pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 19 września 2021r.   imieniny: Alfons, Konstancja, Teodor
A A A

Organizacja Przedsiębiorców Barlinek była organizatorem spotkania, którego głównym tematem miała być nowa lokalizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i związana z tym przesypownia śmieci.

Na spotkanie które odbyło się 13 lipca 2020r. organizatorzy zaprosili m.in. burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego, radnych. Niestety nie zaprosili prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Zbigniewa Blezienia i to w czasie dyskusji okazało się błędem.

REKLAMA

O PSZOK, przesypowni śmieci i lokalizacji PGK Sp. z o.o., w mieście mówi się już od kilku lat. I jedno jest pewne. Najlepiej, gdyby PSZOK i przesypownię śmieci zlokalizować w innym miejscu niż jest do tej pory. Czyli nie w centrum miasta. I o tym m.in. mówiono m.in. na wspominanym spotkaniu. O propozycjach nowej lokalizacji PSZOK informował burmistrz Zieliński. Mógłby on powstać na terenie byłego Zakładu Urządzeń Okrętowych "Bomet", na terenie należącym do miasta, w pobliżu ronda przy ul. Fabrycznej. Być może znajdą się jeszcze inne propozycje lokalizacji. Niestety czy takowe są, uczestnicy spotkania się nie dowiedzieli, z powodu nieobecności na nim prezesa PGK Sp. z o.o..

Jak podkreślano w czasie dyskusji, problemem nie jest sam PSZOK. Problemem jest przesypownia śmieci. Z samochodów je zbierających na terenie gminy, na samochody, które wywożą je na wysypisko. Według części mówców zdarza się, że przyczepy z odpadami stoją całą noc i dopiero na drugi dzień lub po weekendzie są zabierane. Stanowczo zaprzeczał temu burmistrz D. Zieliński, mówiąc, że są one wywożone na bieżąco.

Jak podkreślał burmistrz, do końca obecnej kadencji będzie chciał, aby temat PSZOK i przesypowni został definitywnie rozwiązany. Starał się on zarazem odpowiadać na wszystkie wątpliwości poruszane przez przedsiębiorców, ale jak podkreślał w miarę swoich kompetencji. Podjął się także zorganizowania kolejnego spotkania w tej sprawie. W szerszym gronie, z każdym kto jest tym tematem zainteresowany.

js     

 

Pin It

Komentarze

Guest

-"o lokalizacji PGK i PSZOk mówi się już od kilku lat"-batalię o zmianę lokalizacji okoliczni mieszkańcy toczą już od kilkunastu lat!!! Z w/w tematem szczegółowo byli zapoznani p.Radni/były i obecny/ oraz na piśmie wszystkie możliwe instytucje z p.Burmistrzem włącznie.Mieszkańcy oczekują kolejnego, ale owocnego spotkania w tej sprawie z podaniem terminu!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.