Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
barlinek

Tradycje barlineckich targowisk sięgają kilku wieków. Dawniej, w miejscu gdzie teraz znajduje się „Rondo Bankowe” spotykali się rolnicy z wsi graniczących z Berlinchen, by sprzedawać płody rolne i zwierzynę. Miejsce to nazwano „Świńskim targiem”. Później, już bliższe naszym czasom, targowisko miejskie otwarto w nazwanym potocznie przez mieszkańców Barlinka „spalonym Netto”.

Stoiska zlokalizowane były zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Kolejnym takim miejscem był plac przy dawnej „Baroli”. Można tam było kupić nie tylko owoce i warzywa od lokalnych rolników i sadowników ale również produkty pochodzące z zachodniej granicy, odzież i wiele innych. W 2010 roku zostało ono zlikwidowane i przeniesione na drugi koniec miasta, na teren przy dawnym dworcu PKP. I tam właśnie nadszedł kres handlu ze stolika.

REKLAMA

Dziś, Gmina Barlinek chce reaktywować targowisko miejskie, które ma nosić nazwę „Mój Rynek”. Jego usytuowanie określane jest na ul. 31-go stycznia, jednak wchodzić ono będzie w ul. Długą (droga vis-a-vis sklepu „Lidl”). Wiele osób już dawno zwracało uwagę naszej redakcji, na fakt, iż blisko garaży zaznaczone są drzewa do wycięcia. Niektórzy mylnie podejrzewali, że właśnie tamtędy ma iść obwodnica miasta, której budowa ma ruszyć już za kilka dni (o dokładnym terminie poinformujemy Państwa już w przyszłym tygodniu). Jak udało nam się dowiedzieć, ze względu na zły stan zdrowotny drzew, zostały one wytypowane do usunięcia. Nie ma to nic wspólnego z nową inwestycją, jednak z pewnością poprawi to bezpieczeństwo osób przechadzających się tą drogą.

barlinek

Na realizację projektu „Mój rynek” Gmina Barlinek złożyła wniosek o przyznanie pomocy ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Wniosek uzyskał akceptację, i w dniu 29 września br. zostanie podpisana umowa o dofinansowanie. Targowisko ma stanowić zespół stoisk dla kupców sezonowych i całorocznych. Co najmniej połowa stoisk będzie przeznaczona pod sprzedaż produktów rolno-spożywczych. Planuje się budowę zaplecza sanitarnego dla handlowców i kupujących. Dodatkowo wydzielone zostało miejsce przeznaczone pod kontenery na odpady.

barlinek

Teren będzie oświetlony i monitorowany przez kamery przemysłowe z zapisem oraz zostaną wydzielone miejsca postoju pojazdów osobowych. Projekt ma zostać zrealizowany w 2018 roku. Jego koszt to milion sześćset tysięcy złotych z czego sześćset tysięcy wykłada Gmina Barlinek, reszta to środki zewnętrzne. 

monikary

Komentarze

Guest

tak trochę mało miejsca, 3 zadaszone 4 nie, to czemu nie zrobić wszystkich pod dachem?
Do tego 4 pod atua.. trochę mało tego wszystkiego, chyba że macie plan na rozbudowę.

Guest

Mój Rynek, Galeria na Baroli w okolicy nowa droga.. ładnie się Barlinek rozwija. Na pewno ul. 31 Stycznia zyska nowy wygląd i stanie sie główną ulicą handlową.
+4

jula28

zapomniałeś dopisać Targowiska na Stodolnej z drewnianymi, zadaszonymi stoiskami. Pamiętam gospodarzy przyjeżdżających wozami z których bezpośrednio były sprzedawane płody rolne, czy też trzoda, drób....oj, było. Tato wyplatał kosze wiklinowe i właśnie w taki dzień targowy sprzedawaałyśmy na targu.....świetna sprawa.
Później stacjonował tam cyrk....też było fajnie..................świetne, młode czasy :)
+4

Guest

nie wymieniono jeszcze targowiska na Stodolnej. Dawno, dawno temu było piękne, ogrodzone z drewnianymi zadaszonymi stoiskami targowisko, gdzie rolnicy przyjeżdżali na handel swoimi wozami. Pamiętam jak mój tato wyplatał wiklinowe koszyki i tam właśnie sprzedawaliśmy. Szkoda, że nie ma fotek z tych czasów
+2

Guest

Pamiętam targowisko na naszym rynku, ale myślę, że obecnie handlowanie pod gęsiarką nie jest dobrym pomysłem. Fontanna to wizytówka naszego miasta i niech tak zostanie.
+7

Guest

A ja słyszałam, że przy okazji i ulica Długa będzie zrobiona, więc wszyscy mieszkańcy osiedla odetchną po tylu latach oczekiwania w końcu i nam się należy naprawa tej drogi :-)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.