pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 2 sierpnia 2021r.   imieniny: Alfons, Alfonsyna, Borzysława

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
Image
Perełki Turystyczne 2008

Dnia 3 grudnia 2008, z okazji obchodów Światowego Dnia Turystyki odbyło się w kawiarni BOK podsumowanie wydarzeń turystycznych mijającego roku. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Powiatu Myśliborskiego - Andrzej Potyra, Burmistrz Barlinka - Zygmunt Siarkiewicz, Przewodniczący RM - Dariusz Zieliński, Prezes Polskiej federacji Nordic Walking - Olgierd Bojke oraz zaproszeni goście. 

fotorelacja

W trakcie wypowiedzi prowadzącej spotkanie, pani Katarzyny Mielcarek dowiedzieliśmy się, że Barlinek otrzymał Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej - TURYSTYCZNY PRODUKT ROKU 2008 za produkt o nazwie „Europejska Stolica Nordic Walking”. Nagroda bardzo prestiżowa, przyznana w tym roku jedynie dziesięciu produktom turystycznym w kraju bardzo ucieszyła wszystkich mieszkańców. Ten sukces otwiera drogę Barlinkowi na „szersze wody”, bo niesie ze sobą bardzo silną promocję krajową i międzynarodową. Warto więc inwestować w innowacje w turystyce.
 
Starosta - Pan Andrzej Potyra podkreślił, że dziś jesteśmy miastem szczególnym w województwie zachodniopomorskim, gdyż obok miast nadmorskich mamy najlepszą ofertę turystyczną w regionie.
Burmistrz Zygmunt Siarkiewicz podziękował wszystkim zaproszonym za wkład w osiągnięty sukces lecz ostrzegł, że nie żyjemy na pustyni i wiele miast ma podobne ambicje jak Barlinek. „Kto nie idzie naprzód, ten się cofa” więc nie możemy osiąść na laurach tylko dbać o dalszy harmonijny rozwój i realizować nowe pomysły.

Prezes Polskiej federacji NW Olgierd Bojke w swym wystąpieniu zauważył, że właśnie w Barlinku, dzięki mądrości władz samorządowych zostały podjęte właściwe decyzje o stworzeniu marki i inwestycje w nowy produkt turystyczny, co w innym mieście startującym z podobnego poziomu się nie udało. Nordic Walking jest ofertą ruchową zarówno dla młodych jak i starszych, więc jego uniwersalność przy starzejącym się społeczeństwie polskim i bliskości krajów zachodnich przyciągnie wielu turystów do Barlinka. Prezes zapowiedział również, że najbliższa Konwencja Polskiej federacji Nordic Walking odbędzie się w dniach 2-3 maja 2009 roku właśnie w Barlinku!

Podziękowania, tytuły "Perełek Turystycznych" i wyróżnienia otrzymali:  

Perełki Turystyczne 2008:
1. Bartosz Bogusław & Henig Jensen  Hotel Barlinek - za uruchomienie trzygwiazdkowego hotelu w Barlinku
2. Grzegorz Kopaczewski Hotel City Park Barlinek - za uruchomienie trzygwiazdkowego hotelu w Barlinku
3. Stowarzyszenie Lider Pojezierza – za utworzenie ponadregionalnych tras tematycznych „Zakony i Kościoły Pojezierza” oraz „Parki, Drzewa, Lasy”
4. Polska Federacja Nordic Walking – współtworzenie Centrum Nordic Walking w Barlinku i współpracę w dziedzinie realizacji marki miasta Barlinek Europejska Stolica Nordic Walking
5. Mirosław Kaliszuk i Marek Kupczyński Redakcja Portalu Barlinek 24 - za promocję Barlinka poprzez stworzenie portalu "Barlinek 24"
6. Hanna i Ryszard Diaków Gospodarstwo Agroturystyczne Zachód Słońca - za uruchomienie obiektu agroturystycznego w Dzikowie

Image

Turystyczne Wyróżnienie 2008:
1. za promocję Barlinka poprzez organizowane imprezy:
- Klub Sportowy BORAN – za zorganizowanie Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej Amatorskiego MMA
- Klub Żeglarski Sztorm – za promocję Barlinka poprzez organizację Regat Mistrzostwa Klasy Północnej w klasie OPTYMIST
2. za ofertę pamiątkarską o Barlinku:
- Pracownia Ceramiki Unikatowej – BOK – za wykreowanie niepowtarzalnej pamiątki – „Liścia Królowej Puszczy Barlineckiej” i „Aniołów Barlineckich”
- Henryka i Zbigniew Galiński Foto Color LAB – za stworzenie oferty pamiątkarskiej o Barlinku
- ESTO Sp. Z o.o. – za stworzenie oferty pamiątkarskiej o Barlinku
3. za nową ofertę turystyczną:
- Nadleśnictwo Barlinek  - za stworzenie nowej atrakcji turystycznej – Leśnej Izby Edukacyjnej
- Wanda Michalik Klub Fitness Rondo – za stworzenie nowej oferty rekreacyjnej w Barlinku
- Waldemar Filipiuk Firma ESTER – za uruchomienie wypożyczalni rekreacyjnego sprzętu wodnego w Barlinku
- Ks. Dziekan Kan. Bronisław Lose – za stworzenie najbardziej reprezentacyjnego miejsca w Barlinku
4. Oświata
- Bożena Rudnicka – za działania zmierzające do rozbudzenia pasji turystycznej wśród dzieci i młodzieży
- Artur Sielski –za promowanie rekreacji Nordic Walking w środowisku młodzieży szkolnej
- Jadwiga Pająk – za stworzenie przewodnika po parku przy ul. Gorzowskiej w Barlinku

REKLAMA

Kopie Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej wręczono osobom i przedstawicielom instytucji, które na stałe zaistniały na barlineckiej mapie NW i czynnie uczestniczyły w realizacji projektu Europejska Stolica Nordic Walking:
Jerzy Bitel – centrum NW Janowo,
Marek Piechocki - centrum NW, Hotel ALMA SPA,
Lidia Wawrzynowicz – Szkółka NW Bogdanowo, Łubianka
Pensjonat Pod Zegarem – punkt startowy i wypoczynkowy NW
Centrum Informacji Turystycznej – reklama i organizacja
Wszystkie ww. jednostki mogą oficjalnie używać otrzymane certyfikaty w reklamach lub na stronach internetowych.

Następnie Burmistrz Barlinka podziękował i wręczył symboliczne wiązanki kwiatów paniom, które swoim  zaangażowaniem i pracą dla Barlinka walnie przyczyniły się do sukcesu marki  miasta i jego dokonań w turystyce w ostatnim roku. Podziękowania otrzymały panie: Katarzyna Wawrzyniak, Katarzyna Mielcarek, Brygida Liśkiewicz, Monika Przybylska, Olga Bogusław.

Image

Na zakończenie zaproszeni Goście zostali poczęstowani symboliczną lampką szampana i kawałkiem tortu. Choć impreza była podsumowaniem wydarzeń turystycznych to nie udało się uniknąć utarczek słownych między Przewodniczącym RM i Dyrektor BOK. „Kością niezgody” było utworzenie dodatkowego stanowiska dla osoby koordynującej wdrażanie oferty turystycznej, a w szczególności Nordic Walking. Rada Miejska była bardzo negatywnie nastawiona do propozycji Burmistrza, co było widać na sesjach Rady Miejskiej. Na szczęście przekonano radnych do celowości pomysłu i choć bez entuzjazmu, jednak projekt poparli. Między innymi dzięki tej decyzji mogliśmy w bieżącym roku zaobserwować burzliwy rozwój turystyczny miasta.

MIKA

Foto: Jacek Słomka

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.