BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 środa 1 lutego 2023r.   imieniny: Brygida, Ignacy, Paweł

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
Image
Rekord to za mało...
Dziewiąte zawody z cyklu Barlineckiej Ligi Kolarskiej 2012 już za nami. Tym razem w środowy wieczór (12.09.2012) po raz 6. w historii odbyły się najbardziej ekstremalne zawody cyklu - "Wyścig nocny". Zawody tradycyjnie polegały na dwukrotnym pokonaniu trasy wokół Jeziora Barlineckiego (20 km) w warunkach nocnych.

Podobnie jak w poprzednim roku na starcie stanęło 14 osób przyozdobionych lampkami niczym bożonarodzeniowe choinki. Oczywiście nie zabrakło również łańcuchów, jak to w rowerach ;). Zawody poprzedzone były 1 okrążeniem rozpoznawczo-wywiadowczym przeprowadzonym w dość spokojnym tempie.

Około godz. 20.05 nastąpił start zawodów, które na dobre rozpoczęły się na ul. Gorzowskiej. Gdy jako pierwsi z asfaltu w Moczkowie zjechali Artur Szyszka (Barlinecka Grupa Kolarska) i Robert Suszczyński (Gorzów Wlkp.), wiadomym stało się, że walka o zwycięstwo rozegra się między nimi. Dość szybko zgubili na wąskich krętych ścieżkach pozostałych zawodników, systematycznie zwiększając przewagę. Szyszka, licząc na zwycięstwo i możliwość odrobienia co najmniej 20 punktów do liderującego Suszczyńskiego, kilkukrotnie próbował zgubić w trakcie jazdy swego rywala. Ten jednak, wczepiony niczym jamnik w nogawkę, przez cały czas kontrolował rywala nie pozwalając odskoczyć barlineckiemu zawodnikowi nawet o krok. W tej taktyce wytrwał konsekwentnie do końca. Arturowi Szyszce nie pomogło pobicie zeszłorocznego rekordu Andrzeja Jaroszonka (43:35) na tej trasie. Mimo znakomitego czasu Artura (42:37), po znakomitym finiszu, o pół koła szybszy na mecie był Robert Suszczyński.

REKLAMA

Obaj zawodnicy za swój wyczyn nagrodzeni zostali przez anonimowego sponsora zestawami ręczników, które zapewne były bardzo przydatne po zakończonych zawodach. Trzeci na mecie zameldował się gorzowianin Maciej Iwko (46:24), wyprzedzając o 11s. Grzegorza Ziobrowskiego (Barlinek). Piąte miejsce z czasem 47:32 przypadło Piotrowi Kopczyńskiemu (Gorzów Wlkp.), który mimo zaliczenia na 1 okrążeniu efektownego upadku zdołał się pozbierać i skutecznie zaatakować barlineckich kolarzy: Radosława Poździka (47:41) i Daniela Brąszkiewicza (47:52).

Warto również wspomnieć o debiutujących w Barlineckiej Lidze Kolarskiej Pawle Gutkowskim (48:47) i Jarosławie Baranie (49:37), którzy z dobrymi czasami zajęli odpowiednio 8. i 9. miejsce. Dzięki temu zwycięstwu Robert Suszczyński oprócz rekordu trasy, umocnił się na pozycji lidera wyprzedzając o 85pkt Artura Szyszkę oraz o 135pkt Tomasza Misjana. Szczegółowe wyniki i klasyfikacja generalna >>>

Następna edycja BLK 2012 - jazda indywidualna na czas (szosa) odbędzie się 26.09.2012 r. Szczegóły imprezy w najbliższym czasie ukażą się na stronach Barlineckiej Grupy Kolarskiej.

BLK

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.