BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 środa 1 lutego 2023r.   imieniny: Brygida, Ignacy, Paweł

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
Image
Barlinecka Liga Kolarska
W minioną niedzielę odbyły się dziewiąte, finałowe zawody Barlineckiej Ligi Kolarskiej 2011 – Duathlon rowerowy. W ramach tych zawodów kolarze mieli do pokonania dystans 62km na szosie w ramach indywidualnej jazdy na czas, a następnie 40 km MTB (4x dookoła Jeziora Barlineckiego) w wyścigu na dochodzenie (start zgodnie z wypracowaną przewagą uzyskaną na wcześniejszym etapie).

  

Bohaterami tego dnia byli Roman Grzemski, który nie miał sobie równych  w finałowych zawodach oraz Andrzej Jaroszonek, który został zwycięzcą całego cyklu. Grzemski po znakomitej jeździe w czasówce wyprzedzało 31s. Zdzisława Kalinowskiego (Choszczno) i z taką przewagą wyruszył jako pierwszy w wyścigu MTB.

REKLAMA

Kalinowski mimo ambitnego pościgu nie był w stanie zbliżyć się do znakomicie dysponowanego Grzemskiego, który sukcesywnie powiększał przewagę pewnie wygrywając rywalizację. Trzecie miejsce w finałowych zawodach padło łupem Marka Walendzika (Strzelce Krajeńskie).

Tymczasem Jaroszonek, mimo znacznej zaliczki – 90 pkt. przewagi przed tymi zawodami nad Andrzejem Binkowskim i 100 pkt. nad Arturem Szyszką, aby być pewnym zwycięstwa musiał zająć minimum 4. miejsce (w finale do zdobycia było 200 pkt.). Tymczasem po „złapaniu gumy” na etapie szosowym przed drugą częścią zajmował dopiero 12. pozycję (44 pkt.) i wszystko było jeszcze możliwe. Jednak kolejny raz potwierdził, że trasa dookoła Jeziora Barlineckiego mu bardzo leży i w ciągu 4 okrążeń wyprzedził 7 zawodników, dzięki czemu awansował na 5. pozycję zdobywając 90 pkt.

Najlepsi kolarze BLK 2011

Image
Andrzej Jaroszonek

Image
Artur Szyszka

Image
Andrzej Binkowski

W zupełności to wystarczyło do obronienia zaliczki, gdyż Artur Szyszka zajął 4. pozycję (100 pkt.) co pozwoliło mu jedynie awansować na drugie miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu. Trzecie miejsce w cyklu zajął Andrzej Binkowski (7. lokata w finale – 72 pkt.).

Szczegółowe wyniki Duathlonu rowerowego oraz klasyfikacja końcowa BLK 2011 dostępne są na stronie Barlineckiej Grupy Kolarskiej.

Foto: Daniel Brąszkiewicz

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.