pldaenfrdeuk

 

 


 sobota 6 marca 2021r.   imieniny: Róża, Wiktor, Wojsław

Reklama

A A A
barlinek

W dniach 18-19 sierpnia na całym świecie odbywały się „Dni latarniane”, które na ten jeden weekend, zrzeszają krótkofalowców z całego świata i promują latarnie morskie rozlokowane w różnych szerokościach geograficznych. W Polsce, uruchomiona została latarnia morska w Świnoujściu, z której krótkofalowcy wykonali ponad trzysta łączności.

Nie zabrakło tam akcentu barlineckiego. Nasze miasto reprezentował Prezes Barlineckiego Klubu Krótkofalowców SP1KRF Stanisław Smoleń, który nadawał i odbierał połączenia z kolegami ze Szczecina i Myśliborza. Praca podczas „Dni latarnianych”, odbywała się pod specjalnym znakiem SN100POL, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Jak zdradził nam Stanisław Smoleń, udało się wykonać jedno wyjątkowe połączenie. Była to łączność z wyspą Market Reef, na której oprócz latarni morskiej nie ma nic więcej. Oprócz pracy, Prezes SP1KRF poprowadził konkursy dla dzieci z m.in. nadawania lewą nogą. Wszyscy mali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i poznali świat krótkofalarstwa, po którym ze szczegółami oprowadzali uczestnicy spotkania.

 

REKLAMA

Dodatkowo, Barlinecki Klub Krótkofalowców, na każdym kroku udowadnia, że jest potęgą nie tylko w Polsce, ale i w świecie. Członkowie klubu, znaleźli się w czołówce polskich stacji biorących udział w ogólnoświatowych zawodach na falach eteru. Pracując pod znakiem 3Z1K reprezentowali nie tylko Barlinek ale także cały kraj. Nadając i odbierając sygnały dniem i nocą wywalczyli: 1 miejsce w azjatyckich zawodach ALL Asian DX Contest CW, 1 miejsce w niemieckich zawodach WAEDC European DX Contest CW, 4 miejsce w amerykańskich zawodach CQWWDX Contest CW oraz 8 miejsce w amerykańskich zawodach CQWWDX Contest SSB. Wszystkie wykonane podczas zawodów łączności, potwierdzane są kartami QSL, które ufundowała Gmina Barlinek. Karta ta, została wydana z okazji 740-lecia miasta i opatrzona jest specjalnym logotypem. Krótkofalowcy nadają też pod specjalnym znakiem okolicznościowym SN740BAR.

monikary

 

 

Pin It

Komentarze

-1

Guest

W wyprawie do Świnoujścia także brał udział Mirosław SQ1SNU, który przyjechał specjalnym samochodem Mysliborskiego Klubu Łaczności SP1PMY, oraz Janusz SP1TMN - prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.