sobota 9 grudnia 2023r.   imieniny: Leokadia, Waleria, Wiesław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
Image
Zawody triathlonowe
W minioną środę 08.08.2012 r. po raz pierwszy w ramach Barlineckiej Ligi Kolarskiej w ramach siódmej edycji odbyły się zawody triathlonowe. Pierwowzorem zawodów były legendarne zawody triathlonowe IRONMAN, które rozgrywane są na dystansach: 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,195 km bieg (maraton).

 fotorelacja 

Z uwagi na ograniczenia czasowe, zawody BLK odbyły się na dystansach dziesięciokrotnie krótszych: 380 m pływania (OW Janowo), dwukrotny objazd rowerem Jeziora Barlineckiego (ok. 19,5 km) oraz bieg na dystansie 4,2 km -  pod nazwą HE-MAN (oczywiście, gdyby nie te ograniczenia, zawody odbyłyby się na pełnym dystansie:) Do rywalizacji przystąpiło 16 śmiałków w tym 9 z Barlinka. Wszystkie konkurencje ukończyło 14 zawodników - oczywiście pozostała dwójce udało się ukończyć etap pływania, więc interwencja WOPR Barlinek, która dbała o bezpieczny przebieg zawodów, nie była konieczna:)

W zawodach z czasem 1:08:25 zwyciężył po emocjonującej końcówce Tomasz Misjan (Strzelce Krajeńskie) z 1 sekundową przewagą nad Bartoszem Krzyśko (Pełczyce). Trzeci ze stratą 2:44 do zwycięzcy na mecie zameldował się Artur Szyszka (Barlinecka Grupa Kolarska). Szerzej o wynikach na stronach Barlineckiej Grupy Kolarskiej.

Serdeczne podziękowania należą się WOPR Barlinek za zadbanie o bezpieczny przebieg rywalizacji oraz pozostałym wolontariuszom za wsparcie organizacyjne tej i pozostałych imprez w ramach BLK 2012.

REKLAMA

Tydzień wcześniej odbyła się szósta edycja BLK - Klasyk polny (szosa) - 71 km, w której wystartowało 23 zawodników (10 spoza Barlinka). Do samego końca dystansu utrzymała się 17 osobowa grupa kolarzy, z której po fantastycznym finiszu z 6 sekundową przewagą nad grupą zwyciężył Kazimierz Szczepaniak (POM Strzelce Kraj.) z czasem 1:52:02 przed Maciejem Iwko (Myślibórz) i Robertem Suszczyńskim (Gorzów Wlkp.). Najlepszy spośród barlinian Artur Szyszka zakończył sprinterską końcówkę na 5. miejscu.

Image
Foto: Radosław Nawrot

W klasyfikacji generalnej po siedmiu edycjach prowadzi Robert Suszczyński (396 pkt) przed Tomaszem Misjanem (372 pkt) i Arturem Szyszką (326 pkt). Najbliższe zawody najprawdopodobniej odbędą się 22.08.2012 r. na ok. 70 km trasie szosowej. Oficjalna informacja zostanie podana w najbliższych dniach na stronach Barlineckiej Grupy Kolarskiej.

BLK

Więcej zdjęć  >>>

Foto: Jacek Słomka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież