pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 2 sierpnia 2021r.   imieniny: Alfons, Alfonsyna, Borzysława

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
Image
Gęsiarki 2008

Przypomnijmy: po raz pierwszy Złote Barlineckie Gęsiarki przyznano 22 grudnia 1995 roku. Pomysłodawcą nagradzania osób i firm zasłużonych dla rozwoju miasta i gminy, był ówczesny burmistrz Józef Faliński. Pierwszymi laureatami tej nagrody zostali wtedy: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast", Leszek Hyży - właściciel firmy PYRMO,

 

Norbert Szulc - właściciel firmy AKUNUMA, Gospodarczy Bank Spółdzielczy, Jerzy Bitel - właściciel PPH BIMEX, Marek Piechocki i Bogdan Wrotecki - właściciele firmy ALMA.

W tym roku GĘSIARKI przyznano już po raz 14. Specjalna Kapituła, w skład której wchodzą osoby lub przedstawiciele firm, które dwukrotnie zdobyły Barlinecką Gęsiarkę uzgodniła, że laureatami Złotych Barlineckich Gęsiarek zostali:
METPOL – BARLINEK – za wdrażanie nowych technologii i wysoki poziom funkcjonowania firmy.
GASPOL S.A. – za wdrażanie najnowszych zabezpieczeń i nowoczesnej technologii produkcji.
LESZEK HYŻY – za uruchomienie produkcji nowego wyrobu „Silikaty Barlinek”.

Dyplomy „Złotej Barlineckiej Gęsiarki” otrzymali:
PORTAL INTERNETOWY BARLINEK 24 – za uruchomienie nowej formy przekazywania informacji i promocję Barlinka.
KSIĄDZ PROBOSZCZ BRONISŁAW LOSE – za budowę pomnika Jana Pawła II, pobudzenie aktywności społeczności lokalnej oraz podnoszenie walorów estetycznych otoczenia Kościoła pw. NSNMP.
ORGANIZACJA PRZEDSIĘBIORCÓW BARLINEK – za stałe i systematyczne działania na rzecz rozwoju życia gospodarczego Gminy Barlinek.

REKLAMA

Specjalnymi gośćmi uroczystości byli posłowie Sejmu RP: Sławomir Preiss i Bartosz Arłukowicz.
W części artystycznej imprezy wystąpił zespół Irek Band, pod kierownictwem Ireneusza Zagaty, oraz profesjonalni artyści cyrkowi, a barlineckich przedsiębiorców i zaproszonych gości przyjął u siebie właściciel Hotelu Barlinek Bartosz Bogusław.

Należy wspomnieć, że w krótkich wystąpieniach poprzedzających rozdanie wyróżnień zaproszeni goście podkreślali, że siłą i bogactwem Barlinka nie są złoża naturalne jak np. w Dębnie, czy urzędy powiatowe, jak ma to miejsce w Myśliborzu. Barlinek posiada mieszkańców przywiązanych do swego miasta i w nim pragnących budować swoją przyszłość. Wyróżnienie osób i firm przyczyniających się do rozbudowy, upiększania i rozsławiania miasta buduje i cementuje jeszcze bardziej tą więź. Oby w nadchodzących (przypuszczalnie) trudnych czasach nie zabrakło w Barlinku inwestorów, społeczników i ludzi z pomysłami, którzy będą kontynuować jego wszechstronny rozwój.

 


Foto: Jacek Słomka
Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.