pldaenfrdeuk


 czwartek 12 grudnia 2019r.   imieniny: Aleksander, Dagmara, Suliwoj

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)

Na prośbę naszych czytelników dowiedzieliśmy się, za ile dokładnie sprzedany został przez syndyka masy upadłościowej Zakład Urządzeń Okrętowych "Bomet". Cena wywoławcza opiewała na 9 mln zł.

Przypomnijmy, do zakupu "Bometu" zgłosiło się dwóch oferentów. Dlatego, po zatwierdzeniu przez sąd, odbył się przetarg. Jak nas poinformował syndyk Maciej Kasprzyk zakład został kupiony za 9 010 000,00 zł.

REKLAMA

Nabywca ma teraz 90 dni, od dnia zakupu, na wpłacenie całej kwoty. Dodajmy, że wadium (aby przystąpić do przetargu) ustalono na 400 tys. zł.) i takie zostało wpłacone.

js

 

barlinek

barlinek

 

Komentarze  

+3 # Guest 2019-11-30 13:28
Większość, jak nie wszyscy mieszkańcy Barlinka i byli pracownicy , są zainteresowani tym, kto kupił ten zakład. Wręcz oczekują, że zostanie to podane do publicznej wiadomości. Za jakie pieniądze? To lepiej mogło pozostać tajemnicą, bo wyszło na to, że za bezcen...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-12-01 21:38
Za jaki bezcen , przecież widać , że to już ruina . Przez wiele lat nic tam nie robiono , nie modernizowano . Żeby się utrzymać na rynku w dzisiejszych czasach należy coś robić , inwestować , jak trzeba to zmienić profil produkcji , iść z duchem czasu , a nie stać w miejscu , gdzie wszyscy się rozwijają .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2019-11-28 06:48
Fakt pozostaje faktem, że Bomet zmarnowano.
Teraz ikona barlineckiej przedsiębiorczości ma zostać rozparcelowana na działki i sprzedana. Okazuje się, że nasze władze nie potrafią zawalczyć o miejsca pracy okolicznej ludności ale za to świetnie potrafią zadbać o parki, ścieżki rowerowe, place zabaw, miejsca rekreacji, supermarkety itd. A z czego ludzie mają żyć? Nie mając za bardzo co do garnka włożyć trudno cieszyć się zielenią miejską i galerią czy straganem. Czy tak trudno zrozumieć, że potrzebujemy nowych miejsc pracy a nie igrzysk?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-11-28 18:53
Już w starożytności wiedzieli , że jak nadchodzi bieda to co się robi? Igrzyska! Czymś ten ciemny lud musi żyć!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Guest 2019-11-27 19:24
Miło by fajnie usłyszeć wiadomość że nowym właścicielem jest UMiG Barlinek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-11-27 22:00
Popatrz na dawne netto..... UMiG jest włascicielem I co? ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-11-27 13:21
Wszyscy piszący poprowadziliby zakład do świetności tylko zapomnieli złożyć wniosek o przekazanie im tego zakładu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-11-27 12:43
Teraz można gdybać dlaczego padło.. np. bo złe decyzje, bo Państwowe to można łupać i udawać że się pracuje ( wiem bo widziałem) Myślę, że wszystko kwestia zarządzania, wydajności i dostosowania się do zmieniającego się rynku, a w Polsce została mentalność z socjalizmu - czy się stoi czy się leży....a wystarczyło w odpowiednim momencie zmienić profil i produkować coś na co jest popyt... aaa zapomniałem związki zawodowe się nie zgadzały...a inne firmy mogą... tylko są prywatne:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-11-27 13:17
Związki zawodowe to zakała ludzkości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # smax 2019-11-27 10:19
Powstanie elektrownia jądrowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-13 # Guest 2019-11-27 11:30
Na Ukrainie budowane są elektrownie jądrowe, Białorusi, Słowacji... Dlaczego nie u nas?
Atom to przyszłość. Tym bardziej, że Polska ma własne złoża uranu.
Tylko znów lokalizacja...
Mam nadzieję, że władze miasta nie myślą poważnie o Barlinku. ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-11-27 09:51
Czy wiadomo jakie ma plany wobec zakładu nowy właściciel?
Stocznia w Szczecinie ma być odbudowana, więc i Bomet miałby rację bytu.
Byłby to cenne miejsca pracy dla mieszkańców Barlinka i okolic.
Gdzieś w końcu trzeba zarabiać pieniądze, aby było co wydawać w galeriach handlowych, które mnożą się jak grzyby po deszczu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2019-11-26 20:14
Ciężko pracowałem przy budowie Nowego zakładu. Zakład dostał nowe linie technologiczne nawet z Japonii zapewniające zbyt produkowanych tu elementow dla stoczni. Transport kołowy i kolejowy rozwoził produkowane tu wyroby po naszych stoczniach i innych krajach. Na parterze biurowca zainstalowano komputer ICL 1-generacja ( może druga ). Wielkość komputera z 1972r można sobie wyobrazić gdyż całkowicie wypełniał 3 pomieszczenia parteru około 200 m2, programiści musieli chodzić w kapciach!. Na piętrach i w biurach było pełnio zieleni w doniczkach. Dziś zakład upadł i chyba się już nie podniesie, tak jak stocznie. Szkoda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-11-26 20:32
No cóż, to było bez mała pół wieku temu. Od tamtego czasu prawie wszystko się zmieniło, a nawet SOCJALIZM upadł !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-11-26 21:28
Cytuję Guest:
No cóż, to było bez mała pół wieku temu. Od tamtego czasu prawie wszystko się zmieniło, a nawet SOCJALIZM upadł !!!

Socjalizm nie upadł i ma się dobrze, ale spowodował upadek przemysłu stczniowego a tego działania "socjalizmu" nie popieram.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-11-27 10:05
Upadku stoczni nie spowodował socjalizm, bo za socjalizmu stocznie miały się całkiem dobrze.
Upadek stoczni spowodowały nasze władze, które ugięły się pod naciskami płynącymi z UE.
Jakoś u naszych zachodnich sąsiadów stocznie mają się całkiem dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-11-27 14:47
Nasze stocznie w socjalizmie produkowały głównie dla Związku Radzieckiego, a Związek Radziecki płacił nam przysyłanymi do remontu statkami .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-11-27 14:44
To co napisałeś to taka sama prawda że dzisiaj górnictwo ma się dobrze bo wszyscy do niego dopłacamy !!! :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-11-27 12:38
Cytuję Guest:
Upadku stoczni nie spowodował socjalizm, bo za socjalizmu stocznie miały się całkiem dobrze.
Upadek stoczni spowodowały nasze władze, które ugięły się pod naciskami płynącymi z UE.
Jakoś u naszych zachodnich sąsiadów stocznie mają się całkiem dobrze.

"nasze władze" w 2002 r to Rząd L.Millera
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-11-26 19:55
Nic nie zmarnowano, tylko rynek go wykończył.
Alternatywnie można go było utrzymywać jak obecnie nasz rząd utrzymuje kopalnie węgla kamiennego, czyli można było do włączyć do holdingu ENEA S.A. i utrzymywalibyśmy go pośrednio płacąc wysokie ceny za energię elektryczną a naród popierałby rządzących .
No cóż POLACY w Bomecie nie chcieli pracować za takie płace jak Chińczycy czy Wietnamczycy w przemyśle budowy statków w Azji !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-11-27 11:54
Cytuję Guest:
No cóż POLACY w Bomecie nie chcieli pracować za takie płace jak Chińczycy czy Wietnamczycy w przemyśle budowy statków w Azji !!!


pod koniec w Bomecie pracownicy dostawali zdecydowanie więcej niż w tzw. Drzewnych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-11-27 14:49
I dlatego upadł BOMET !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-11-27 09:59
Jak by tak mysleć to należałoby wszystkie zaklady produkcyjne pozamykać, bo Chińczycy i tak wszystko wyprodukują szybciej, taniej i więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-11-26 18:33
Nie to tylko w naszym mieście przez nasze władze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-11-26 15:41
Taki zakład pracy zmarnować to tylko w naszym kraju
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-11-26 12:58
A co tajemnicą jest kim byli oferenci??? Czy zakład kupiła polska firma czy zagraniczna? Ja na przykład chciałbym wiedzieć kto na dobre rozwali ten zakład i zrówna ten teren z ziemią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi