BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 2 lutego 2023r.   imieniny: Joanna, Korneliusz, Maria

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (6)

Dookoła Barlinka powstają piękne szlaki pieszo – rowerowe i rowerowe, które już niebawem będzie można przemierzać. Kilkukrotnie pisaliśmy o projekcie „Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego – Trasa Pojezierzy Zachodnich - etap II, odc. Sulimierz – Mostkowo, Pełczyce – Płotno, przejście przez Barlinek”.

Byliśmy sprawdzić na jakim etapie jest budowa odcinka Sulimierz – Mostkowo. Przypomnijmy, że ten 2,9 km odcinek drogi dla rowerów, ma zostać ukończony w październiku tego roku. I wszystko wskazuje na to, że termin ten nie zostanie przesunięty, bowiem wylana została już masa bitumiczna a kolejne etapy prac trwają.

REKLAMA

Niezwykle ciekawe projekty, prowadzi również Nadleśnictwo Barlinek. Jak powiedział nam Mirosław Czarnecki, w ramach programu „Obszary Natura 2000 szansą wzbogacenia różnorodności biologicznej Puszczy Gorzowskiej”, realizowane są dwa nowe szlaki pieszo – rowerowe.

Pierwszy z nich to „Szlak Leśnych Osad”, który przebiega przez malownicze leśne osady (Okunie, Okno, Moczydło, Lipy, Sucha, Słowicze, Więcław, Kryń). Szlak ten jest oznakowany a proponowany przez Nadleśnictwo Barlinek początek trasy to parking leśny przy trasie Barlinek-Gorzów (Moczkowo).

 

barlinek

 

Drugim szlakiem jest „Szlakiem Młynów”. Jest on w trakcie realizacji, nie jest on oznakowany ale spokojnie można z niego korzystać. Ten szlak swój początek bierze na ulicy Fabrycznej, następnie biegnie wzdłuż Młynówki do Młyna Papierni, dalej kierujemy się do spalonego młyna i ścieżką rowerową do Barlinka. A tak przy okazji tego właśnie szlaku, warto wspomnieć, że w Barlinku istniało kilkanaście młynów. Najsłynniejszy to oczywiście Młyn Papiernia jednak do dzisiejszych czasów zachował się jeszcze jeden - Korzkiew, mieszkańcom miasta znany jako Młyn Dworcowy. Pierwszym młynem wzmiankowanym w akcie lokacyjnym z 1278 roku był Młyn Przedni, który jako lenno został nadany pierwszemu włodarzowi miasta Henrykowi Toyte. 

Termin zakończenia prac prowadzonych przez Nadleśnictwo Barlinek planowany jest  w roku 2021. Część prac nie została zakończona, wobec czego prosimy o wyrozumiałość i zachowanie bezpieczeństwa na szlakach – dodał Mirosław Czarnecki.

 

monikary

 

Barlinek miastem młynów? >>>

 

 

Komentarze

+9

Guest

Wszystko pięknie i fajnie, tylko dlaczego na mapce na pierwszym miejscu nazwy są po niemiecku? Mieszkamy w Polsce i nazwy po polsku powinny być. A dla turystów niżej bądź w nawiasie.Barlinek od lat nie jest niemiecki wiec wymawiajmy nazwy takie jakie są, a nie jakie były.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.