BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 6 lutego 2023r.   imieniny: Antoni, Dorota, Szymon

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
barlinek

W dniach 18-19 sierpnia na całym świecie odbywały się „Dni latarniane”, które na ten jeden weekend, zrzeszają krótkofalowców z całego świata i promują latarnie morskie rozlokowane w różnych szerokościach geograficznych. W Polsce, uruchomiona została latarnia morska w Świnoujściu, z której krótkofalowcy wykonali ponad trzysta łączności.

Nie zabrakło tam akcentu barlineckiego. Nasze miasto reprezentował Prezes Barlineckiego Klubu Krótkofalowców SP1KRF Stanisław Smoleń, który nadawał i odbierał połączenia z kolegami ze Szczecina i Myśliborza. Praca podczas „Dni latarnianych”, odbywała się pod specjalnym znakiem SN100POL, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Jak zdradził nam Stanisław Smoleń, udało się wykonać jedno wyjątkowe połączenie. Była to łączność z wyspą Market Reef, na której oprócz latarni morskiej nie ma nic więcej. Oprócz pracy, Prezes SP1KRF poprowadził konkursy dla dzieci z m.in. nadawania lewą nogą. Wszyscy mali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i poznali świat krótkofalarstwa, po którym ze szczegółami oprowadzali uczestnicy spotkania.

 

REKLAMA

Dodatkowo, Barlinecki Klub Krótkofalowców, na każdym kroku udowadnia, że jest potęgą nie tylko w Polsce, ale i w świecie. Członkowie klubu, znaleźli się w czołówce polskich stacji biorących udział w ogólnoświatowych zawodach na falach eteru. Pracując pod znakiem 3Z1K reprezentowali nie tylko Barlinek ale także cały kraj. Nadając i odbierając sygnały dniem i nocą wywalczyli: 1 miejsce w azjatyckich zawodach ALL Asian DX Contest CW, 1 miejsce w niemieckich zawodach WAEDC European DX Contest CW, 4 miejsce w amerykańskich zawodach CQWWDX Contest CW oraz 8 miejsce w amerykańskich zawodach CQWWDX Contest SSB. Wszystkie wykonane podczas zawodów łączności, potwierdzane są kartami QSL, które ufundowała Gmina Barlinek. Karta ta, została wydana z okazji 740-lecia miasta i opatrzona jest specjalnym logotypem. Krótkofalowcy nadają też pod specjalnym znakiem okolicznościowym SN740BAR.

monikary

 

 

Komentarze

Guest

W wyprawie do Świnoujścia także brał udział Mirosław SQ1SNU, który przyjechał specjalnym samochodem Mysliborskiego Klubu Łaczności SP1PMY, oraz Janusz SP1TMN - prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.