niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Stadion Miejski im. Bronisława Bagińskiego, każdego roku we wrześniu, staje się świadkiem największych w Barlinku zawodów sportowych. 14 września w pięknej Puszczy Barlineckiej, odbyły się VII Mistrzostwa Polski w Europejskiej Stolicy Nordic Walking oraz III Mistrzostwa Europy w Nordic Walking.

W imprezie wzięło udział blisko 350 zawodników z kraju i zagranicy w tym z Prenzlau i Kaliningradu. Rywalizowali oni w poszczególnych dystansach, wśród których znalazły się trasy wiodące lasami na 5 i 10 km. Zawody otworzył Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński wraz z Królową Puszczy Barlineckiej i Jej dworem oraz Katarzyną Mielcarek. Tuż przed startem nie brakowało krótkiej rozgrzewki a dodatkowo, do startu w Mistrzostwach Europy na 5 km, upoważniało przejście etapu eliminacji.

REKLAMA

Dystans eliminacyjny, który wynosił 5 km, należało więc ukończyć na miejscu nie niższym niż 20 w klasyfikacji OPEN swojej płci. W części artystycznej spotkania wystąpił zespół Fabryka Tańca Barlinek. Po dotarciu na metę, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal a na starcie pakiet, w którym znajdowała się woda, koszulka, bon na posiłek i widokówka Królowej Puszczy Barlineckiej. Najlepszym, nagrody wręczali – Poseł na Sejm RP Artur Szałabawka, Burmistrz Dariusz Zieliński, Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz, Królowa Puszczy Barlineckiej Emanuela Kiełbasa, Radny RM Piotr Stanisławski, Pełnomocnik Burmistrza ds. nordic walking Katarzyna Mielcarek oraz Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Barlinek Grzegorz Ostrycharz. 

Wśród wyróżnionych osób, znalazły się dwie wyjątkowe, które podczas incydentu z atakiem szerszeni, z narażeniem własnego zdrowia, ratowały innych zawodników. Nagrody specjalne, gorące podziękowania oraz gromkie brawa otrzymali Panowie – Włodzimierz Kuczyński i Adam Niezgoda. Zawody komentował Jarosław Bednarek. Nad bezpieczeństwem uczestników Mistrzostw czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Barlinku oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku.

Foto: Monika Przybylska - cz.2

Opublikowany przez Barlinek24.pl Sobota, 14 września 2019

Na zakończenie zawodów, odbyła się zabawa, w której do zdobycia były dwa rowery, roczne karnety na internet od Echo oraz niespodzianki od sponsorów. III Mistrzostwa Europy Nordic Walking, VII Mistrzostwa Nordic Walking w Europejskiej Stolicy Nordic Walking zorganizowali – Barlinecki Ośrodek Kultury, Gmina Barlinek, Nadleśnictwo Barlinek oraz Fundacja chodzezkijami.pl. Sponsorami zawodów byli – GBS Bank, Szpital Barlinek, Promocjone.com, Echo internet i telewizja.

Wyniki zawodów >>>

monikary

< Więcej zdjęć na naszym profilu FB >

Foto: Mati

Komentarze

+19

Guest

Dzięki szerszeniom cała Polska dowiedziała się że Barlinek to Europejska Stolica Nordic Walking i że tu odbywają się mistrzostwa. Chyba nigdy takiej reklamy nie było. Przez tyle lat prób wybijania się w końcu się udalo. A wszystko dzięki małym owadom. Za rok bedzie więcej uczestników dzięki tej promocji.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież