BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 5 lutego 2023r.   imieniny: Agata, Jakub, Jan

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (6)
PUCHACZ WRÓCIŁ DO DOMU

Pamiętacie pięknego puchacza, który we wrześniu został uratowany na Plaży Miejskiej? Ten wyjątkowej urody, podlegający ścisłej ochronie gatunkowej samiec, został wyłowiony z wody przez zarządcę obiektu, Marka Kurkiewicza.

O zaistniałym zdarzeniu poinformowane zostało Nadleśnictwo Barlinek. Puchaczem, zajął się członek Komitetu Ochrony Orłów, Marcin Kaczmarek, który przetransportował ptaka do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Szczecinie. Sowa była osłabiona i wygłodzona, bez widocznych śladów obrażeń fizycznych. 

 

REKLAMA

 

Dziś, 30 listopada, po dwóch miesiącach intensywnej rehabilitacji, porządnym dokarmieniu, puchacz cały i całkowicie zdrowy, został wypuszczony do Puszczy Barlineckiej. Gdzie dokładnie, tego Nadleśnictwo Barlinek nie może zdradzić.

Jak powiedział nam Marcin Kaczmarek, rehabilitacja odniosła zamierzony skutek, bowiem puchacz rozpostarł skrzydła i pięknie poleciał. Udało nam się zrobić kilka zdjęć podczas obrączkowania, tuż przed przetransportowaniem go do puszczy i odlotem.

 

M.Przybylska

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.