pldaenfrdeuk

 środa 5 sierpnia 2020r.   imieniny: Emil, Karolin, Maria

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (7)

Pamiętacie Łukasza Zycha, o którym kilkukrotnie pisaliśmy? Jest to młody chłopak, mieszkaniec Barlinka, który charytatywnie, od kilku lat, sprząta Jezioro Barlineckie. Wyciąga z niego setki butelek, opakowania po chipsach i jedzeniu na wynos, akumulatory, kluczyki czy też puszki.

Artykuły o tym, jakby nie patrzeć pozytywnym aspekcie wśród panującego dookoła wandalizmu, spotykały się z Państwa pochwałami w kierunku Łukasza. W związku z rozpoczynającym się sezonem turystycznym, poszliśmy zobaczyć jak wygląda brzeg jeziora, który nurek zawsze porządkował. Chodzi o miejsce w Parku im. Emanuela Laskera. I niestety wygląda jak wygląda. Leżą paczki po chrupkach, butelki i puszki po piwie. 

REKLAMA

Zapytaliśmy Łukasza co o tym sądzi. Powiedział nam jedno – nie będę już więcej sprzątał. 

Nie ma to sensu, to syzyfowa praca. Ja to robię za darmo, dla mieszkańców Barlinka i turystów. Chcę, żeby to miasto było czyste a mam wrażenie, że ktoś robi mi na złość. Jednego dnia ja wyciągnę kilkanaście butelek a na drugi dzień w wodzie jest ich jeszcze więcej.

Szkoda, bo chłopak robił naprawdę wielką rzecz. Jednak takie notoryczne śmiecenie, może zniechęcić i tu go w zupełności rozumiemy. Nie wiemy co musiałoby się stać, abyśmy zaczęli dbać o swoje otoczenie.

 

monikary

 

barlinek

 

 

Komentarze

Guest

W rzeczce na Tunelowej też syf, wody mało, a biedne kaczuszki między butelkami pływają... A to przecież ich dom, ich środowisko.. Jakby tym co to robią tak te śmieci do ich domów zanieść. Ludzie to św**ie
+3

Guest

Rzuc stary na jakis mediach kiedy i o ktorej zobaczymy moze sie uda ze przyjdzie pare osob , ktos napisal ze nurkowie by pomogli. Szkoda sie poddac tez mnie to *** denerwuje. Trzeba sprawe naglasniac bo to co sie dzieje to jest masakra , moze radni i reszta sie zainteresuje fajnie by bylo Cie wspomoc.
+14

TBM58

Koniecznie potrzebne wsparcie od magistratu.To wstyd,żeby ktoś poświęcał swój czas na to co miasto powinno zrobic.Na plazy syf,na brzegach syf,wandale i pijaństwo a burmistrzostwo ma takie drobiazgi w poważaniu.
+13

Guest

Cytuję Guest:
Takie będą rzeczpospolite jakie ich młodzieży chowanie.
Niestety mamusia z tatusiem nie wytłumaczyli dzieciom, że to źle (a może i im nikt nie wytłumaczył)

Rodzice robili to samo
+16

Guest

chętnie się dołącze... do tej akcji.. mogę nawet udostępnic pełny akwalung Łukaszowi by zejść głębiej pod wode.. i zachęcam innych nurków z Barlinka .. bo jest ich tu sporo
+16

Guest

Takie będą rzeczpospolite jakie ich młodzieży chowanie.
Niestety mamusia z tatusiem nie wytłumaczyli dzieciom, że to źle (a może i im nikt nie wytłumaczył)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.