BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A

W związku z sytuacją związaną z koronawirusem, tradycyjne poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę nie odbędzie się. Przy wyjściu głównym z kościoła zostały wyłożone teksty rodzinnej modlitwy przed uroczystym posiłkiem wielkanocnym, które można zabrać ze sobą, informuje na swojej stronie parafia rzymskokatolicka p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Barlinku.

Duszpasterze zwracają się z prośbą, aby w każdej rodzinie naszej parafii, rozpocząć poranek wielkanocny od wspólnej modlitwy przed świątecznym śniadaniem. Dodatkowo, Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa zostają zawieszone. W liturgiach Triduum Paschalnego (które sprawowane będą w kościele parafialnym) wezmą udział tylko księża z tutejszej parafii, bez udziału wiernych.

REKLAMA

Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt sprawowane będą wg porządku niedzielnego. Procesja rezurekcyjna nie odbędzie się. Nadal obowiązuje ograniczenie osób biorących udział w Mszach św. Wewnątrz świątyni może jednocześnie przebywać tylko 5 osób. Duszpasterze proszą więc, aby wierni tegoroczną Wielkanoc spędzili w modlitwie w swoich domach.

Ponadto, uroczystość I Komunii św. zostaje odwołana. Obecne ograniczenia wynikające z decyzji organów państwa nie pozwalają na udzielenie żadnej wiążącej odpowiedzi co do terminu majowego, dlatego o nowym terminie parafia poinformuje niezwłocznie, po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii.

Parafia p.w. NSNMP