wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Wieści z LASKERA
W dniu 31 stycznia 2009r Klub Szachowy LASKER w Barlinku rozpoczął II edycję Turnieju Szachowego Grand Prix Barlinka o puchar Burmistrza. Turniej będzie rozgrywany w każdą ostatnią sobotę miesiąca - cykl 12 turniejów szachowych rozgrywanych systemem szwajcarskim lub kołowym w zależności od ilości zawodników.

Na partię każdy z zawodników ma 15 minut bez zapisu, szachy szybkie, obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego. Zapraszamy wszystkich szachistów z Barlinka do Barlineckiego Ośrodka Kultury przy ul. Podwale nr 9. Telefon do organizatorów 662635134. W pierwszym turnieju do rywalizacji na deskach szachownic stanęło 14 zawodników w kategorii seniorów. Po rozegraniu 11 rundy turniejowej poznaliśmy zwycięzcę.

I miejsce zajął Bolesław Niezgoda zdobywając 10 pkt do klasyfikacji ogólnej, II miejsce Jerzy Klimaszewski zdobywając 8 pkt a trzecie miejsce zajął Waldemar Malinowski zdobywając 6 pkt. W turnieju jest premiowanych 8 zawodników punktami do klasyfikacji ogólnej. Za I miejsce 10 pkt, II miejsce 8 pkt, III miejsce 6 pkt od IV do VIII kolejno 5,4,3,2,1 punkty. Zawody prowadził i sędziował Krzysztof Wolski. Turniej szachowy  odbywał się w miłej atmosferze. Zapraszamy mieszkańców Barlinka do rywalizacji na szachownicach.

Klub szachowy LASKER Barlinek zaprasza wszystkich miłośników szachów na turniej DRABINKOWY. Turniej ten ma na celu podniesienie poziomu grania w szachy. Będzie rozgrywany w każdy piątek od godziny 18.00 -20.00 (na partię 2 godziny - obowiązuje zapis szachowy) . ZAPRASZAMY. Telefon kontaktowy do organizatorów 0957830250 lub 662635134.

Turniej szachowy z okazji 64 rocznicy Wyzwolenia Barlinka
W dniu 14 lutego 2009r Nadleśnictwo Barlinek i Klub Szachowy LASKER Barlinek zorganizowali zawody szachowe dla dzieci pracowników Nadleśnictwa. Turniej szachowy był poświęcony 64 rocznicy Wyzwolenia miasta Barlinka. Na starcie zawodów stanęło 16 dzieci w wieku od 8 lat do 17 lat. Zawody szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika. Zawody szachowe prowadzili Panowie Adam Górecki i Tomasz Findysz - czołowi zawodnicy z LASKERA Barlinek a jednocześnie pracownicy Nadleśnictwa Barlinek. Nagrody dla wszystkich uczestników turnieju szachowego zostały ufundowane przez Związek Zawodowy leśników oraz Nadleśnictwa Barlinek.

Po rozegraniu 7 rund poznaliśmy zwycięzców. II Turniej Szachowy dla dzieci wygrał:
1. Beniamin Mrówczyński uzyskując 6,5 punktu - z LASKERA Barlinek
2. Hubert Rozmarniewicz -  5,5 punktu
3. Mieszko Kucz  -   5 punktów z LASKERA Barlinek
4. Mieszko Górecki - 4,5 punktu z LASKERA Barlinek
5. Paweł Wołków  - 4 punkty
6. Dobrawa Górecka - 4 punkty z LASKERA Barlinek

W tym miejscu należy dodać, że Dobrawa Górecka ma 8 lat i pokonała o wiele starszych kolegów i koleżanki. Została uznana za największy młody talent turnieju.

Rozgrywanym zawodom szachowym towarzyszyły emocje, uśmiechy i łzy z porażki. Swoim pociechom przyglądali, kibicowali rodzice oraz liczna grupa kibiców. Wszyscy zawodnicy otrzymali upominki rzeczowe oraz dyplomy.

Rozegrane zawody szachowe potwierdziły, że jest duże zainteresowanie szachami wśród dzieci. Poziom zawodów był wyższy niż w roku 2008, gdzie rozgrywano podobne zawody szachowe. Na koniec zawodów wykonano pamiątkowe zdjęcia.