pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
W ŚWIĘTA STRACILI WSZYSTKO

W Święta Wielkanocne, w nocy z 4 na 5 kwietnia, sześć rodzin straciło dach nad głową. Wśród nich dzieci, najmłodsze ma rok. Dramat wydarzył się niedaleko Myśliborza, w miejscowości Golczew. Pożar domu wielorodzinnego, gasiło kilka jednostek straży pożarnej. Do budynku, rodziny nie mogą wrócić. Nie mają do czego. W ciągu kilku godzin, spłonął dorobek ich życia. 

 

REKLAMA

 

Dzięki szybkim działaniom lokalnych władz, wszystkich umieszczono w budynkach mieszkalnych na terenie dawnego Hufca Pracy w miejscowości Rów. Tam otrzymali pościel, artykuły pierwszej potrzeby, środki chemiczne oraz ubrania. Wszystkim zapewniono również ciepły posiłek. Rodziny otrzymają także pomoc psychologiczną i zasiłek celowy na realizację najpilniejszych potrzeb. Sołtys Sołectwa Golenice wraz z Burmistrzem Myśliborza Piotrem Sobolewskim, zwrócili się do mieszkańców gminy z prośbą o pomoc.

 

W związku z dramatyczną sytuacją pogorzelców, którzy stracili dobytek całego życia, pragniemy zwrócić się do mieszkańców naszej Gminy o wszelką możliwą pomoc: 1. Do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Myśliborzu przy ul. 1 Maja 19 można  przynosić czystą odzież, pościele, koce, środki sanitarne – w godzinach od 7 do 15. 2. Na numer konta: 34 8355 0009 0070 0708 2000 0003 Urzędu Miejskiego w Myśliborzu można wpłacać środki pieniężne tytułem: „Dla pogorzelców z Golczewa”. Wszystkim ludziom dobrej woli za okazane wsparcie rodzinom, które ucierpiały w pożarze, bardzo dziękujemy.

Zbiórkę prowadzi OPS Myślibórz - numery kontaktowe 95 747 21 43, 95 747 58 49. 

Pomagają już mieszkańcy wsi, koledzy, koleżanki, znajomi. Na portalu pomagam.pl zorganizowano zbiórkę. Już nie raz pokazaliście, że macie wielkie serca. Pomóc może każdy, nawet drobną kwotą czy gestem. Taka tragedia może dotknąć każdego. Nie pozostańmy obojętni.

W pożarze, swój dom straciły również zwierzęta. Dwa psy, zostały zabezpieczone przez Fundację Przyjaciele Czterech Łap. Jeden z nich ma już dom tymczasowy, drugi (mały kundelek) nadal czeka. Jeśli chcieliby Państwo się nim zająć – wolontariusze proszą o kontakt 729 695 670 (na ten numer prosimy dzwonić tylko w sprawie psów). W tym miejscu zaznaczamy, że pomoc dla psów potrzebna jest tylko tymczasowo – wrócą one do swoich właścicieli, jak tylko będą mieli już bezpieczny dach nad głową.

Najważniejsze jest to, że w pożarze nikt nie odniósł obrażeń.

 

 Jacek Słomka

 

Pożar budynku mieszkalnego, wielorodzinnego w miejscowości Golczew. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali poddasze...

Opublikowany przez Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu Poniedziałek, 5 kwietnia 2021

 

Pin It

Komentarze

+18

Guest

Trzeba zorganizować Busa aby odbierał z Barlinka rzeczy,meble itd......my się zorganizujemy i na kiedy by trzeba było naszykować....Pozdarwiam .pomoc tym rodzinom jest potrzebna!!!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.