piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

Myśliborski Turniej Mikołajkowy
W dniu 05. 12.2009r szachiści z Klubu Szachowego LASKER Barlinek uczestniczyli w Myśliborskim Turnieju Mikołajkowym. Lasker Barlinek był reprezentowany przez 12 zawodników tj. 10 juniorów i 2 seniorów.

Juniorów reprezentowali: Damian Borowski, Adam Borowski, Krzysztof Szefler, Oskar Wagner, Igor Patrzałek, Maciej Osiewicz, Dobrawa Górecka, Jakub Górecki, Mieszko Kucz, Mieszko Górecki. Natomiast seniorów reprezentowali Krzysztof Wolski i Adam Górecki, którzy byli opiekunami juniorów.

Zawody były rozgrywane w Miejskim Ośrodku Kultury w Myśliborzu, gdzie była pięknie udekorowana i przygotowana sala do zawodów szachowy. Turniej szachowy był rozgrywany na dystansie 7 rund po 15 minut dla każdego zawodnika przy kojarzeniu szwajcarskim. Sędzią zawodów był Pan Nikolaj Aliavdin – instruktor i szkoleniowiec z Myśliborza. W tym miejscu należy dodać, iż turniej dla juniorów był rozgrywany oddzielnie.

Na starcie zawodów szachowych stanęło 19 juniorów z szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po rozegraniu 7 rundy poznaliśmy wyniki. Zwyciężył  Damian Borowski z LASKERA Barlinek, który zdobył 6 pkt. na 7 możliwych ( bez porażki – dwa remisy i 5 partii wygranych). Drugie miejsce zajął  Grzelewski Kacper  z Myśliborza, który zdobył 5,5 pkt.  Trzeci był Krzysztof Szefler  z  LASKER Barlinek. Wymienieni otrzymali z rąk Pana Burmistrza Myśliborza  Leszka Wieruckiego piękne puchary oraz dyplomy.

Pozostałe miejsca juniorów z Barlinka : 4 miejsce Adam Borowski - zdobył 5 pkt. Największa niespodzianka turnieju pokonał 17 letniego zawodnika z Myśliborza , 6 miejsce Kucz Mieszko,7 miejsce  Mieszko Górecki, 8 miejsce  Jakub Górecki, 9 miejsce Dobrawa Górecka, 14 miejsce Oskar Wagner, 16 miejsce Igor Patrzałek, 18miejsce  Maciej Osiewicz – zdobył 2 pkt. Członkiem klubu szachowego LASKER  jest od tygodnia.

W kategorii seniorów na starcie stanęło 11 zawodników. Seniorzy również rozgrywali turniej szachowy 7 rundowy na tym samym dystansie czasowym. Po ukończeniu 7 rundy poznaliśmy zwycięzców. Turniej seniorów wygrał Henryk Kutera z Myśliborza uzyskując 7 pkt.(wygrał wszystkie partie szachowe). Drugie miejsce zajął Krzysztof Wolski z LASKERA Barlinek uzyskując 5,5pkt. A trzeci był Adam Górecki z LASKERA Barlinek , który zdobył 4,5 pkt. Seniorzy otrzymali puchary oraz dyplomy ufundowane i wręczone przez Burmistrza Myśliborza. Juniorzy z LASKERA Barlinek zdali test gry w szachy na piątkę. Były to kolejne zawody sprawdzające wiedzę szachową młodych zawodników.