – Ewa Poprawiak „Landszawcik”

POEZJA

7-13 lat

Wyróżnienie - Oliwia Kaczmarczyk

14-18 lat

Wyróżnienie -  Dominika Liszkiewicz

Dorośli (18+)

I miejsce - Damian Skrzypek
II miejsce - Sylwia Pryga
III miejsce - Ewa Poprawiak
Wyróżnienie - Patrycja Gawin
Wyróżnienie - Jolanta Karasińska
Wyróżnienie - Leszek Józefowski
Wyróżnienie - Janusz Włodarczyk 

Gościem specjalnym spotkania był prezenter, reporter, autor licznych publikacji – Jarosław Kret. Podczas tego wieczoru opowiadał o swoich pasjach, wśród których znalazło się podróżowanie, fotografowanie oraz pisanie książek. Na zakończenie można było zrobić sobie nie tylko zdjęcie z Jarosławem Kretem, ale także nabyć Jego książkę ze specjalną dedykacją.

Spotkanie, które poprowadził Stanisław Smoła, zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu Dyskusyjne Kluby Książki.

monikary

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.