pldaenfrdeuk

 sobota 24 lipca 2021r.   imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (6)
PUCHACZ WRÓCIŁ DO DOMU

Pamiętacie pięknego puchacza, który we wrześniu został uratowany na Plaży Miejskiej? Ten wyjątkowej urody, podlegający ścisłej ochronie gatunkowej samiec, został wyłowiony z wody przez zarządcę obiektu, Marka Kurkiewicza.

O zaistniałym zdarzeniu poinformowane zostało Nadleśnictwo Barlinek. Puchaczem, zajął się członek Komitetu Ochrony Orłów, Marcin Kaczmarek, który przetransportował ptaka do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Szczecinie. Sowa była osłabiona i wygłodzona, bez widocznych śladów obrażeń fizycznych. 

 

REKLAMA

 

Dziś, 30 listopada, po dwóch miesiącach intensywnej rehabilitacji, porządnym dokarmieniu, puchacz cały i całkowicie zdrowy, został wypuszczony do Puszczy Barlineckiej. Gdzie dokładnie, tego Nadleśnictwo Barlinek nie może zdradzić.

Jak powiedział nam Marcin Kaczmarek, rehabilitacja odniosła zamierzony skutek, bowiem puchacz rozpostarł skrzydła i pięknie poleciał. Udało nam się zrobić kilka zdjęć podczas obrączkowania, tuż przed przetransportowaniem go do puszczy i odlotem.

 

M.Przybylska

 

 

 

Pin It

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.