pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 2 sierpnia 2021r.   imieniny: Alfons, Alfonsyna, Borzysława

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
Image
Zawody triathlonowe
W minioną środę 08.08.2012 r. po raz pierwszy w ramach Barlineckiej Ligi Kolarskiej w ramach siódmej edycji odbyły się zawody triathlonowe. Pierwowzorem zawodów były legendarne zawody triathlonowe IRONMAN, które rozgrywane są na dystansach: 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,195 km bieg (maraton).

 fotorelacja 

Z uwagi na ograniczenia czasowe, zawody BLK odbyły się na dystansach dziesięciokrotnie krótszych: 380 m pływania (OW Janowo), dwukrotny objazd rowerem Jeziora Barlineckiego (ok. 19,5 km) oraz bieg na dystansie 4,2 km -  pod nazwą HE-MAN (oczywiście, gdyby nie te ograniczenia, zawody odbyłyby się na pełnym dystansie:) Do rywalizacji przystąpiło 16 śmiałków w tym 9 z Barlinka. Wszystkie konkurencje ukończyło 14 zawodników - oczywiście pozostała dwójce udało się ukończyć etap pływania, więc interwencja WOPR Barlinek, która dbała o bezpieczny przebieg zawodów, nie była konieczna:)

W zawodach z czasem 1:08:25 zwyciężył po emocjonującej końcówce Tomasz Misjan (Strzelce Krajeńskie) z 1 sekundową przewagą nad Bartoszem Krzyśko (Pełczyce). Trzeci ze stratą 2:44 do zwycięzcy na mecie zameldował się Artur Szyszka (Barlinecka Grupa Kolarska). Szerzej o wynikach na stronach Barlineckiej Grupy Kolarskiej.

Serdeczne podziękowania należą się WOPR Barlinek za zadbanie o bezpieczny przebieg rywalizacji oraz pozostałym wolontariuszom za wsparcie organizacyjne tej i pozostałych imprez w ramach BLK 2012.

REKLAMA

Tydzień wcześniej odbyła się szósta edycja BLK - Klasyk polny (szosa) - 71 km, w której wystartowało 23 zawodników (10 spoza Barlinka). Do samego końca dystansu utrzymała się 17 osobowa grupa kolarzy, z której po fantastycznym finiszu z 6 sekundową przewagą nad grupą zwyciężył Kazimierz Szczepaniak (POM Strzelce Kraj.) z czasem 1:52:02 przed Maciejem Iwko (Myślibórz) i Robertem Suszczyńskim (Gorzów Wlkp.). Najlepszy spośród barlinian Artur Szyszka zakończył sprinterską końcówkę na 5. miejscu.

Image
Foto: Radosław Nawrot

W klasyfikacji generalnej po siedmiu edycjach prowadzi Robert Suszczyński (396 pkt) przed Tomaszem Misjanem (372 pkt) i Arturem Szyszką (326 pkt). Najbliższe zawody najprawdopodobniej odbędą się 22.08.2012 r. na ok. 70 km trasie szosowej. Oficjalna informacja zostanie podana w najbliższych dniach na stronach Barlineckiej Grupy Kolarskiej.

BLK

Więcej zdjęć  >>>

Foto: Jacek Słomka

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.