BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 30 stycznia 2023r.   imieniny: Adelajda, Maciej, Marcin

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Piękna pogoda zachęciła nas do odwiedzenia miejsca budowy obejścia Barlinka w ciągu DW151 i podejrzenia postępujących prac. Przypominając kilka faktów, zapraszamy Państwa do obejrzenia najnowszych zdjęć, prezentujących powstającą właśnie średnicówkę. Najważniejszym dla wykonawcy terminem, którego mamy nadzieję uda się dotrzymać, jest czerwiec tego roku.

Jest to data planowanego zakończenia budowy obejścia. Miesiąc później, w lipcu, ma zostać przeprowadzona procedura odbiorowa. Bardzo duże postępy widać przy rondzie „Dworcowym”, które jest już prawie ukończone. Ciągle trwają prace także przy rondzie „Chmielowym”.  Przy obu tych rondach, zamontowane zostały słupy oświetleniowe.  Stawiane są też pierwsze rusztowania pod ekrany dźwiękochłonne a na miejsce budowy kładki łączącej ul. Podwale z ul. Kasprowicza, przyjechały kolejne elementy (podpory).

REKLAMA

Prace wykończeniowe przy kładce, planowane są na maj. Nie oznacza to jednak, że zostanie ona wówczas otwarta. Udostępnienie jej dla ruchu pieszego, nastąpi tego samego dnia, w którym oficjalnie zostanie „puszczony” ruch obejściem Barlinka.

barlinek

projekt (pdf)

Przy ul. Tunelowej można już podziwiać nowy wiadukt. Ruch pod nim jest nadal wstrzymany i według założonego wcześniej terminu, ma on zostać wznowiony na przełomie maja i czerwca. Zaraz po tym, wykonawca dokona naprawy nawierzchni pod wiaduktem przy ul. Ogrodowej.

Budowa obejścia Barlinka, rozpoczęła się w październiku 2017 roku. Wiązało się to i nadal wiąże z wieloma utrudnieniami, więc biorąc pod uwagę przesunięcia terminów oddania średnicówki do użytku (wstępnie miał być to wrzesień 2018), trzymamy kciuki, że tym razem czerwcowy termin okaże się tym ostatecznym.

monikary

Komentarze

+9

Guest

Jak widać na zdjęciach na ulicy Św. Bonifacego, chodnik dla pieszych ograniczony jest tylko do przejścia przez rondo. Przed rondem i za rondem pewnie pieszych nie będzie, a ludzie pracujący poza rondem i dzieci chodzące do szkoły będą musiały fruwać, żeby wpasować się w nową drogę, aby nie stwarzać zagrożenia dla samochodów, których teraz będzie więcej.
+13

Guest

2 km w 2 lata... idziemy na jakość nie na ilość, tylko tyle że ta robota to "bylejakos" jakos zrobic / jakos skończyć... Podsumowując to w takim tepie niedługo wyprzedzi nas Ukraina... a odnoszac sie do jakosci robot widać ja w ciągłych poprawka i rozbiorkach niby skończonych etapów.... Jaka moze byc finalna jakosc nasypów zageszczanych w trakcie poprawek zageszczarka?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.