Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
3.2 1 1 1 1 1 Ocena 3.20 (10)

Od 21 stycznia na obiektach miejskich do rundy rewanżowej przygotowują się piłkarze lidera A klasy szczecińskiej grupy szóstej CRS Barlinek. Jedno zwycięstwo i dwie przegrane odnotowali jak dotąd nasi piłkarze w meczach sparingowych przygotowujących do rundy wiosennej.

 

REKLAMA

W pierwszej grze kontrolnej barlineccy zawodnicy ulegli liderowi klasy okręgowej Białym Sądów  0-3. Następnie przyszedł czas na dwie drużyny występujące w lubuskiej lidze okręgowej.  Najpierw CRS pewnie pokonał Różę Różanki 5-1, a tydzień później po przeciętnej grze uległ Spartakowi Deszczno 1-4. W minioną sobotę miał odbyć się kolejny sparing. Niestety awizowana wcześniej ekipa Fali Międzyzdroje, dzień wcześniej poinformowała, że rezygnuje ze spotkania. W ostatniej chwili trudno było znaleźć sparingpartnera i  trener Michał Diaków dał odpocząć swoim zawodnikom.

W najbliższą sobotę 7 marca naszych piłkarzy czeka mecz w ramach 5 rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu szczecińskiego. Przeciwnikiem CRS-u będzie Masovia Maszewo, która także występuje w A klasie, ale w grupie drugiej. Niestety ze względu na wybryki naszych kibiców spotkanie to zostanie rozegrane w Gorzowie na obiekcie Arena Warta przy ulicy Żwirowej, o godzinie 14.00. Na nasz klub została nałożona kara zakazu rozgrywania dwóch spotkań na terenie miejscowości siedziby klubu z powodu używania środków pirotechnicznych przez kibiców.

Po meczu pucharowym, czeka nasz zespół jeszcze jeden sparing z Orłem Bierzwnik, a potem już czas na potyczki ligowe. Na inauguracje rundy wiosennej nasza drużyna uda się do Mostkowa, by tam w meczu derbowym zagrać z Koralem

 

barlinek

 

Na kilkanaście dni przed ligą, a tuż przed spotkaniem pucharowym rozmawialiśmy z trenerem CRS-u Michałem Diakowem.

 

Jak przebiegają przygotowania do rundy wiosennej?

Trenujemy trzy razy w tygodniu:  na hali, oraz na bieżni stadionu miejskiego i na euroboisku, zgodnie z przygotowanym planem treningowym. Treningi były urozmaicane biegami w terenie, a zawodnicy dodatkowo brali udział w zawodach biegowych z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oraz w Biegu Tropem Wilczym.

Ilu zawodników uczestniczy w treningach?

Kadra pierwszego zespołu liczy około 24 zawodników, na treningach regularnie pojawia się od 8 do 14 zawodników.

Czy są nowe twarze w zespole.

Oczywiście. Do zespołu dołączyli: Michał Wróblewski, grający na pozycji pomocnika, przychodzący z Kłosa Pełczyce. Arkadiusz Emilianowicz, defensywny pomocnik, ostatnio grający w Inie Ińsko. Paweł Chorążyczewski, obrońca, przychodzi z Polonii Giżyn. Jest jeszcze jeden testowany zawodnik, który trenuje z zespołem od tygodnia. Cieszy nas także, że po dłuższej kontuzji do zespołu dołączył Adrian Dwojewski.

Podczas przygotowań, naszego zespołu nie ominęły kontuzje.

Niestety poważne kontuzje w meczu sparingowym odnieśli dwaj nasi kluczowi zawodnicy. Kamil Trześniowski, który doznał urazu kolana, oraz Kacper Czarnecki, którego spotkał uraz kostki.

Niestety przez wybryki kibiców, dwa pierwsze spotkania o stawkę zespół CRS-u musi rozegrać na obcych boiskach. Jak oceniasz tę sytuację?

Jest mi przykro, że nie możemy tych spotkań rozegrać u siebie. Fajnie jak są kibice, ale race są niepotrzebne, ponieważ klub dostaje kary finansowe, a zawodnicy nie mogą grać na swoim boisku. Mam nadzieję, że kibiców na meczach będzie jeszcze więcej, a doping będzie prowadzony zgodnie z wymogami obowiązującymi na obiektach sportowych.

 

barlinek

 

Kto według Ciebie będzie najgroźniejszym konkurentem w walce o awans do klasy okręgowej?

Myślę, że najgroźniejsi będą Sęp Brzesko i Polonia Giżyn, a nie można zapominać o rezerwach Kluczevii Stargard, które przede wszystkim są mocne na swoim terenie.

Czego życzyć trenerowi i drużynie przed nadchodzącą rundą?

Przede wszystkim meczów bez kontuzji, oraz awansu do klasy okręgowej, ponieważ to jest nasz najważniejszy cel na tę rundę.

I tego właśnie za pośrednictwem serwisu Barlinek.24 serdecznie życzymy. Powodzenia w nadchodzących rozgrywkach.

Dziękuję.

           

jarbed

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież