BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

W przestrzeni publicznej podczas ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni zajmowali się m.in. informacją o przygotowaniu gminy Barlinek do sezonu turystycznego. W trakcie dyskusji skupiono się głównie nad jednym tematem. Plażą miejską i tym, co na niej się dzieje. Wszystko przez fakt, że zostanie ona najprawdopodobniej otwarta dopiero w sierpniu.

 

REKLAMA

- W informacji, jaką nam przedstawiono nie ma nic o otwarciu i funkcjonowaniu plaży miejskiej w Barlinku - mówił m.in. radny Cezary Krzyżanowski. Pewnie wszyscy jesteśmy świadomi istoty funkcjonowania tego obiektu, ale też potencjału, jaki możemy dzięki niemu wygenerować, ściągając turystów. Z miast okolicznych, z Gorzowa, Szczecina. Turystów, którzy chętnie korzystają z obiektów plażowych. W marcu wskazywaliśmy termin otwarcia dużo wcześniejszy. Te plaże powinny już funkcjonować. Na komisji pan burmistrz poinformował, że ze względu na remont pomostu, jego modernizacje i występujące z tym problemy przesunął termin otwarcia plaży miejskiej. Z końca czerwca na koniec lipca. I tutaj moje pytanie. Czy rzeczywiście nie można było zaplanować tej modernizacji, tego remontu tak, żeby oszczędzić te dwa i pół, trzy miesiące sezonu turystycznego? - pytał radny Krzyżanowski.

Jak podkreślał, jesteśmy małą gminą. Mamy dużą konkurencję na rynku turystycznym w okolicach. Zastanawiał się, czy jak turysta przyjedzie i zobaczy, że plaża jest zamknięta, to czy jeszcze wróci? Przypomniał, że w roku ubiegłym długo nie było ratownika. Teraz, początek sezonu wakacyjnego i plaża znowu jest zamknięta.

Radny Cezary Michalak mówił m.in.

- W sprawie plaży miejskiej powstało wiele pytań i niedomówień. To już kolejny sezon, kiedy plaża miejska boryka się z pewnymi problemami. W roku ubiegłym brak ratownika i w tym roku znowu sezon zmarnowany. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, co takiego się stało na plaży, że kolejny rok mamy ograniczony czas z jej korzystania? Uważam, że należałoby w jakiś sposób zrekompensować mieszkańcom Barlinka tą niezręczną sytuację i w moim odczuciu, plaża w tym sezonie nie powinna być biletowana. Miesiąc niczego nie zmieni. Ani sytuacji finansowej, ani w budżecie. - Takie jest moje stanowisko w tym temacie - podkreślał radny Michalak.

 

WYPOCZYNEK SPRZED LAT - CZ. I 

 

Burmistrz Dariusz Zieliński wyjaśniał.

- Drugi rok z rzędu to gmina jest organizatorem i zarządzającym kąpieliskiem miejskim. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że w roku ubiegłym plaża była nie przygotowana do sezonu. Wielkim wysiłkiem udało sie przygotować kąpielisko do sezonu. Problemy związane z zatrudnieniem ratowników, nie dotykają tylko gminy Barlinek, ale całej Polski. Udało się z sukcesem zabezpieczyć funkcjonowanie kąpieliska pod tym względem w ubiegłym roku. Wspólnie podjęliśmy decyzje o rewitalizacji tego jednego z najładniejszych miejsc w gminie Barlinek. To, co rozpoczęło się w tym roku, traktuję, jako pierwszy etap rewitalizacji plaży. W tym momencie jest to przebudowa pomostu. Od grudnia ubiegłego roku trwał prace dokumentacyjne związane z jego przebudową. W pierwotnej wersji zakładaliśmy, że wszystkie prace, czyli odtworzenie pomostu tak, jak on wyglądał kilkadziesiąt lat temu. Dobudowanie pomostu prostopadłego do linii brzegowej i w miejscu gdzie kiedyś była skocznia do wody, punku widokowego. W trakcie analizy dokumentacji ze starostwem powiatowym okazało się, że należy formy procedowania dokumentacji - mówił m.in. burmistrz Zieliński. Konieczne było m.in. uzyskanie pozwolenia na budowę przy rozbiórce pomieszczeń dawnej wypożyczalni kajaków. Podobnie dobudowanie punktu widokowego. Przeprowadzono przetarg na wykonawcę prac. Wpłynęły dwie oferty. Pytano wykonawców, czy termin wykonania inwestycji do końca czerwca może być zagrożony. Ci nie widzieli przeszkód. Jednak po rozpoczęciu pierwszych prac okazało się, wyszły pewnie niespodzianki. Konieczne były konsultacje w projektantem. Zmieniono niektóre wcześniej zaplanowane formy naprawy i budowy. Na wniosek wykonawcy, inspektor nadzoru przychylił się do wniosku o przedłużenie czasy zakończenia prac.

Jak podkreślał burmistrz D. Zieliński w roku ubiegłym sanepid wydał pozwolenie warunkowe na otwarcie plaży. Nawet gdyby prace przesunięto na termin jesienny, nie jest pewne, czy takie zezwolenie plaża dostałaby w tym roku. Stąd m.in. taki, a nie inny termin otwarcia plaży miejskiej.

 

js

  

 

Komentarze

+8

Guest

Nie istnieje problem braku ratownika.Istnieje problem wysokości zapłaty za jego odpowiedzialną pracę. Pozdrawiam,starszy ratownik z wieloletnim doświadczeniem.
***
+2

Guest

Cytuję Guest:
Potrzebne jest pozwolenie z trzech czy czterech instytucji, przetarg na inspektora nadzoru, przetarg na wykonanie, odbiory sanepidu, Wód Polskich, Wód Europejskich, ONZ i Ministerstwa Środowiska, a w międzyczasie wystąpią niespodzianki, niewybuchy, w przyszłym roku i tak zarośnie, i po prostu tego się nie da.... :lol:

Nie zarośnie.Tylko trzeba to zrobić zgodnie z zasadami ,które przyroda narzuca.Przykład:trzcinowisko przy ul.Strzeleckiej ,które dawno temu było częścią tzw.przesmyku w okolicach obecnej stanicy WOPR,gdzie adepci sztuki żeglarskiej nie raz holowali łodzie ,które osiadły na mieliżnie.
+4

Guest

A może tak wreszcie zostanie skończony pomost koło Pamu , czy dalej będziemy ściemniać że tak jest w projekcie. A może "piniendzy" już nie ma ?

Guest

Potrzebne jest pozwolenie z trzech czy czterech instytucji, przetarg na inspektora nadzoru, przetarg na wykonanie, odbiory sanepidu, Wód Polskich, Wód Europejskich, ONZ i Ministerstwa Środowiska, a w międzyczasie wystąpią niespodzianki, niewybuchy, w przyszłym roku i tak zarośnie, i po prostu tego się nie da.... :lol:
+5

Guest

Witam a ja mam pytanie czy tak ciężko jest usunąć glony (jest plaża zamknięta więc można by było je usunąć) czy też będzie trzeba czekać z 2-3 sezony za nim coś się w tej sprawie ruszy. Koszty chyba też nie będą jakoś wielkie(tego to nie wiem).
+25

Guest

Nie istnieje problem braku ratownika.Istnieje problem wysokości zapłaty za jego odpowiedzialną pracę. Pozdrawiam,starszy ratownik z wieloletnim doświadczeniem.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.