BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 środa 1 lutego 2023r.   imieniny: Brygida, Ignacy, Paweł

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A

Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Klub Szachowy "Lasker" serdecznie zapraszają 26. stycznia 2019 r. do Europejskiego Centrum Spotkań na Turniej Szachowy z okazji wyzwolenia Barlinka.

HONOROWY PATRONAT: Brygida Liśkiewicz - Dyrektor BOK
Patronat medialny: Portal internetowy Barlinek24.pl
ORGANIZATOR: Klub Szachowy LASKER Barlinek, BOK

 

CEL TURNIEJU: Popularyzacja „gry królewskiej” wśród dzieci, młodzieży.
MIEJSCE GRY: Europejskie Centrum Spotkań 74-320 Barlinek ul. Leśna nr 1

TERMINY ROZGRYWEK:
26 stycznia 2019r godz. 10.00 -15.00

 

REKLAMA

 

SYSTEM ROZGRYWEK

Turniej szachowy zostanie rozegrany na dystansie 9 rund. Tempo gry P-15 (15 minut na partię dla zawodnika bez zapisu), System kojarzenia szwajcarski – program komputerowy. Zawodnicy zagrają w jednym turnieju szachowym. Natomiast punktacja będzie prowadzona w trzech grupach wiekowych tj. szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne plus starsi juniorzy. Oddzielna punktacja seniorzy.

PRZEPISY GRY I OCENA WYNIKÓW
Obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego PZSzach. O zajętym miejscu decyduje liczba zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości będzie decydować punktacja pomocnicza: mały Buchholz, Buchholz, liczba zwycięstw, progres. W końcowej klasyfikacji Turnieju Szachowego przewidziano dyplomy dla trzech pierwszych osób w każdej kategorii.

Zgłoszenia prosimy kierować do dnia 24 stycznia 2019r pisemnie lub telefonicznie do sędziego zawodów – Krzysztofa Wolskiego Tel. komórkowy 662635134, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Serdecznie zapraszamy.

Zarząd Klubu Szachowego LASKER Barlinek

 

Komentarze

+2

Guest

Przychylam się do pomysłu nowej, odpowiedniej nazwy, może tak "coroczny, zimowy turniej szachowy Barlinka", albo "styczniowy turniej szachowy ...lub barlinecki turniej miłośników Laskera, czy też turniej miłośników szachów w Barlinku", jejku jest tyle możliwości panie organizatorze! Myśleć, myśleć trzeba i iść przed siebie, a nie cofać się do czasów przeszłych!
+1

Guest

"Mieszkaniec Daleszynka to będzie Dalszynianin czy Daleszynczanin?["/quote]
Nie rozumiem, co to ma do tematu! Sprawdź Pan sobie w słowniku, tematem jest turniej szachowy, a nie nazewnictwo, no chyba, że się mylę...

Guest

Troszkę się zagalopowali adwersarze, tematem jest turniej szachowy, a nie nazewnictwo. Pogadajcie sobie na innym forum w tej kwestii!
-2

Guest

Barlinianin i Barlinczanin - obie formy są poprawne i obie są wymienione w Słowniku Języka Polskiego www.sjp.pl Osobiście wolę być Barlinianinem lub Barliniakiem i nie przekona mnie Barlinczanin, ze nim nie jestem ;-)

Mieszkaniec Daleszynka to będzie Dalszynianin czy Daleszynczanin?
+3

Guest

Panie Organizatorze-ta nazwa, to żenada, rozumiem, że niektórym trudno przychodzą zmiany, ale mamy już wolną Polskę i powinniśmy mówić prawdę bez przekłamywania historii! Apeluję o zmianę nazwy, to trąci czasami słusznie minionej epoki!
+5

Guest

A, myślałam, że tylko ja mam taki dylemat, a widać jest nas więcej. To może organizatorzy dostosują się do czasów i zaczniemy postrzegać naszą historię taką, jaka ona była. Barlinek został nam przyznany i nie musiał być wyzwalany, bo był wówczas niemiecki, dla mieszkańców ówczesnego Barlinka nie było to wyzwolenie! Pozdrawiam wszystkich barlinczan i barliniczanki, nie mylić z barliniankami, bo to akurat nie są mieszkanki Barlinka.
+5

Guest

Dokładnie takie samo pytanie układało
mi się w głowie. Taka była narracja w PRL Ale dzisiaj ? Taka jest historia i nie powinno A nawet nie można przekłamywać. . Dzisiejszy Barlinek to miasto wtedy niemieckie , nie wyzwolone tylko w wyniku wojny , podziałów- słusznych czy
nie - bez oceny , dzisiaj polskie i nasze .
+11

Guest

Mam pytanie, rzecz dotyczy nazwy-wyzwolenie Barlinka...zastanawia mnie ta nazwa, bo spod czyjej okupacji był Barlinek wyzwalany? Może tak organizatorzy zastanowiliby się nad zmianą nazwy, bo sporo tu nieprawidłowości, Barlinek był niemiecki, więc nie mógł zostać wyzwolony przez sowietów. Idąc tym torem powinniśmy świętować 22 lipca jeszcze!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.