BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A

100 000 zł to kwota, którą maksymalnie może otrzymać jeden z pięciu projektów sołeckich, zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Który projekt zwycięży, zależy od mieszkańców Gminy Barlinek, którzy przypomnijmy, mogą oddawać głosy już od 12 października.

Wczoraj, przedstawiliśmy Państwu projekty miejskie, dziś zapraszamy do zapoznania się z projektami sołeckimi.

 

REKLAMA

 

Projekt nr 1 -  Zniesienie barier architektonicznych - budowa parkingu na terenie Środowiskowy Dom Samopomocy w Osinie.

Wnioskowana kwota – 50 000 zł.  Projekt zakłada wykonanie nowego parkingu na terenie Środowiskowy Dom Samopomocy w Osinie, który przyczyni się do poprawy jakości przewozu osób niepełnosprawnych. W ten sposób, zostanie rozwiązany problem w postaci utrudnionego dojazdu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, jak również ich opiekunom.

 

 

Projekt nr 2 - Plac zabaw w Rychnowie.

Wnioskowana kwota – 50 000 zł. Projekt zakłada wymianę urządzeń zabawowo-rekreacyjnych na istniejącym placu zabaw, ze względu na ich zły stan techniczny.

 

 

Projekt nr 3 - Kompleks sportowo - rekreacyjny w Lutówku.

Wnioskowana kwota – 100 000 zł. Projekt zakłada budowę zadaszenia tarasu przy świetlicy, siłownię zewnętrzną, plac zabaw i wiatę przy boisku. Efektem podjętych działań będzie stworzenie miejsca do nieodpłatnej integracji społecznej nie tylko dla mieszkańców sołectwa, ponieważ nowa inwestycja będzie dostępna także np. dla turystów. Nie będą na nią nałożone żadne ograniczenia ze względu na wiek, płeć czy niepełnosprawność.

 

 

Projekt nr 4 - Centrum rekreacyjne mieszkańców Moczkowa.

Wnioskowana kwota - 75 928,45 zł. Centrum zlokalizowane ma być przy ul. Myśliborskiej w Moczkowie na terenie "Osiedla Leśnik". Projekt zakłada powstanie placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej na „Osiedlu Leśnik”. Dzieci będą mogły skorzystać z huśtawek, karuzeli, domku ze zjeżdżalnią. Starsi użytkownicy będą mieć do dyspozycji stół do ping-ponga oraz urządzenia do ćwiczeń. W roku 2020 w ramach funduszu sołeckiego sfinansowano dokumentację  projektową w kwocie 3.322,50 zł – co pozwoli na realizację projektu do końca roku 2021.

 

 

Projekt nr 5 - Remont kuchni i stołówki w Stowarzyszeniu Przyjaciół Dziedzic.

Wnioskowana kwota - 99 982,64 zł. Projekt zakłada Remont pomieszczeń kuchni i stołówki składający się z wymiany okien, drzwi zewnętrznych, dwóch drzwi wewnętrznych, wymianie instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, wykonaniu terakoty, glazury oraz malowania ścian wewnętrznych.

 

 

W tym roku obowiązują nowe zasady głosowania (głosy można oddawać tylko za pomocą strony internetowej):

- W głosowaniu udział biorą mieszkańcy Gminy Barlinek.

- Każdy głosujący ma do dyspozycji tylko po jednym głosie na zadanie miejskie i zadanie sołeckie, przy czym można głosować tylko jeden raz.

- Głos można oddać tylko na jeden projekt miejski i jeden projekt sołecki.

- Głosowanie odbywa się tylko w formie elektronicznej, pod adresem: barlinek.budzet-obywatelski.org

- Weryfikacja tożsamości głosującego odbywać się będzie poprzez podanie imienia, nazwiska oraz trzech ostatnich cyfr numeru PESEL.

- Obliczenie wyniku głosowania polega na zsumowaniu głosów oddanych na każdą z propozycji projektów z listy projektów miejskich i sołeckich.

 

Głosowanie potrwa od 12 października do 06 listopada br.

 

M. Przybylska

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.