pldaenfrdeuk

 poniedziałek 26 października 2020r.   imieniny: Dymitriusz, Ewaryst, Łucjan

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)

W tym roku, mija osiem lat działalności Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 06 października w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, zainaugurowano dziewiąty rok akademicki. Uroczystość, którą poprowadziła Anna Adamiok, rozpoczęto od uroczystego odśpiewania Gaudeamus w wykonaniu grupy artystycznej BUTW, pod kierownictwem Romana Lackowskiego.

Barlinecki Uniwersytet Trzeciego Wieku zrzesza dziś około stu członków. Spotykają się na sekcjach gimnastycznych, włóczykijków, rękodzieła artystycznego i w kawiarence „Pod sową”. Uczą się języków i obsługi komputera. W ciągu minionego roku, m.in. uczestniczyli w wielu projektach i współorganizowali III Ogólnopolską Konferencję Naukową „Samotność człowieka w zdrowiu, chorobie i niepełnosprawności”.

 

REKLAMA

 

Wzięli udział w spotkaniu w Jolantą Karasińską oraz wykładzie „Kolędy i pastorałki w tradycji polskiej i zachodnioeuropejskiej”. Wyjeżdżali do opery, wzięli udział w „Polonezie dla Niepodległej” oraz akcji #gaszynchallenge. Brali udział w jednodniowych wyjazdach, spotkaniach integracyjnych oraz współpracują z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym. Pandemia koronawirusa trochę pokrzyżowała niektóre z planów, przez pewien czas nie mogli się spotykać, jednak powoli (oczywiście w reżimie sanitarnym) wraca kawiarenka i utęsknione spotkania. 

W części artystycznej wystąpiła grupa artystyczna Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Magdaleny Zyndy – Lis oraz zaproszono na wykład „Krzysztof Penderecki – najwybitniejszy polski kompozytor we wspomnieniu Andrzeja Haegenbartha”. Gospodarzami uroczystości byli prezes BUTW Maria Mitek oraz wiceprezes Kazimierz Borowski. W trakcie spotkania nie zabrakło życzeń, zabrakło natomiast uścisków – jednak to ten trudny czas wymusił dystans społeczny. Przy wyjściu, na każdego uczestnika spotkania czekała słodka niespodzianka.

Drodzy Studenci BUTW – życzymy Wam wielu satysfakcji z Waszej działalności. Bądźcie zdrowi, realizujcie swoje marzenia, spędzajcie aktywnie czas, uczcie się pilnie i kontynuujcie te pełne energii twórcze spotkania.

 

M. Przybylska

 

 

Komentarze

+1

Guest

Od kiedy obserwuję BUTW jakoś nie obawiam się momemtu, kiedy osięgnę podobny dojrzały wiek. Widząc zapał i energię tych państwa mam nadzieję, że mnie też będzie się tak chciało aktywnie żyć

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.