BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 5 lutego 2023r.   imieniny: Agata, Jakub, Jan

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
XXIX FINAŁ WOŚP Barlinek

Nieco inny niż każdego roku, jednak organizowany i odbierany z równie ogromnym entuzjazmem. Mowa oczywiście o XXIX Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 31 stycznia na ulice gminy Barlinek wyszli wolontariusze z puszkami, do których każdy mógł wrzucić pieniądze.

W tym roku, każda zebrana złotówka, zostanie przekazana na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wszelkie licytacje zostały przeniesione do sieci internetowej. Tam możecie jeszcze kupić „fotel burmistrza”, „fotel prezesa GBS” czy też ceramikę autorstwa Anny Mioduszewskiej.

 

REKLAMA

  

Z tegoroczną Orkiestrą Jurka Owsiaka grały Barlineckie Morsy, które przy temperaturze wody oscylującej wokół zera, zażywały kąpieli w Jeziorze Barlineckim. Dla niektórych była to pierwsza kąpiel a Finał był najlepszym pretekstem, by rozpocząć przygodę z morsowaniem.

O wsparciu WOŚP nie zapomnieli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku. W Gminnym Centrum Ratownictwa zorganizowali pokaz sprzętu a każdy kto wrzucił pieniądze do puszki, mógł przejechać się w dowolnym wozie pożarniczym. Jak się domyślacie, chętnych nie brakowało. 

 

OSP Barlinek wspiera WOŚP ❤️ Za wrzucenie pieniędzy do puszki, można było przejechać się dowolnym wozem strażackim!

Opublikowany przez Barlinek24.pl Niedziela, 31 stycznia 2021

 

Główny sztab WOŚP Barlinek, znajduje się w Barlineckim Ośrodku Kultury. Tam też, liczone są pieniądze. Ile zebrano? Dowiemy się tego później. Póki co wolontariusze tam właśnie zdają swoje puszki a specjalne dla nich przygotowano domowe ciasto. Od wielu lat z barlineckim sztabem współpracuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mostkowie. Byli obecni na każdym Finale organizowanym w sali widowiskowej BOK.  W tym roku Finał się nie odbył, jednak druhowie nie zapomnieli o Orkiestrze i przywieźli zebrane w Mostkowie pieniądze.

 

WOŚP Barlinek

 

Jak powiedział nam szef sztabu Piotr Stanisławski, jak co roku, jest to jedna z najcięższych puszek.  Wsparcie dla wolontariuszy okazały także jedna z restauracji oraz kawiarni, które zaprosiły wszystkich  którzy zbierali pieniądze, na kawę oraz coś słodkiego. Organizatorem XXIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Barlinecki Ośrodek Kultury.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.