sobota 20 kwietnia 2024r.   imieniny: Agnieszka, Czesław, Czech

XX Memoriał w Choszcznie
W dniach 25 i 26 września 2010r szachiści z Barlinka uczestniczyli w zawodach szachowych w Choszcznie, gdzie rozgrywano XX Memoriał Szachowy Aleksandra Kubaszewskiego i Edwarda Kramka. Klub szachowy LASKER w Barlinku reprezentowali: Adam Borowski, Michał Szefler, Paweł Stadnik, Oskar Wagner oraz instruktor opiekun Krzysztof Wolski.

Memoriał szachowy rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 30 minut dla każdego zawodnika na partię. W dniu 25.09.2010r rozgrywano 5 rund. Natomiast w dniu 26.09.2010r rozegrano 4 rundy.

Memoriał szachowy na starcie zgromadził 47 zawodników i zawodniczek.  Zawody przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. Gospodarze zadbali o obfity bufet dobrze zaopatrzony w napoje i słodycze. XX Memoriał miał uroczystą oprawę. Po rozegraniu pierwszej rundy gospodarze Memoriału zaprosili wszystkich uczestników na Duzy TORT oraz ciasto. W holu Choszczeńskiego Domu Kultury znajdowała się ekspozycja poświęcona wszystkim rozegranym memoriałom szachowym A. Kubaszewskiego i E. Kramka. Po rozegraniu ostatniej rundy poznaliśmy zwycięzców oraz osoby nagrodzone.

W kategorii seniorów zwyciężył mistrz międzynarodowy Nikolaj  Aliavdin  z Myśliborza posiadający ranking 2365, który zdobył 8,5 punktu na 9 możliwych to znaczy, że miał jeden remis a pozostałe partie wygrał. Wymieniony szachista po raz trzeci zwyciężył w tym memoriale szachowym. Drugie miejsce zdobył Adam Czuchnicki reprezentujący Szczecin uzyskując 7 punktów, a trzecie miejsce zdobył junior z Choszczna Krzysztof Sielicki uzyskując tyle samo punktów (gorszy zdobył Bucholtz). Najlepszą kobietą turnieju została juniorka z Choszczna Marta Śliwa, która zdobyła 5 punktów.

Natomiast w kategorii juniorów bardzo dobrze spisali się zawodnicy LASKERA Barlinek : Paweł Stadnik  IV miejsce – zdobył 5 pkt., Michał Szefler – V miejsce – zdobył 4,5 pkt., Oskar Wagner – 8 miejsce – zdobył 4 pkt., Adam Borowski lat 8 - zdobył 3,5 pkt., wyróżniony do lat 10 dyplomem i nagroda rzeczową. Adaś pokonał o wiele starszych szachistów. W tym miejscu należy dodać, iż turniej juniorów był mocno obsadzony.

Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Choszczeńskiego. Klub Szachowy LASKER Barlinek otrzymał statuetkę za pomoc i rozwój szachów na terenie choszczeńskim. Wyjazd na memoriał w Choszcznie należy zaliczyć do udanych. Był to kolejny etap nauki nad szachami przez juniorów z LASKERA.