pldaenfrdeuk

 niedziela 25 lipca 2021r.   imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

W związku z sytuacją związaną z koronawirusem, tradycyjne poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę nie odbędzie się. Przy wyjściu głównym z kościoła zostały wyłożone teksty rodzinnej modlitwy przed uroczystym posiłkiem wielkanocnym, które można zabrać ze sobą, informuje na swojej stronie parafia rzymskokatolicka p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Barlinku.

Duszpasterze zwracają się z prośbą, aby w każdej rodzinie naszej parafii, rozpocząć poranek wielkanocny od wspólnej modlitwy przed świątecznym śniadaniem. Dodatkowo, Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa zostają zawieszone. W liturgiach Triduum Paschalnego (które sprawowane będą w kościele parafialnym) wezmą udział tylko księża z tutejszej parafii, bez udziału wiernych.

REKLAMA

Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt sprawowane będą wg porządku niedzielnego. Procesja rezurekcyjna nie odbędzie się. Nadal obowiązuje ograniczenie osób biorących udział w Mszach św. Wewnątrz świątyni może jednocześnie przebywać tylko 5 osób. Duszpasterze proszą więc, aby wierni tegoroczną Wielkanoc spędzili w modlitwie w swoich domach.

Ponadto, uroczystość I Komunii św. zostaje odwołana. Obecne ograniczenia wynikające z decyzji organów państwa nie pozwalają na udzielenie żadnej wiążącej odpowiedzi co do terminu majowego, dlatego o nowym terminie parafia poinformuje niezwłocznie, po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii.

Parafia p.w. NSNMP 

 

Pin It