pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 


 piątek 4 grudnia 2020r.   imieniny: Barbara, Biernat, Piotr

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Ruszyło głosowanie w plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca 2019 roku. Wśród nominowanych nie zabrakło naszego zawodnika! Codziennie można głosować na Bartosza Zmarzlika.

Przypomnijmy, 24-latek z Kinic został w tym roku żużlowym mistrzem świata z dorobkiem 132 punktów, wygrywając przy tym trzy pojedyncze rundy Grand Prix. Tym samym Zmarzlik został trzecim Polakiem w historii, który wywalczył złoto Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Dodajmy, że w lipcu tego roku zdobył także z kolegami z reprezentacji srebro Speedway of Nations, czyli odpowiednika drużynowych mistrzostw świata. W tych dwudniowych zawodach Bartek dla biało-czerwonych wywalczył 35 z 47 punktów.

REKLAMA

Tegoroczna nominacja oczywiście nie jest pierwszą dla Bartka. To już czwarty rok z rzędu, kiedy żużlowiec z Kinic znajduje się wśród 20 nominowanych przez kapitułę do najważniejszego sportowego plebiscytu w Polsce. Najwyżej był w zeszłym roku, kiedy to zajął szóste miejsce. W 2017 był poza czołową dziesiątką, a w pierwszym swoim starcie w 2016 roku był ósmy. Na którym miejscu Zmarzlik zakończy tegoroczną rywalizację o miano najlepszego sportowca?

Już dzisiaj można oddawać głosy na naszego reprezentanta. Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest klasyczne wycinanie kuponów, a te znajdują się w Przeglądzie Sportowym i Fakcie. Kupony trzeba dostarczać do redakcji do 31 grudnia 2019 roku. Drugim sposobem jest głosowanie internetowe na stronie plebiscyt.przegladsportowy.pl. Tutaj także głosowanie trwa do końca roku. Głos w internecie można oddać raz na 24 godziny. Natomiast aż do 3 stycznia 2020 roku można oddawać głosy za pomocą SMS. Aby zagłosować tą metodą, należy wysłać SMS-a o treści 20 na numer 7371 (koszt 3,69zł).

 

barlinek

 

Druga tura głosowania odbędzie się poprzez SMS podczas Gali Mistrzów Sportu, która odbędzie się 4 stycznia 2020 roku. Transmisja w Polsacie.

20 kandydatów w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego do tytułu Najlepszego Sportowca 2019 Roku:

 1. Sztafeta 4x400 m kobiet (Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) (lekkoatletyka)
 2. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
 3. Joanna Fiodorow (lekkoatletyka)
 4. Tomasz Kaczor (kajakarstwo)
 5. Czwórka podwójna kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann) (wioślarstwo)
 6. Dawid Kubacki (narciarstwo klasyczne)
 7. Wilfredo Leon (siatkówka)
 8. Marcin Lewandowski (lekkoatletyka)
 9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
 10. Piotr Lisek (lekkoatletyka)
 11. Natalia Maliszewska (short track)
 12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
 13. Mateusz Ponitka (koszykówka)
 14. Jakub Przygoński (rajdy terenowe)
 15. Mateusz Rudyk (kolarstwo torowe)
 16. Malwina Smarzek-Godek (siatkówka)
 17. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
 18. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
 19. Czwórka bez sternika mężczyzn (Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski) (wioślarstwo)
 20. Bartosz Zmarzlik (żużel)

 

Dawid Lis 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.