piątek 12 sierpnia 2022r.   imieniny: Bądzisław, Klara, Lech

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
4.2 1 1 1 1 1 Ocena 4.20 (5)
OTWARCIE LEWIATANA

Od długiego już czasu mówi się o budowie drugiego odcinka trasy średnicowej, która ma prowadzić od ulicy 31 Stycznia, przez ul. Długą do ulicy Gorzowskiej i dalej w stronę Gorzowa Wlkp.

 

REKLAMA

W trakcie sesji barlineckiej Rady Miejskiej, która odbyła się 25 marca br., radny Cezary Krzyżanowski wystąpił z wnioskiem do burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego o niezwłoczne przeprowadzenie spotkań i konsultacji z zainteresowanymi Mieszkańcami ulic: Stodolna, Długa, Okrężna, Jasna i Gorzowska w sprawie planowanej inwestycji II etapu budowy obwodnicy Barlinka. Jak podkreślał planowana inwestycja wymaga zabezpieczenia właścicieli nieruchomości w postaci zminimalizowania jej negatywnego oddziaływania na ludzi i środowisko. Burmistrz, na piśmie odpowiedział radnemu, że kiedy zaistnieje taka potrzeba spotkanie zostanie zorganizowane. Na sesji majowej temat ten poruszył mieszkaniec ulicy Długiej, Marcin Regilewicz:

 

Jestem mieszkańcem ulicy Długiej, przez którą ma zostać wyremontowana i przez którą ma  przebiegać przedłużenie obwodnicy - mówił m.in.. Odnośnie tego mam kilka pytań. 20 kwietnia napisaliśmy do Urzędu Miasta pismo z dużą ilością zapytań. Nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi. Nie ma decyzji środowiskowej, bo o to się także pytaliśmy. Mam pytanie, czy koncepcja ścieżki rowerowej powstała przez budową obwodnicy, czy już po? Czy państwo wiecie, jak blisko domów, działek ma przebiegać obwodnica? Obok mojego domu ma to być jeden metr. Nie od działki, od domu. Tam ma jeździć około 200 ciężarówek dziennie. Mimo wniosku radnego Krzyżanowskiego o przeprowadzenie konsultacji, nic sie nie dzieje. Nic nie wiemy. Dwa lata temu słyszałem, że będzie z nami zorganizowane spotkanie. Ponoć jest już projekt w realizacji. A kompletnie nikt się z nami nie konsultował, nie rozmawiał na ten temat. Ponoć nasze działki mają zostać wywłaszczone. Nie wiemy gdzie i jak? Nie wiemy, jak mają być poprowadzone dojazdy do naszych działek. Czy coś w tej sprawie zostanie poruszone? Nie wspomnę o pękających domach. Mój ma 100 lat. Ten dom nie pęka, ale pewnie będzie. Czy przewidziane są jakieś odszkodowania? Czy będą wybudowane ekrany na ulicy Długiej? Co z miejscami parkingowymi? Jak dojechać do domów? Tam mają jeździć ciężarówki. Z jaką prędkością? Po jednej stronie drogi ma być ruch pieszych i rowerów. Do niektórych posesji ma być dojście od ulicy Kwiatowej. Też mają być jakieś wywłaszczenia, o których kompletnie nic nie wiemy. Nic nie wiemy o odwodnieniu tych dróg. Część działek jest poniżej tej drogi. Ponoć nie ma być tam robione odwodnienie? Co z mediami? Kanalizacja, prąd, woda. Też nic nie wiemy. Hałas, spaliny. Nikt nam nie chce odpowiedzieć, co z tym? - Urzędnicy nabierają w tym temacie wody w usta - podkreśla mieszkaniec miasta.

 

Odpowiedź burmistrza w materiale filmowym.                    

 

Od siebie dodajmy, że w przestrzeni internetowej na stronie barlineckiego Urzędu Miejskiego ukazało się ogłoszenie następującej treści:

 

„Gmina Barlinek informuje, że dnia 10.06.2021 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury w Barlinku odbędzie się spotkanie mieszkańców Barlinka z przedstawicielami Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Pracowni Projektowej Dróg i Mostów „DIM” oraz Gminy Barlinek, mające na celu omówienie aspektów dotyczących planowanego przedsięwzięcia „Budowa obejścia m. Barlinek w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151 – etap II”.

 

Jacek Słomka

 

PRACE NAD DRUGĄ CZĘŚCIĄ BUDOWY OBEJŚCIA BARLINKA >>>

 

 

Komentarze

+5

Guest

Do mieszkańców ulic Długej i Okrężnej: NIE POZWÓLCIE wpuścić sobie tam ruch tranzytowy wraz z TIR'ami!!!! Walczcie!!! gdyż jeszcze nie wiecie co to jest hałas komunikacyjny za oknami, w dzień i w nocy! !! Do decydentów: Zamiast orać pół miasta i na siłę wciskać średnicówkę Ludziom pod oknami i budować następne ronda za grube miliony, zastanówcie się nad opcją drogi rowerowej-póki nie jest za późno... To jest najlepsza opcja, bedzie zachowana ciągłość komunikacyjna, będzie to trasa bardziej na uboczu a nie w środku miasta i tańsze w wykonaniu. I na koniec, Weźcie się za PRAWDZIWĄ obwodnicę Miasta! bo zadusicie to Miasto...
+1

Guest

Cytuję Guest:
Przy drodze rowerowej też mieszkają ludzie, nie ma idealnej opcji dla średnicówki. Droga rowerowa to najlepszy pomysł od lat i dobrze że powstała, korzysta z niej wielu mieszkańców.

A czy korzystają z tej drogi rowerowej codziennie i niezbędnie?Natomiast codzienni musimy słuchać tabunów przejeżdżających aut i ciężarówek.Miało być tanio a wyjdzie drogo.Gdyby to mnie dotkneło wywłaszczenie to nie puścił bym tego luzem tylko znalazł dobrego prawnika aby wywalczyć godziwe odszkodowanie.
-1

Guest

Przy drodze rowerowej też mieszkają ludzie, nie ma idealnej opcji dla średnicówki. Droga rowerowa to najlepszy pomysł od lat i dobrze że powstała, korzysta z niej wielu mieszkańców.
+27

Guest

Nie mieszkam tam ,ale widzę że z tą pseudo średnicówką to poroniony pomysł był od razu i na starcie najlepsza opcja została zastąpiona drogą rowerową którą mogła ta droga przebiegać .A teraz będzię pod "górkę" projektantowi bo będzie musiał się tam wstrzelić pomiędzy budynki a ludziom którzy tam mieszkają to współczuję.Normalnie ręce opadają jak się niektórzy Polacy za coś biorą.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.