Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
Image
Sukces młodzieży z LASKERA

W dniu 7 maja 2011r juniorzy z Barlinka uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Juniorów w Choszcznie. Klub szachowy LASKER Barlinek był reprezentowany przez Michała Szeflera, Krzysztofa Szeflera, Oskara Wagnera, Jakuba Góreckiego oraz najmłodszego Grzesia Berlińskiego – lat 7.

 

Mistrzostwa Juniorów odbywały się w Choszczeńskim Domu Kultury, gdzie stworzono wspaniałe warunki do gry w szachy. Organizatorem zawodów był Choszczeński Klub Szachowy „Skoczek”. Turniej rozgrywano na dystansie 9 rund po 15 minut. Kojarzenie zawodników systemem szwajcarskim. Zawody sędziował Pan Czesław Szyjka- długoletni instruktor i działacz sportu szachowego w Choszcznie. W mistrzostwach uczestniczyło 36 dzieci reprezentując następujące kluby i szkoły: Skoczek Choszczno, Mechanik Stargard, Hetman Myślibórz, LASKER Barlinek, SP1 Choszczno, SP3 Choszczno, SP Recz.

Po ukończeniu 9 rundy poznaliśmy zwycięzców. W tym miejscu należy dodać, iż juniorzy zagrali w jednym turnieju bez podziału wiekowego, gdzie młodszy junior spotkał się z 18 latkiem. Klasyfikacja była prowadzona w trzech kategoriach. Do lat 10 zwyciężył Raczyński Wiktor z Mechanika Stargard uzyskując 5,5pkt. II miejsce zajął Grzegorz Berliński z LASKERA Barlinek – uzyskał 5 pkt. Grzesiu jest młodszy o 2 lata od zwycięzcy. III miejsce Michał Żukowski z SP – uzyskał 4 pkt.

REKLAMA

Mistrzem Choszczna Juniorów do lat 15 został Michał Szefler z Laskera Barlinek uzyskując 7 pkt. na 9 możliwych. Michał przegrał dwie partie z Janem Pietkiewiczem i Krzysztofem Sielickim ze Skoczka Choszczno, którzy zwyciężyli w kategorii do lat 18. Drugie miejsce zajął Oskar Rosłon – Skoczek Choszczno. Trzecie miejsce w tej kategorii zawodnik z LASKERA Barlinek Jakub Górecki uzyskując 6 pkt. Pozostałe miejsca juniorów z LASKERA Barlinek: do lat 15 Krzysztof Szefler zajął 6 miejsce, a Oskar Wagner uplasował się na 8 miejscu. Najmłodszym zawodnikiem Mistrzostw Juniorów Choszczna był Grzegorz Berliński.

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Opiekunem juniorów był Adam Górecki z LASKERA Barlinek. Wyjazd na Mistrzostwa Juniorów Choszczna należy zaliczyć do udanych. Juniorzy mogli uczestniczyć w zawodach szachowych dzięki otrzymanej dotacji z Urzędu Miasta Barlinka na realizację zadania publicznego.

Opracował:
Krzysztof Wolski

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież