BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A

01 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, to święto, podczas którego upamiętniamy  żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Tradycyjnie w tym dniu, w całej Polsce, rozgrywane są biegi „Tropem wilczym” a w tym roku, była to już VIII edycja tej imprezy.

Punktualnie o godz. 12.00, w każdym mieście, które zdecydowało się zorganizować bieg, zawodnicy wystartowali na dwóch dystansach – 1963m oraz 5km. Barlinecki start odbył się tak jak w latach ubiegłych, krótszy z ul. Szewskiej a dłuższy z Rynku Miejskiego. Na rynku, umiejscowiona była meta obu biegów.

REKLAMA

W tym roku, frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania. Zamówiono 170 pakietów, na które składały się m.in. koszulka oraz medal i pewnym momencie ich brakło. Okazało się, że nie wszyscy zawodnicy zdążyli zapisać się za pośrednictwem internetu i dokonali tego w dniu zawodów. W biegu wystartowało ok. 200 osób. Na dystansie 1963m nie przyznawano miejsc na podium. Inaczej było na dystansie 5km. Tutaj wyróżniono najlepsze kobiety oraz najlepszych mężczyzn. 

Pamiątkowe puchary otrzymali:

Kategoria kobiety:

  • I – Katarzyna Pilarczyk Świątki
  • II – Irena Noworolnik Zielona Góra
  • III – Kamila Butrymowicz Barlinek

Kategoria Mężczyźni:

  • I – Patryk Matczak Gorzów Wielkopolski
  • II – Przemysław Bartosik Barlinek
  • III – Maciej Bartosik Barlinek

Wyróżniono także najmłodszego zawodnika, którym został niespełna trzyletni Karol Socha a także najstarszego biegacza – Piotra Adamioka. Dla wszystkich uczestników imprezy, przygotowano gorącą grochówkę.

 

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem” start na dystansie 1963m

Opublikowany przez Barlinek24.pl Niedziela, 1 marca 2020

 

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Wilczym Tropem” start na dystansie 5 km

Opublikowany przez Barlinek24.pl Niedziela, 1 marca 2020

 

Organizatorem biegu „Tropem wilczym” byli Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Burmistrz Barlinka. Uczestnik nie ponosił żadnych kosztów związanych ze startem. Pakiety oraz poczęstunek były darmowe. Imprezę poprowadził Jarosław Bednarek. Trasę zabezpieczali policjanci z Komisariatu Policji w Barlinku a także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychnowie. Organizatorzy dziękują również za pomoc Barlineckiej Grupie Kolarskiej, członkom Jednostki Strzeleckiej przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku oraz młodzieży z tejże samej szkoły.

monikary

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.