pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 


 środa 2 grudnia 2020r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Po raz kolejny radni Rady Powiatu myśliborskiego przekazali pieniądze dla szpitali w Barlinku i Dębnie. Wszystko po to, aby mogły spłacić najbardziej wymagane wierzytelności. Zanim do glosowania doszło odbyła się w tym temacie dyskusja.

Radny Józef Faliński chciał wiedzieć, na jaki cel szpital w Dębnie potrzebuje 900 tys. zł? Pytał, czy udzielona Barlinkowi pożyczka będzie mogła w przyszłości być zaliczona w poczet przejęcia większych udziałów w szpitalu barlineckim przez powiat?

REKLAMA

Radny Arkadiusz Mazepa mówiąc o długach szpitala w Dębnie wskazywał, że jest to kwota praktycznie do natychmiastowej spłaty, bowiem szpital ma wystawiony nakaz zapłaty. Wskazywał na rosnące odsetki i zaległości m.in. u dostawców czy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Pytał, czy nie warto zastanowić się i nie spłacić wszystkich długów szpitala w Dębnie, tym bardziej, że pieniądze na to są na koncie starostwa. 

Starosta myśliborski Andrzej Potyra mówił z kolei o prośbie prezesa barlineckiej placówki i o konieczności spłat zadłużenia szpitala dębnowskiego. Mimo, że szpital w Dębnie wnioskował o 900 tys. zł., a szpital w Barlinku o 400 tys., postanowiono proporcjonalnie do udziałów powiatu w obu spółkach przekazać szpitalowi w Dębnie 651 tys. zł, a Barlinkowi, w formie pożyczki 300 tys. zł.

W trakcie dyskusji mówiono o sytuacji służby zdrowia w całej Polsce. O jej problemach i bolączkach. Podkreślano, że długi szpitali powiatowych, bez pomocy państwa będą rosnąć. Powiaty i gminy same sobie z tym problemem nie poradzą.

js

 

Komentarze

Guest

W przypadku kiedy dobry lekarz jest dyrektorem szpitala to ten szpital musi zbankrutować! Nie ma możliwości dobrze leczyć za pieniądze którymi dysponują szpitale. A lekarz związany przysięga Hipokratesa nie na prawa oszczędzać na pacjentach , jak to robią ekonomiści!
+7

Guest

Skoro Gmina przejęła szpital to teraz niech wszystkie pieniądze pakuje w szpital a nie w place zabaw i świetlice. Wstyd, żeby szpital ledwo zipał podczas, gdy kasa kierowana jest na zbytki. Dzieciom bardziej potrzebny jest oddział pediatryczny niż huśtawka!
-2

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Dyrektorem powinien być dobry ekonomista. Zarządzania nie można mieszać z leczeniem. Świetny lekarz może okazać się marnym dyrektorem.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki jest przykładem dobrego lekarza i dobrego ekonomisty.

Teraz to żeś chląpnął :lol: :lol: :lol: Pan profesor narobił niezłych długów w Szczecinie w szpitalu.
-1

Guest

Wcale tak nie jest. Z tego, co podaje prasa, pan Grodzki został odwołany z funkcji dyrektora szpitala, ponieważ doprowadził szpital do bankructwa.
-1

Guest

Cytuję Guest:
Dyrektorem powinien być dobry ekonomista. Zarządzania nie można mieszać z leczeniem. Świetny lekarz może okazać się marnym dyrektorem.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki jest przykładem dobrego lekarza i dobrego ekonomisty.
+17

Guest

Dyrektorem powinien być dobry ekonomista. Zarządzania nie można mieszać z leczeniem. Świetny lekarz może okazać się marnym dyrektorem.
+7

Guest

Czyli Gmina ma te brakujące 50% żywej gotówki?
A jakim wynikiem zamyka się budżet tegoroczny i jakim wynikiem planuje się zamknięcie budżetu przyszłorocznego? Nie ma deficytu?
Z tymi świetlicami to chyba nie do końca napisałeś prawdę. Słyszałem, że tylko jedna świetlica załapała się na dofinansowanie z UE.
-6

Guest

Gorzowską buduje województwo, a ścieżki, figurki, stragany, samochód strażacki, świetlice, ekonomiki, stadion itd. są dofinansowane z UE nie na kredyt, średnio 50-60%
+8

Guest

Nic w tym dziwnego! Szpital w Dębnie jest własnością Starostwa a Szpital w Barlinku jest własnością Gminy Barlinek , która sama sobie "strzeliła w kolano" przyjmując go w prezencie od Starostwa! Dębno dużo bogatsze (gaz) i tak naiwne nie było. A teraz gorzkie żale? :lol:

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.