pldaenfrdeuk


 piątek 22 listopada 2019r.   imieniny: Cecylia, Marek, Maur

Reklama

A A A
2 1 1 1 1 1 Ocena 2.00 (4)

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 11 lipca w sali konferencyjnej Barlineckiego Ośrodka Kultury, radni zajmowali się m.in. projektem uchwały w sprawie nabycia nieruchomości gruntowej położonej przy ulicy Okrętowej, przeznaczonej pod budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Nowy punkt ma wyeliminować dotychczasowy z ulicy Szpitalnej. W sesji udział wzięli, oprócz radnych i władz miasta przedsiębiorcy należący do Organizacji Przedsiębiorców Barlinek, którzy są przeciwni takiej inwestycji na ul. Okrętowej.

REKLAMA

Zanim przystąpiono do dyskusji i głosowania w tej sprawie, głos zabrał burmistrz Dariusz Zieliński, który wyjaśniał dlaczego konieczna jest budowa PSZOK-u? Dlaczego w tym miejscu? Jak będzie wyglądał pod względem technicznym? Jakie korzyści z takiej lokalizacji będą mieli mieszkańcy miasta? Zapewniał, że nie będzie to inwestycja, która wpływać będzie na środowisko i mieszkańców Barlinka.

Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Zbigniew Blezień odpowiadał m.in. na zarzutu, jakie w liście do burmistrza Barlinka zawarli miejscowi przedsiębiorcy. Z kolei radna Bernarda Lewandowska pytała m.in. czy kupowana działka jest w zainteresowaniu Centralnego Biura Korupcyjnego? Co z podjętym wcześniej uchwałami o zamiennie działek? Czy prowadzono konsultacje z właścicielami sąsiednich działek?

 

Wiele pytań i wątpliwości miał w sprawie budowy PSZOK-u na ul. Okrętowej radny Cezary Krzyżanowski. W swojej wypowiedzi zarówno on, jak i radna Lewandowska podkreślali, że punkt z ulicy Szpitalnej należy zabrać. Tyle tylko, że nie w miejsce proponowane przez władze gminy. Cała dyskusja i głosowanie w materiale filmowym. Dodajmy tylko, że w czasie głosowania 9 radnych (Rafał Szczepaniak, Jerzy Symela, Cezary Michalak, Grzegorz Zieliński, Mariusz Maciejewski, Tomasz Strychalski, Jacek Poleszczuk, Romuald Romaniuk i Iwona Rudnicka) opowiedziało się za przyjęciem uchwały. Trzech  radnych (Cezary Krzyżanowski, Bernarda Lewandowska i Piotr Stanisławski) było przeciwnych i dwóch (Sylwester Łuczak i Michał Antosiewicz) wstrzymało się od głosu.

Projekt uchwały w sprawie nabycia nieruchomości gruntowej położonej przy ulicy Okrętowej (pdf)

js 

Komentarze  

+7 # Guest 2019-07-15 22:34
Ciekawe czy CBŚ cos znajdzie w naszym urzędzie? Po zakończeniu dochodzenia opinia publiczna zostanie zostanie poinformowana o wyniku kontroli? Pewnie nie tylko ja chciałabym wiedzieć co i jak?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-07-12 13:07
Cytuję Guest:
Pod jaką publiczkę? Jest jeden z dwójki radnych który ma własne zdanie.

szkoda słów ..... jakie własne zdanie....!!!!???
Cały czas się powtarza ,nie pamietając że np. na pytanie które zadaje powtórnie, dostał juz odpowiedź sesję wcześniej.
Są, cały czas , razem z Pania Lewandowską PRZECIWNI obojętnie co jest uchwalane.
Nie chce mieć takiego przyszłego burmistrza-Krzyzanowskiego czy Lewandowską którzy nie dbaja o nasz Barlinek TERAZ a dbają tylko o swój rozgłos !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-07-14 15:20
Patrząc na wyniki głosowania to tylko czasami są przeciwni, w tych samych kwestiach w których przeciwni są mieszkańcy. Jako jedyni głosowali przeciwko dużej podwyżce podatków, teraz 3 radnych głosowało przeciw i 2 się wstrzymało :-) ale zawsze można napisać w komentarzu co jest wygodne bo jest się anonimowym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-07-12 09:45
Brak słów. Paranoja! Ta sprawa bardziej śmierdzi niż przeładowywane śmieci i gazy z HaConu razem wzięte.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-07-12 09:25
Cytuję Guest:
tak jak powiedział Michalak, historyczna chwila

Historyczna chwila klęski dla Barlinka! Przykre!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+31 # Guest 2019-07-12 09:12
Zielinski mówi o punkcie SELEKTYWNEJ zbiórki odpadów (wszystko ładnie pięknie, papier, plastik, szkło etc.) i to jest napisane w uzasadnieniu do uchwały. A pan Blezień jest w kompletnie innej bajce i opowiada o przeładunku odpadów zmieszanych (czyli żadne selektywne, a zwykłe śmieciowisko)
To jest cyrk - i w dodatku nagrany :eek:
***
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+43 # Guest 2019-07-12 07:02
Jak można kupować droższą działkę skoro jest tańsza obok?Coś jest na rzeczy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2019-07-12 06:24
Może należałoby Przemyśleć zakup Bometu u tam lokować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+30 # Guest 2019-07-12 05:47
Cytuję Guest:
Panie radny Krzyżanowski,obserwując obrady sesji,również poprzednie,ciągle ma Pan negatywne uwagi.Przecież dobrze że wreszcie
chcą zmian korzystnych dla nas mieszkańców.
A Pan od początku swojego bycia radnym, ciągle podważa i utrudnia niesłusznie.


czas pokaże czy ma rację
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+33 # Guest 2019-07-11 21:48
Ohoo wszyscy radni dostali kolejny rozkaz. Teraz mają hejtować nieprzychylne komentarze :lol:
Dawać radni wszystkie ręce na pokład :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+39 # Guest 2019-07-11 20:54
Myślę że.to historyczna wtopa. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+43 # Guest 2019-07-11 20:31
Kolejna duża firma transportowa chce opuścić naszą gminę.Brawo do radnych pana burmistrza, którzy głosowali za podniesieniem.podatków!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-07-15 06:58
Mam wiedzę , że kolejna , kolejna i kolejna ...........! A samochody leasingowane już nikt nie rejestruje w Barlinku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-34 # Guest 2019-07-11 20:25
Panie radny Krzyżanowski,obserwując obrady sesji,również poprzednie,ciągle ma Pan negatywne uwagi.Przecież dobrze że wreszcie
chcą zmian korzystnych dla nas mieszkańców.
A Pan od początku swojego bycia radnym, ciągle podważa i utrudnia niesłusznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+43 # Guest 2019-07-11 19:30
*** - Jak można uchwalać decyzje wbrew Społeczeństwu Gminy, kto za tym stoi?, przecież Burmistrz jest człowiekiem rozumnym i wykształconym. Ciekawe bardzo ciekawe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 # Guest 2019-07-11 18:57
Cytuję Guest:
Pan Krzyżanowski tylko gada i gada w kółko to samo .
Niech w koncu poda inna lokalizacje niż Okrętowa??
A nie gra tylko pod publiczkę!!


„Gada i gada” a władza dalej udaje że nie wie o co chodzi? A może czasami warto posłuchać i się raz jeszcze zastanowić nad tym co się robi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-18 # Guest 2019-07-12 13:12
Człowieku, on tylko gada aby było widać na wizji że zabiera głos !!!
Fakt , buduje ładne zdania, ale nie maja one pokrycia w życiu codziennym.
Powtarza pytania, na które dostał juz odpowiedzi wcześniej.
Obejrzyjcie wczesniejszy wystapienia pana Krzyżanowskiego --to sami dojdziecie do tego wniosku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-31 # Guest 2019-07-11 18:56
Bardzo bym prosiła o danie mi głosu na jednej z sesji. Prosto w oczy chciałabym zadać kilka pytań z mównicy Pani Lewandowskiej, czy czyta tylko książki na temat czepiania się o wszystko czy jakieś inne mądrzejsze książki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-07-15 08:18
Cytuję Guest:
Bardzo bym prosiła o danie mi głosu na jednej z sesji. Prosto w oczy chciałabym zadać kilka pytań z mównicy Pani Lewandowskiej, czy czyta tylko książki na temat czepiania się o wszystko czy jakieś inne mądrzejsze książki?

jakiś turkuć podjadek szykanuje dociekliwość radnego? Wypada tylko podnosić łapkę i buzia w ciupek? Po to są radni, aby wiedzieć co w trawie piszczy. Osobiście dość mam podjadków, którzy wszystko wiedzą i już nic nie muszą. Brawo Benia !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-07-13 08:35
Wnioskuje z tej wypowiedzi , że jak ktoś nie jest klakierem , lizusem , automatem do głosowania "za" to się "czepia". Rozwojowa myśl.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2019-07-12 13:17
Póki co przewodniczacy RM nie udziela głosu mieszkancom ale pani Lewandowska zabiega o to, czy jak ty to nazywasz "czepia się". A póki co możesz osobiscie z nią porozmawiac, patrząc prosto w oczy, jesli starczy ci odwagi ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-26 # Guest 2019-07-12 16:03
Cytuję Guest:
Póki co przewodniczacy RM nie udziela głosu mieszkancom ale pani Lewandowska zabiega o to, czy jak ty to nazywasz "czepia się". A póki co możesz osobiscie z nią porozmawiac, patrząc prosto w oczy, jesli starczy ci odwagi ;-)

Nie, nie, nie, ja to bym wolała zapytać z mównicy, pod publikę. Tak jak to robi szanowna Pani radna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # Guest 2019-07-12 08:49
Proszę próbować może Pan Przewodniczący udzieli głosu , radzę także dobrze się do tego przygotować aby wypowiedź Pani Pana nie była na poziomie swojego komentarza! Polecam czytać dużo literatury!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2019-07-11 18:40
A jeszcze taka sprawa. Za tą oczywistą niegospodrnosc każdy radny powinien dostać zarzuty. Z pełną świadomością wydają o 150 tyś więcej Bo chodzi o zakup działki którą wskazał burmistrz A nie tansza obok, z którą sam zgłosił się oferent.

A 3 lata na wydanie decyzji o lokalizacji celu publicznego to jest zwykle kłamstwo burmistrza. Tak.jak powiedział Krzyżanowski 4 miesiące to trwa. Można było kupić działkę za 480 i za 4 miesiące mieć decyzję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2019-07-11 18:39
Ochroną środowiska to nie tylko śmieci. ale też powietrze. Godzina 20,30 w dniu 11.07.2019r HACON ostro atakuje gazem Górny Taras. Panie Burmistrzu trzeba natychmiast zająć się trwającym od 15 lat problemem ataków gazowych na Górny Taras. Śmieci są bardzo ważne, ale trucie ludnośći rakotwórczymi gazami jest ważniejszym problemem do rozwiązania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2019-07-12 07:53
Cytuję Guest:
Ochroną środowiska to nie tylko śmieci. ale też powietrze. Godzina 20,30 w dniu 11.07.2019r HACON ostro atakuje gazem Górny Taras. Panie Burmistrzu trzeba natychmiast zająć się trwającym od 15 lat problemem ataków gazowych na Górny Taras. Śmieci są bardzo ważne, ale trucie ludnośći rakotwórczymi gazami jest ważniejszym problemem do rozwiązania.

Witam, też odczuwam smród duszącego powietrza ale po co obarczać firmę jak wystarczy sięgnąć opinii u źródła, wiem że Hacon zalewa swoje piece codziennie, to dlaczego śmierdzi tylko we wtorek lub czwartek??.
Na terenie firmy Hacon znajdują się również inne mniejsze firmy, które zajmują się różną produkcją i to może to one właśnie smrodzą nasze miasto, i to jest oficjalny wniosek do radnych, proszę to sprawdzić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2019-07-12 10:33
Gmina, czyli Burmistrz i RM mają odpowiednie służby zajmujące się ochroną środowiska, mogą też zlecić policji prokuraturze przyłapanie truciciela podczas częstej EMISJI !!! rakotwórczego, mutogennego gazu. Łamanie prawa zawartego w Kodeksie Karnym zakresie ochrony środowiska jest oczywiste i podlega ściganiu przez służby.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+33 # Guest 2019-07-11 18:36
Pan burmistrz najpierw zdecydował którą działkę chce. Prywatną i drogą. Potem wydał decyzję na tą działkę. Teraz ją kupuje za 630 tyś. A nam mówi że już nie może innej tańszej kupić bo tu już ma zaawansowane prace. Panie Zieliński naprawdę ma Pan ludzi za idiotów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2019-07-11 17:59
Pan Radny Szczepaniak, pan jest poprostu śmieszny...tragedia...Proszę najpierw nauczyć się czytać...a póżniej czytać ze zrozumieniem!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-26 # Guest 2019-07-11 17:41
Co z podatkiem od środków transportu???
Dla czego firmy masowo uciekają z Barlinka do gmin isciościennych?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2019-07-11 17:34
Ktos tu ma niezły lobbing skoro Burmistrz woli droższa działkę od tańszej i większej... Z juz się nadaje do niebieskiej telewizji 24
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2019-07-11 19:37
Czy komentarze przesyłane są nieprawdziwe że nie są publikowane..?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # redakcja 2019-07-11 19:47
W każdej chwili można napisać komentarz przez FB i nie trzeba czekać na jego publikację. Do czego bardzo zachęcamy :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2019-07-11 20:41
Cytuję redakcja:
W każdej chwili można napisać komentarz przez FB i nie trzeba czekać na jego publikację. Do czego bardzo zachęcamy :-)

Nie mam i nie chcę tego fejsbuka i do życia nie jest mi potrzebny a jeśli ktoś potrzebuje aby zbierać lajki i znajomych jak pokemony to jego sprawa :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2019-07-11 19:05
Niestety ale wszystko wskazuje na to ,że tak jest!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-07-11 18:40
Wiele osób zachodzi w głowę co z tego będą mieli decydenci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-30 # Guest 2019-07-11 17:21
Gmina straciła 150.000zł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # Guest 2019-07-11 19:07
Straszne ale Burmistrz najwyraźniej lubi przepłacać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-07-11 15:40
Panie Burmistrzu, niech Pan nie *** społeczeństwa, ponieważ cały czas mówi pan o PSZOK-u, a Pan Prezes PGK mówi o PSZOK-u i punkcie przeładunku śmieci. PSZOK nie jest problemem nawet w centrum miasta, problemem jest przeładunek śmieci zmieszanych i gdybyście ten przeładunek zabrali z ulicy Szpitalnej problem zniknąłby jutro. Szanowny Panie Burmistrzu i Radni nie zachowujcie się jak ***, tylko mówcie całymi zdaniami czego dotyczy problem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-07-11 17:40
Pan Krzyżanowski tylko gada i gada w kółko to samo .
Niech w koncu poda inna lokalizacje niż Okrętowa??
A nie gra tylko pod publiczkę!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-27 # Guest 2019-07-11 18:43
zielinski go miazdzy podczas kazdej sesji, 14:0 w argumentach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+30 # Guest 2019-07-11 18:16
Lokalizacja jest bardzo prosta: zmodernizować i przstosować pod PSZOK bazę przy Szpitalnej , a przeładunk śmieci przenieść do Strąpia i nie ma potrzeby kupować nowych gruntów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2019-07-11 18:10
Pod jaką publiczkę? Jest jeden z dwójki radnych który ma własne zdanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+40 # Guest 2019-07-11 15:30
tak jak powiedział Michalak, historyczna chwila
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+36 # Guest 2019-07-11 15:25
Dziękujemy Wam!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi